Skocz do zawartości

Kubica na Hungaroring...


Roadrunner

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że Polak będzie jednak 2 kierowcą:

http://sport.interia.pl/news?inf=778175

 

Skoro Jacques odpadł... Kubica wchodzi na drugiego kierowcę (innego scenariusza nie widzę), a... zrobiło się miejsce dla kolejnego nowego kierowcy testowego :)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kitu z takimi przepisami jak sa f1 Robert mimo ze dojechal nic z tego nie ma

 

Raczej do kitu z takim zespołem. To wyłącznie ich wina chociaż chłopcy z Renault jeszcze bardziej dali ciała.

Sama dyskwalifikacja jest zupełnie bez znaczenia. Wszyscy widzieli jak pojechał, zbiera doświadczenie i z każdym wyścigiem będzie miał coraz większą szansę na zatrudnienie w dobrym zespole F1.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebikos samochody waży się po wypompowaniu resztek paliwa.

SORY nie wiedziałem!

Iteresuje się intensywnie F1 dopiero od tego sezonu (wcześniej spoglądałem tylko na wyniki), ale o tym to jeszcze nie wiedziałem.

Głównie chodziło i o to, że w poprzednim sezonie jeden komplet opon miał wystarczyć na cały weekend GP i nie obchodziło FIA jak bardzo te opony się zużyją i czy będzie to wpływało na bezpieczeństwo jazdy, a nagle w tym sezonie całkowity obrót o 180 stopni - dyskawsyfikacja za zbyt zużyte opony :mad2: (choć tylko pośrednio, ale wszycy wiedzą, że to o chodziło). Rok temu nie przejmowali protestami wszystkich taemów i producentów, poprostu opony miały wytrzymać i koniec, a jak teraz przyszło, że przez złą decyzję inżynierów BMW-Sauber opony Roberta zbytnio się zużyły to robią wielkie HALO.

 

ANDRZEJ 540 jeśli możesz mi jeszcze wytłumaczyć dlaczego bolidy F1 nie mogą ważyć poniżej 600 kg to bedę wdzięczny, bo ja nie mam pojecia po co jest ten przepis - chyba chodzi o to żeby wszyscy mieli równe szanse, ale też jest przepis (chyba), że nie może być monopolu na rewelacyją technologię dającą przewagę konstrukcyjną. Jeśli ktoś skonstrułuje lżejszy bolid zachowując wszystkie warunki bezpieczeństwa i przepisów FIA (załużmy o 5kg) to dalczego dyskfalsyfikacja. A tak na marginesie ciekawe czy M. Schumacher nie dostał by takiej samej kary co Kubica, bo też zjechał do garażu na "łysych" oponach (też miał półmorke).

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
We wszystkich sportach motorowych jest pewien limit wagi ( a w WTCC to nawet można za dobre wyniki dostać "karne" obciążenie ). W sumie chodzi o to aby samochody nie były za szybkie i dawały się ogarnąć kierowcy ( likwidacja B grupy po wypadkach śmiertelnych, zakaz używania turbin w F1, zmniejszenie pojemności silników, zmiana opon na slicka z rowkami itp. ). W sumie dotyczy to nie tylko sportów samochodowych. Zresztą chyba pamiętacie aferę z naszą kajakarką? Wtedy kajak ważył za mało 15g !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozsądne wytłumaczenie.

Moje zdenerwowanie wynikało z tego takie popularne media jak radio czy TVP rozpowszechniają, że przyczyną zbyt niskiej wagi bolidu były zbyt zużyte opony, w co do końca nie chce mi się wierzyć :nienie: , że inżynierowie załozyli by taką małą tolerancję wagi w stosunku do zużucia opon :duh: . Po głębszym wczytaniu się (źródło sport.onet.pl :cool2: ) wynika, że przyczyną całego tego zamieszania było zgubienie balastu przedniego w czasie kolizji z bandą, stąd ta niedowaga bolidu i dyskfalsyfikacja Roberta.

 

Ale nie ma sensu się nad tym rozpisywać, co było to się nie odstanie, a faktu że Kubica jest świetnym kierowcą już chyba nikt nie zaprzeczy.

E39 TOURING - i nic mi więcej nie potrzeba (narazie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma sensu się nad tym rozpisywać, co było to się nie odstanie, a faktu że Kubica jest świetnym kierowcą już chyba nikt nie zaprzeczy.

 

Dokładnie. Chłopak dopiero zaczyna karierę i że przytrafiło mu się coś takiego w pierwszym wyścigu jest przykre, ale nie jest to tragedia.

Najważniejsze, że dostał szanse jeżdżenia do końca sezonu, a jestem przekonany, że w przyszłym sezonie również, i udowodni jeszcze jak świetnym jest kierowcą. Już nie mogę się doczekać wyścigu w Turcji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, że będziemy mieli Nowego Idola w Polsce. Wszystkim się to przyda i z pewnością nastroi pozytywnie. A dla Nas Fanów BMW będzie to powód do dumy, bo firma dzięki świetnej jeżdźie Roberta będzie windowała się do góry.

I tak trzymać :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I znowu dno. Kiepskie samochody brak taktyki itd.

Najważniejsze, że chłopak zbiera doświadczenie. Może jakaś dobra stajnia go do siebie weźmie. Niestety z tego co pamiętam to ma podpisany kontrakt z BMW jeszcze na następny sezon.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku Kubica baardzo dobrze pojechal jak na swoj 2 raz a co do bolidu to tez dopiero co sie rozwija mozna by rzec ze bolid rozwija sie razem z Kubica

Kubica startowal z 4 lini i bardzo dobrze jechal, dobrze atakowal i wykorzystywal momenty :cool2: Napewno Kubica bedzie dlugo w BMW tak jak schumi w Ferrari :D a williams znowu klopoty mial z bolidem hehe a ma tyle doswiadczenia...

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, życzę Robertowi aby jak naszybciej dostał sie na najlepsze miejsce. Chłopak jest rewelacyjny i jak utrzyma te chęci jakie prezentuje, to myślę że mu się uda zdobyć to co chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam,że na żywo to dopiero wyglądało :-) mam wiele ciekawych fotek ....

Może Kolega podzieli się chociaż częścią??? :modlitwa:

I znowu dno. Kiepskie samochody brak taktyki itd.

Najważniejsze, że chłopak zbiera doświadczenie. Może jakaś dobra stajnia go do siebie weźmie. Niestety z tego co pamiętam to ma podpisany kontrakt z BMW jeszcze na następny sezon.

Czy aż takie dno?? Jak już wiele razy było tutaj pisane Team BMW to bardzo młody team i jeszcze muszą się sporo nauczyć, chociażby co do taktyki. BMW nie zaczęło startów w F1 by zadowolić sie miejscami w końcu stawki. Team ten będzie sie dość szybko rozwijał i kończył na coraz lepszych miejscach. W dużej mierze dzięki Kubicy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzys_lason napisał:

Powiem Wam,że na żywo to dopiero wyglądało mam wiele ciekawych fotek ....

 

Jeśli kolega ma , to może by tak je udostępnił..Forumowicze i ja na pewno będą wdzięczni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Bartek te Twoje oceny to biorą się z niesamowitej wiedzy o F1 czy niesamowitej ignorancji?? Jakiś czas temu ludzie nie wiedzieli co to jest F1 teraz jest straszny wysyp "znawców" , jakiś czas temu ci sami ludzie próowali poprawiać technikę p.Małysza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.