Skocz do zawartości

E 46 dorobienie kluczyka


andy_64

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W aso płaciłem ok. 550zł za dorobienie kluczyka z pilotem. Kupiłem samochód z jednym kluczykiem i również szukałem najtańszej opcji. Nikt nie dorobi taniej, a poza tym jest ryzyko nieautoryzowanego skopiowania kluczyka do innych celów. Bez pilota (tylko kość immobilajzera ) również w serwisie jest nie drożej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Znajomy ma problem z kluczem w E46 330d. Rozlała mu się bateria i klucz powoli umiera. W ASO krzyknęli 700 zł, co jest kwotą niemałą. Znacie może jakiś tańszy sposób na dorobienie drugiego klucza?

 

Pozdrawiam

Sprzedam Hondę Civic Sport 1.4, salon PL, bezwyp., I właściciel, 80 tys. km - info PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najbezpieczniej dorobic kluczyk w ASO i jesli chcesz taniej to mozna wybrac kluczyk bez przyciskow ktorym normalnie otworzysz autko i uruchomisz silnik i taki kosztuje ok 200 zl. W kazdym innym ASO sa rozne ceny takze warto podzwonic do kilku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość podobny problem. Mianowicie centralny ciężko działa (zamykanie i otwieranie), czasem trzeba nieźle go popukać, żeby wreszcie zaskoczył. A zaskoczyć musi, bo zamek mam zepsuty :D. Dodatkowo nie działa mi otwieranie klapy bagażnika...

Tak czy inaczej, w ASO w Gdyni krzyknęli sobie 600zł i czas oczekiwania 5 dni, podaje się nr VIN i przysyłają. Zamek 250zł.

 

Tańszy sposób? Gadałem z gościem, który dorabia kluczyki (trójmiasto) i od razu je programuje. Cena za kluczyk do golfa IV czy passata B5 to 300zł. Do BMW jeszcze nie wiem, nie dogadałem się, bo trzeba wyciągnąć jakąś szarą puchę (?) by odczytać kod immobilisera ale lepsze 400zł niż 600 czy 700. Może warto kogoś takiego poszukać.

 

Możesz napisać coś więcej o tym ubezpieczeniu kluczyków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość podobny problem. Mianowicie centralny ciężko działa (zamykanie i otwieranie), czasem trzeba nieźle go popukać, żeby wreszcie zaskoczył. A zaskoczyć musi, bo zamek mam zepsuty :D. Dodatkowo nie działa mi otwieranie klapy bagażnika...

Tak czy inaczej, w ASO w Gdyni krzyknęli sobie 600zł i czas oczekiwania 5 dni, podaje się nr VIN i przysyłają. Zamek 250zł.

 

Tańszy sposób? Gadałem z gościem, który dorabia kluczyki (trójmiasto) i od razu je programuje. Cena za kluczyk do golfa IV czy passata B5 to 300zł. Do BMW jeszcze nie wiem, nie dogadałem się, bo trzeba wyciągnąć jakąś szarą puchę (?) by odczytać kod immobilisera ale lepsze 400zł niż 600 czy 700. Może warto kogoś takiego poszukać.

 

Możesz napisać coś więcej o tym ubezpieczeniu kluczyków?

 

 

Kolego jeśli słabo reaguje centralny to:

1. Wymień baterię w kluczyku.

2. Wymień przekaźniki centralnego zamka w module komfort.

Jeśli zrobisz to sam i masz zdolności lutownicze, lub zaprzyjaźnionego elektronika- w stówce się zmieścisz + 2 godziny roboty.

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego w kluczyku do E46 nie ma bateri , kluczyka sie nie rozbiera, jest w nim akumulatorek który jest doładowywany gdy klucz jest w stacyjce

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego w kluczyku do E46 nie ma bateri , kluczyka sie nie rozbiera, jest w nim akumulatorek który jest doładowywany gdy klucz jest w stacyjce

 

Nie do końca kolego! Były dwie wersje kluczyków. Ty mówisz prawdopodobnie o kluczyku z kolorowym logiem BMW - tam rzeczywiście jest akumulatorek.

Ja mam w swoim e46 starą wersję z czarnym logiem, gumowanym przodem, rozkręcaną obudową i zwykłą wymienną guzikową baterią w środku.

Swoją drogą to ciekaw jestem, czy nowsza wersja doładowywałaby się w mojej stacyjce!!! :)

Komu bimer dużo pali? :)

BMW BRUTUS to dopiero smok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego w kluczyku do E46 nie ma bateri , kluczyka sie nie rozbiera, jest w nim akumulatorek który jest doładowywany gdy klucz jest w stacyjce

 

Nie do końca kolego! Były dwie wersje kluczyków. Ty mówisz prawdopodobnie o kluczyku z kolorowym logiem BMW - tam rzeczywiście jest akumulatorek.

Ja mam w swoim e46 starą wersję z czarnym logiem, gumowanym przodem, rozkręcaną obudową i zwykłą wymienną guzikową baterią w środku.

Swoją drogą to ciekaw jestem, czy nowsza wersja doładowywałaby się w mojej stacyjce!!! :)

A no tego nie wiedziałem ze wychodziły dwa rodzaje kluczyków. Ja akurat mam ten o którym mówisz. A co do Twojego pytania podejrzewam ze nie ładowałby kluczyka bez zadnych przeróbek przy stacyjce.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie mam taki problem,

Kupiłem swoje autko już jakiś cza temu w rzeszy,niestety gość dał mi tylko jeden kluczyk,twierdził że reszta gdzieś mu zaginęła i nie ma, opuścił troszkę geltu na ewentualne dorobienie,moje pytanie skąd wżąć drugi klucz ,gdzieś czytałem że w bmw istnieje jakiś bank kluczy?słyszał ktoś o tym?

wiem że najprościej udać się do aso i dorobić koszt ok 800zł i na to wychodzi ze tak trzeba zrobić,chyba że ktoś z was ma jakiś pomysł,gdzie taniej można tę sprawę załatwić,jazda z jednym trochę ryzykowna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też niemiecki turek :D dał jeden klucz, i to nie pierwszy raz :x

 

W ASO koszt klucza z pilotem to 500zł a takiego co odpalasz i otwierasz, ale bez pilota,- 170zł.

 

U mnie już 2 zakłady dorabiają za ok 250 zł, ale minus taki że żądają demontarzu sterownika żeby pobrać kody na kompa w warsztacie.

No i do końca nie ma pewności, skoro mają kody i znają wizualnie auto, że nie odjadą którejś nocy Naszym autem z parkingu. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszecie to w polsce wcale nie jest tak tanio,pytałem w rzeszy w bmw 120eu i czas oczekiwania dwa dni

nie wiedziałem że w polsce można dorobić klucz bez pilota,tak sobie myślę ale czy on będzie miał immo? czy tylko do otwierania będzie służył?czy normalnie będzie można będzie odpalać?

dorabiał ktoś z was już klucz w aso,czy na czas dorabiania trzeba im dać stary(jedyny)jeżeli tak to lipa auto unieruchomione :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.