Skocz do zawartości

E92 320i brzęczenie w kabinie


Bartom007

Rekomendowane odpowiedzi

 

Brzęczenie w kabinie słychać powyżej ok 2 tyś obrotów, poniżej pewnie za cicho żeby było słyszalne. Ewidentnie dźwięk zwiększa częstotliwość przy przyspieszaniu.

Wyłączony nawiew więc raczej nic związanego z klimą.

Gdy jest temperatura otoczenia wzrasta to dźwięk jest mniej słyszalny.

 

Ktoś wie co to może być? Nikt nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów BMW.

 

Kolego mam to samo u siebie, tyrkocze przy dodawaniu gazu, a kiedy puści się pedały hałas słabnie a na biegu jałowym cichnie. Tak jak sugerujesz temperatura też ma znaczenie bo nie zawsze to słychać. Zauważyłem że również na rondzie kiedy dynamicznie robię koło hałas cichnie a po naprostowaniu auta powraca. Czy udało Ci się już to zlokalizować?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu. U mnie jest podobnie, tyle że dużo ciszej. Trzeba samochód zakręcić w okolice 3-4 tys. obrotów abym usłyszał to brzęczenie. Dodam, że jak było ciepło dźwięków nie było słychać. To ma związek z temp?
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich pasjonatów BMW.

 

Kolego mam to samo u siebie, tyrkocze przy dodawaniu gazu, a kiedy puści się pedały hałas słabnie a na biegu jałowym cichnie. Tak jak sugerujesz temperatura też ma znaczenie bo nie zawsze to słychać. Zauważyłem że również na rondzie kiedy dynamicznie robię koło hałas cichnie a po naprostowaniu auta powraca. Czy udało Ci się już to zlokalizować?

Pozdrawiam

 

U mnie z początku też było cichutko. Ze spadkiem temperatury problem się nasilił. U mnieprzy gwałtownym skręcaniu słychać cichy dźwięk piszczenia/ćwierkania... może coś z związanego z kołem pasowym pompy wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdiagnozować to z mechanikiem podczas przeglądu i u mnie ewidentnie jest to dźwięk w kabinie w okolicach podszybia po środku auta. Wszystkie rolki, koła pracują bez zarzutu. Przy skręcaniu kierownicą na maksa trochę pompa wspomagania się odzywa, ale to na pewno też nie to. Chyba pozostaje demontaż albo podszybia albo deski. Pytanie czy ktoś już rozbierał deskę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zdiagnozować to z mechanikiem podczas przeglądu i u mnie ewidentnie jest to dźwięk w kabinie w okolicach podszybia po środku auta. Wszystkie rolki, koła pracują bez zarzutu. Przy skręcaniu kierownicą na maksa trochę pompa wspomagania się odzywa, ale to na pewno też nie to. Chyba pozostaje demontaż albo podszybia albo deski. Pytanie czy ktoś już rozbierał deskę?

 

 

Jak jadę to też wydaje mi się że dźwięk słychać w okolicy szyby. To brzmi jak jakiś brzęczący wentylatorek albo inne g...

 

Nikt nie ma konkretnego pomysłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żaden wiatraczek , autor posta pisze , że trzeba wejsc na obroty ok 3-4 tys , zeby to zaczęło tyrkać, a obroty silnika nie mają nic do hałasującego wiatraczka nawiewu ( wiatraczek to stara i znana przypadłosc starszych bmw i nowszych takich jak e 90 ) .

Mam ten sam dzwiek u siebie , w lato nie ma problemu , ale kiedy robi się chłodno , tak poniżej plus 10 st na zewnątrz...zaczyna tyrkać . Czasem po dłuszej jeździe to zanika , ale wraca i tak. Pochodzi to od silnika .

 

Tu na filmiku znalazłem ten sam dżwięk , od 48 sekundy to słychać , w środku ten własnie dzwięk tykania narastającego wraz z obrotami słychać jakby na podszybiu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=z3C2RtCr1WM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tyrkanie jest z komory silnika , odpowietrznik układu paliwa może to byc. Na pewno nie jest to z wnętrza , bo wtedy nie miałyby nic do tego obroty silnika i wzrastające tykanie wraz z obrotami , to chyba logiczne, więc po co szukanie w nawiewie to nie wiem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.