Skocz do zawartości

N20 lekkie wycie przy dodawaniu gazu


pepper77

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przepraszam że wcinam się w dyskusje ale potrzebuje porady. Już mi głowa spuchła od słuchania filmików na YT, które ukazują prace silnika w 328i i nie wiem co mam myśleć o swoim silniku. Poniżej wklejam link do filmu nagranego przeze mnie dzisiaj, szczególnie zastanawia mnie dziwiek, który dobrze słychać po uchyleniu szyby. Z góry dziękuję za wszelkie opinie ;)


https://www.youtube.com/watch?v=KkplMyfbgaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć, przepraszam że wcinam się w dyskusje ale potrzebuje porady. Już mi głowa spuchła od słuchania filmików na YT, które ukazują prace silnika w 328i i nie wiem co mam myśleć o swoim silniku. Poniżej wklejam link do filmu nagranego przeze mnie dzisiaj, szczególnie zastanawia mnie dziwiek, który dobrze słychać po uchyleniu szyby. Z góry dziękuję za wszelkie opinie ;)


https://www.youtube.com/watch?v=KkplMyfbgaM

 

Tutaj nic niepokojącego nie słychać, nie wiem co się czepiasz ;)



A do kolegów powyżej, to ten dźwięk jakby odkurzacza takie jęknięcia dziwne (nie wiem jak to opisać) są normalne (ktoś o tym już pisał co to może być, ale nie pamiętam gdzie), mam je od czasu do czasu jak wyjeżdżam rano z garażu przez 1-2km, tak jakby po prostu elementy napędu pod maską były jeszcze zimne a chwilkę po rozgrzaniu dźwięk znika. Ja się tym nie przejmuję, miałem ten dźwięk przed wymianą rozrządu i pompy i po. Za to po wymianie rozrządu/pompy inny niepokojący dźwięk zniknął w zakresie właśnie 2500 obrotów.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem z tym dzwiekiem w ASO, ale po +/- 10km na AOW zniknal zupelnie.

Podjechalem pod ASO i cisza, nic nie slychac. Jeszcze gosc w ASO podszedl do auta i stwierdzil - "Panie, jest elegancko, zeby kazdy N20 tak pracowal"... Tak wiec wyglada na to, ze dzwiek-widmo poki komus sie cos nie ukreci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk nie ma najprawdopodobniej związku z rozrządem ale musze przyznać, że nieźle mnie irytuje, nie sądzę abym się przyzwyczaił, będę dalej cisnął


Po rozgrzaniu albo znika sam zupełnie albo po wyłączeniu całkowitym nawiewów - nie wiem jaki to może być związek. Gdzieś na końcu internetu na forum innych marek wyczytałem, że elektryczna pompa wody może takie problemy robić. Zalecali tam zalanie innego płynu chłodniczego i sprawdzenie. Może ma to sens, że właśnie po rozgrzaniu problem ustaję? Wyłączenie nawiewów nie zmienia też obiegu wody w jakiś sposób?

tak w ogóle zerkałem na filmik który wkleiłem uprzednio:

https://www.youtube.com/watch?v=IrA6z2FDwuI

Gość po wymianie rozrządu, temperaura -6.5 na kompie, wskazówka oleju max w lewo i też słychać


Póki co czekam, aż będzie cieplej tak ponad 15 stopni z rana jak zapalam i poobserwuję jeśli problem ustanie wraz z poprawa temperatur to odpuszczam do jesieni temat, jeśli nie to lece dalej, mam innego mechanika na oku w moim mieście jeszcze, a jak nie ogarnie to prawdopodobnie wybiorę się do hypertecha w wawie - podobno polecają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy ma to związek z poprzednim hałasem (mozliwe) ale problem łańcucha dopadł i mnie:



Auto niecałe 44k (!!) przebiegu 2012, gwarancja rozszerzona skończyła sie w kwietniu 2017 (rok temu)


Jestem umówiony za 1.5 tygodnia do aso na pomiar łańcucha, odrazu zapytałem czy mogę liczyć na goodwill, Pan w słuchawce powiedział, że prawdopodobnie tak gdyz niski przebieg i serwisy w ASO, zobaczymy czy pokryją tylko części czy również robotę ale przy tak śmiesznym przebiegu liczę na pełne pokrycie kosztów oprócz oczywiście diagnozy oleju itd czyli ok 1000zł jak juz ktos napisał w innym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ma to związek z poprzednim hałasem (mozliwe) ale problem łańcucha dopadł i mnie:



Auto niecałe 44k (!!) przebiegu 2012, gwarancja rozszerzona skończyła sie w kwietniu 2017 (rok temu)


Jestem umówiony za 1.5 tygodnia do aso na pomiar łańcucha, odrazu zapytałem czy mogę liczyć na goodwill, Pan w słuchawce powiedział, że prawdopodobnie tak gdyz niski przebieg i serwisy w ASO, zobaczymy czy pokryją tylko części czy również robotę ale przy tak śmiesznym przebiegu liczę na pełne pokrycie kosztów oprócz oczywiście diagnozy oleju itd czyli ok 1000zł jak juz ktos napisał w innym wątku

Wydaje mi się, że doszukujesz się na siłę... cieżko stwierdzić po jednej przegazówce - nagraj więcej, ale wstępnie brzmi normalnie. Wcześniej chodził Ci inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 5s jak podglosnisz głosniki to słychać świst charakterystyczny dla rozrządu. Jak usłyszałem to odpuściłem sobie dalsze przegazówki ;p Wcześniej miałem tylko ten dźwięk wycia który nie przypominał rozrządu ale może w takim razie to wczesne stadium było, teraz już nie pomaga wyłaczenie nawiewu, wcześniej pomagało.

Może panikuje zbytnio, ale wole mieć pewność, niż jeździć na 'bombie'. W aso wyjdzie sprawa na jaw. Póki co auta nie używam, za tydz się okaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slychac faktycznie takie gwizdniecie, miedzy 2500-3000 rpm - i to jest inny dzwiek, niz wczesniej.

W tle jest tez ten dzwiek jakiejs prawdopodobnie rolki - lub kompresora klimy.

Mysle, ze bedzie sensownie zrobic ta przegazowke na wolnym powietrzu - w garazu wszystko odbija sie od scian, trudno wylapac, czy cos sie dzieje, czy tez nie.


Ostatnio pojezdzilem na kliemie troche i to chyba jest cos z ukladem klimy wlasnie.

Tj. pojezdzilem chwile na wlaczonej (chlodem wieje, jest git), - z tym, ze bylo slychac to jeczenie (inaczej trudno mi to okreslic), po czym wylaczylem klime przyciskiem - i jeczenie ustalo (a nawiew zostal wlaczony).


Tak wiec albo jakas rolka, moze na kompresorze klimy - albo gdzies jakas klapka sie nie domyka (wylaczenie klimy spowodowalo ustanie "jeczenia", mimo dzialajacego nawiewu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deen, podjedź do ludzi ogarniętych w sprawie klimy niech nabija środkiem barwiącym i zaczną od szukania nieszczelności - podobno wyciek czynnika może powodować takie wycie na kompresorze mimo tego że klima działa w porządku.

jak dobija czynnikiem na maxa i wycie ustanie to masz winowajce - ja chciałem zrobić to samo ale póki co mam inne zmartwienie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takie wycie odkurzacza też mam jak rano wyjeżdżam z garażu teraz i trwa to może 1-2 km zanim auto się trochę nie nagrzeje, ale mam wyłączoną klimę wtedy. Jutro sprawdzę czy jak nawiew wyłączę to czy się utrzymuje czy nie. Generalnie to nie jest sprawa rozrządu, bo miałem to zanim wymieniłem rozrząd i pompę. Występowało przed i po. Moim zdaniem jakaś rolka, pasek, generalnie wydaje mi się, że nic groźnego. Ktoś na tym forum pisał, że jeździł autami zastępczymi z ASO co miały 10k km zrobione i ten sam dźwięk miał w innych modelach. Jak ktoś wykmini co to jest to chętnie się dowiem ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem wczesniej w tym temacie - slyszalem te sam dzwiek w 335i E92 --> po zrobieniu okolo 100km.

Faktycznie slychac bardziej rano te jeczenie - a dodatkowo przy wiekszej wilgotnosci powietrza.


Niemniej - jest nasz trzech "poszukujacych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyłączenie nawiewu nic nie zmienia. Trochę śmiesznie bo teraz jak stosunkowo cieplej jest niż w zimie rano (auto stoi w garażu) to mam wrażenie, że to jęczenie jest mocniejsze na wiosnę niż w zimie ;) no ale jak mówię po 1-2km dźwięku nie ma. Jak wracam z pracy auto stoi na dworze i w ogóle nie występuje.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk przypominający jęczenie pojawia się również na rozgrzanym silniku. Najlepiej słyszalny jest w garażu lub przy powolnej jeździe z otwartą szybą. Byłem dziś w ASO w Luksemburgu. Stwierdzili, że to może być pompa wysokiego ciśnienia. Widziałem notatkę z Centrali BMW i pierwszym krokiem jest przeprogramowanie pompy (użyli sformułowania 'programming high pressure pomp'). Jestem umówiony na koniec Maja bo nie mają wolnych terminów, dam znać po.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dźwięk przypominający jęczenie pojawia się również na rozgrzanym silniku. Najlepiej słyszalny jest w garażu lub przy powolnej jeździe z otwartą szybą. Byłem dziś w ASO w Luksemburgu. Stwierdzili, że to może być pompa wysokiego ciśnienia. Widziałem notatkę z Centrali BMW i pierwszym krokiem jest przeprogramowanie pompy (użyli sformułowania 'programming high pressure pomp'). Jestem umówiony na koniec Maja bo nie mają wolnych terminów, dam znać po.

 

A z ktorego roku auto i jaki przebieg?

Postaraj sie prosze dowiedziec jak najwiecej co do tego przeprogramowania.

Gdyby sie udalo tak prosto wyeliminowac ten dzwiek, to byloby mega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
Bylem w ASO, pokazali mi check liste rzeczy które BMW zaleca sprawdzic/zrobic przy tego typu problemach. Jedna z nich jest wgranie nowego oprogramowania silnika, to tez zostalo zrobione, aczkolwiek wycie dalej slychac przez pierwsze kilka km na zimnym silniku, pozniej znika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie od siebie dodam małą aktualizację otóż mówimy o 2 różnych dźwiękach

- pierwszy, lekkie wycie na zimnym silniku które znika po kilku sekundach przejażdżki

- lekkie wycie na ciepłym, szczególnie słyszane po dodawaniu gazu co jak podejrzewałem miało związek z wyciem kompresora klimy. Okazało się, że kompresor pracował na oparach oleju, z 100ml miał niecałe 30ml i jeszcze chwila a szlag by go trafił, olej uzupełniony, czynnik też - auto pracuje jak należy


Co do pierwszego hałasu to sporo o nim czytałem i jako, że znika po kilku sekundach to mi przestał przeszkadzać - wiele osób piszę, że to pompa oleju, niekoniecznie oznacza to jej smierć - taka konstrukcja. Widziałem przypadki gdzie ludzie byli po wymianach rozrządu w n20 WRAZ z pompą oleju (należy tu zaznaczyć, że elementy rozrządu uległy 'liftingowi' natomiast sama pompa nie) więc wymiana jej często kończy się tym samym dźwiękiem po kilku tys km. W wakacje planuje wymiane rozrządu, zastanowie się też nad pompą oleju i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompresora klimy można jakoś olej dolać? jak sprawdzić jego stan? myślałem, że podczas serwisu klimy jest olej wpuszczany i czynnik, ale chyba to nie o to tutaj chodzi?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc nie wiem jak to jest skonstruowane i jak wygląda taki serwis, ja byłem zdesperowany na tyle, że miałem kasę w pogotowiu na wymianę kompresora i płukanie układu, byłem przekonany, że kompresor umarł i opiłki krążą po cały układzie. Na szczęście znalazłem super gościa od klimy w Łodzi który wyjął kompresor z auta i jak należy go sprawdził na przyrządach.

Wygląda na to, że czynnik to jedno, a olej to drugie, ja osobiście myślałem, że czynnik chłodzący jest jednocześnie smarującym ale chyba nie wszystkie części, nie wiem sam już :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest możliwe aby oleju ubylo bez ubytku gazu, olej miesza się z gazem smarujac tloczki, jedyna możliwość to gdy wymieniaja element układać np skraplacz co jest czesto w f10 i nie uzupelnia oleju który się tam zgromadzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.