Skocz do zawartości

Wreszcie jest! Wydech M-Performance do 530i


MarcinG30

Rekomendowane odpowiedzi

W srodku kazdy tak (z wlasnych doswiadczen z bmw) wyglada szczegolnie jak mocniej posmigasz niestety... zaraz lapie osad i metal sie przebarwia. W x6 40d wyglada to identycznie. Na zewnatrz widze ze ladnie sie świeci i zero problemow i nie lapie przebarwien.

Kup sobie cos takiego i zobacz czy zabezpieczy na dluzej bo inaczej to zabawa na lata z wymianami... https://www.pielegnowacauto.pl/kosmetyka-samochodowa/pielegnacja-metalu-i-chromu/autosol-metal-polish-75ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A najlepsze to, że seryjny wydech po prawie 8 miesiącach użytkowania i to podczas zimy a koncowki wyglądają jak nowe. Nie rozumiem. Czyżby MP miał jakaś inną stal i chrom inaczej się zachowuje czy co? :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy koncowki sa chromowane?? To chyba jest polerowane aluminium polerowane na zewnatrz, asrodek tam gdzie sa lrzebarwienia to nie jest nawet polerowane, wiec taka bieda. Sprobuj zabepieczyc tym autosolem moze pomoze a jesli nie to do wymiany jesli Ci przeszkadza.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autosol dał radę usunąć więcej niż pasta do alu/chrom ale widać bardzo drobne ryski a używałem mikrofibry o gramaturze 400gsm. Dobrze, że nie wziąłem tej wełny stalowej.


oSgSfS.jpg


IwIhyx.jpg


Dalej nie jest to tak jak być powinno. Coś myślę, że będzie reklamacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz opcje wez autosola - jest silniejszy. Ryski musialy powstac od zanjeczyszczen jak byly gdzie w sakamarkach widocznie... nastelbym razem przeglinkuj przed polerka. welna stalowa to trzeba miec cierpliwosc aby to potem polerowac. A przebarwienia sa, ale wygladaja jak od temperatury - cos jak tytanowy tylko ze kiepsko to wyglada:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze spróbuje Autosolem. Wiesz czy pozostawienie na dłużej tego specyfiku ma jakieś znaczenie?

Chyba pomyśle o mechanicznej polerce. Mam coś w stylu Dremela do drobnych prac więc może jakiś pad z bawełny czy filc i może to zejdzie szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze że - jak na razie - ASO wymienia to w ramach gwarancji

widocznie problem występuje dość często i na ten moment ocenili że wynika to z wady producenta.. ciekawe jak długo :roll:

Solidne działające Stare POLSKIE TELEFONY RWT/T4 /wyprzedaż kolekcji/. Doskonałe jako ozdoba mieszkania, kancelarii, gabinetu lub biura

Więcej w linku: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=4319457

/Dla forumowiczów BMW-klub.pl możliwy rabat/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego ktory zamiescilem nie bo to jest pasta polerska a nie srodek na przebarwienia. Czysta mf i troche pasty i to spokojnie wyprowadzisz tylko hpewnij sie ze jest czysto. Na bank zlapales jakies paprochy bo tak porysowac to juz trzeba sie postarac. Sproboj recznie zanim zlapiesz obrotowa polerkea juz na bank filcowy pad - tym to morke mozesz sciagnac a co dopiero polerowac metal;) jak juz to gabka srednia moze twarda.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem 530 i z wydechem Performance. Czy dźwięk zmienia się z czasem, po wyjeździe z salonu było dosyć głośne buczenie wydechu (mało przyjemne),po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów jest już lepiej. Czy nieużywany wydech z mpakietu jest potencjalnie sprzedawalny,co zrobiliście z wymontowanym seryjnym sprzętem? pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też po jakimś czasie było ciszej. Seryjny wydech leży w garażu. Jak kiedyś sprzedam samochód to ktoś będzie mógł wrócić do serii jak mu przyjdzie taki kaprys albo jak kupie koleje swoje autko a to zostanie dla żony nie lubiącej tego wydechu to też będę mógł wrócić do serii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przejechałem 1500 km z wydechem. Po mieście spisuje się bardzo fajnie. Niestety na trasie w czasie dłuższej jazdy dla mojej rodzinki ten wydech jest nieakceptowalny jesli chodzi o hałas. Będe musiał niestety podjąć decyzje o powrocie do seryjnego mpakietowego. ... Gdyby był ktos zainteresowany tym wydechem w okazyjnej cenie to prosze o priva.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
U mnie panowie musieli zrobic małe spawy na połączeniu wydehu MP z resztą. Przez kilkanaście km cały układ się przekrzywił i lewa końcówka się schowała a prawa wystawała. Różnica mała jakieś pół centymetra ale irytowało mnie to. Teraz jest równo i oby tak już zostało. Wydech MP w 530i jest na 3 mocowaniach a w 540i na czterech i dlatego w 530i może się przekosić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja to mam jednak pecha okazuje sie ze do aut (530i xdrive) wyprodukowanych po sierpniu 2018 czy tak jak moja zamowionych do produkcji serwis ma zakaz montowania wydechu m-performance. W zwiazku z tym nie mozna go zamowic wg. Vinu auta, mimo ze jest dostepny na stanie w magazynie.


Pytanie co robic, zamowic i montowac poza salonem czy ublagac salon zeby to zrobil, chociaz uslyszalem ze moze miec to wplyw na gwarancje..ale kurcze.. tlumik koncowy ? Srsly na gwarancje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam kwestie gwarancji, ale nie mów, że musisz błagać serwis, żeby zamontowali.

Przecież możesz kupić część nie pod swój VIN. Zakup zwykłego elementu.

I jeśli techniczne jest możliwe to przecież mogą zamontować.

Dla nich to normalne zlecenie powinno być na którym mogą zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wynika z nowej legislacji Unii Europejskiej, jakiekolwiek modyfikacje wydechu, które generują podwyższenie emisji spalin (a to właśnie powodowal wydech M Performance) są zabronione od lipca tego roku. Wprowadzona też została nowa norma, Euro 6C - BMW by się do niej dostosować wrzuciła do aut produkowanych od lipca filtr OPF - nie wszędzie jednak dało się to zrobić, więc M3 i m550i CAŁKOWICIE zniknęło z produkcji.


Ja na szczęście na wydech się jeszcze załapałem, a w ramach protestu do powyższych zmian zainstalowałem sobie jeszcze downpipe bez katalizatora. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strojenie też mam za sobą, moje 530i ma teraz około 310km i 470nm, a i brzmi dużo lepiej niż z samym wydechem M Performance. Co do gwarancji - przekonam się, jak coś się zepsuje. ;) W razie czego downpipe jest dość prosty w (de)instalacji (nie trzeba nic ciąć czy spawać) więc powrót do stanu fabrycznego nie jest jakiś super trudny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste. Te wydechy miały rozróżnienie, że nie można ich było montować do aut z opf/gpf. Podobnie z wydechami np. schnitzera. Pewnie da się go gdzieś kupić jeszcze - np. w de. Serwis jak będzie chciał świrowac z gwarancją, to waidomo, że będzie to robił.... bo spaliny nie tkaie, bo za ciepłe, bo za zimne i silnik przez to...bla bla bla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.