Skocz do zawartości

N20 lekkie wycie przy dodawaniu gazu


pepper77

Rekomendowane odpowiedzi

To tylko pozycja na fakturze, wpisują co im popadnie... a ile jednostek roboczych wpisali w poszczególnych pozycjach? jeśli części się zgadzają no to musieli chyba u mnie wymienić i górę i dół jeśli tak w ogóle jest, nie znam się.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"wymiana obu łańcuchów rozrządu" 133 j.r. po 32.50zł. Oni u mnie wpisali nawet "ustawić czasy wysterowania wałka rorządu" za 440 zł brutto. I w częściach mam to co Ty praktycznie, ale wyodrębnione też łancuch dolny i łańcuch górny. Nie mam niestety jak teraz wstawić screena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile masz łańcuchów w częściach? ja mam jeden z tym numerem co widać. Porównaj to... Dodam, że kolega tutaj na gwarancji miał wymieniany komplet łancucha wraz z pompą całość na gwarancji bo ma 5 letnią i części zgadzały się na fakturze z tym co ja mam na swojej fakturze. Nie wiem o co biega.. Może ktoś kto robił to u siebie albo ktoś kto nawet naprawia forumowiczom się wypowie co i jak. Chciałbym wiedzieć, że u mnie zrobili to porządnie ;)

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz w kwitach jeden łańcuch to wymienili jeden. Jak oni płacili za części to te które się teoretycznie nadawały do ponownego użycia to je ponownie użyli. Teraz jak jedziesz na przegląd z n47 i słychać łańcuch to nawet nie wpisują już tego w kwitach bo dużo ludzi pisało pisma do centrali o wymianę rozrządu. Dostali odgórne dyrektywy ...
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz w kwitach jeden łańcuch to wymienili jeden. Jak oni płacili za części to te które się teoretycznie nadawały do ponownego użycia to je ponownie użyli. Teraz jak jedziesz na przegląd z n47 i słychać łańcuch to nawet nie wpisują już tego w kwitach bo dużo ludzi pisało pisma do centrali o wymianę rozrządu. Dostali odgórne dyrektywy ...

 

Tylko, że mi kosztorys robili zanim w ogóle naprawiali auto ;) bo jeszcze wtedy nie wiedziałem czy cokolwiek się się uda z goodwilla. Dostałem info, że pokrywają części, zrobili wszystko, zapłaciłem za robociznę i olej. Nie wiem czy można tak robić, bo ogólnie miało być ze sztuką. Pewnie jakbym ja płacił za wszystko to by kazali części więcej wymieniać, bo niby tak zaleca BMW. Jedno wielkie zakłamanie to wszystko. Tak czy siak dźwięku pompy po całej akcji nie mam więc śpię spokojnie.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam - czy porownujemy te same silniki?

Z tego, co widze w podpisie u grzenio jest 320d - czyli N47 diesel; a dyskusja jest o N20/N26 benzyna.

 

Jesli grzenio masz diesla N47, to nie dziwie sie wycenie. Rozrzad w N47 jest od strony sciany grodziowej i trzeba robic kombinacje, zeby wymienic. Sa tam tez 2 lancuchy - gorny i dolny - co by sie zgadzalo z Twoimi "zeznaniami" :)

 

Mialem jeszcze w sierpniu 320d z N47 w budzie E90 LCI - sa tacy bracia "F", ktorzy te lancuchy ponizej 4k PLN wymieniaja w N47.

(Nie jestem z nimi zwiazany - sprawdzalem po prostu temat w momencie posiadania E90).

 

A wracajac do tematu przewodniego - jakies ustalenia, co to za dzwiek?

Jakas rolka, napinacz, sprezarka klimy?

Edytowane przez deen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż musieli podkreślić oryginalność oleju BMW/MINI na fakturze? :D

 

Co do dźwięku mojego tematu jeszcze nie ustaliłem były święta i mam trochę nawał w pracy, a codziennie auta nie używam. W zasadzie stoi w garażu póki co :(

Oczywiście jak tylko się dowiem coś więcej to powiadomię tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawy sie maja tak, ze bylem w ASO (Inchcape Wroclaw) - gosc stwierdzil, ze rozrzad/naped pompy nie generuja takiego dzwieku, jak slyszymy. Wedlug niego rozrzad slychac na zewnatrz auta, niezaleznie, czy silnik jest zimny, czy cieply.

 

Ja na razie przyczyny nie znalazlem, moze jutro cos wiecej sie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem na etapie weryfikacji wszystkich części do wymiany i przy okazji znalazłem ceny części - poza aso - ori wszytko wychodzi ok 2000 plus ewentualnie sama pompa za 1200.

Natomiast już widać, że ASO jak daje gratis części to manipuluje robotogodzinami a dwa manipuluje z cenami za części i z ich listą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 1 aucie części miałem wymieniane na gwarancji przy 84 tys km (koszt chyba koło 6,5 tys). W drugim to samo przy chyba 115 tys. Poniżej lista części, z 1 auta- gdyby potrzebny był VIN i ktoś miał możliwość sprawdzenia listy w drugim aucie to udostępnię. (ewentualnie także dla głębszego przejrzenia listy 1ego auta).

 

IMG_3916.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest moim zdaniem hałas łancucha chyba, że profilaktycznie chcesz wymienć.

Pod

linkiem autor filmu jest po wymianie łańcucha a też słyszę hałas jakiejś rolki czy czegoś podobnego, podobny do moich objawów.

Ja w pierwszej połowie lutego jade obadać temat, wcześniej niestety nie dam rady, posłuchajcie filmów na YT z uszkodzonymi łożyskami w rolkach albo napinacza albo klimy albo alternatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jeszcze mam spostrzezenie co do tego tematu, ze chyba jest ten dzwiek bardziej slyszalny przy wiekszej wilgotnosci powietrza.

Jak jest sucho - ledwo slychac, ale w mgle, czy w jakims lekkim deszczu, slychac to w kabinie wyraznie.

 

Nie wiem, czy jakies paski wielorowkowe bardziej reaguja na wilgoc, czy jakies inne elementy...

Jednak jak pisalem - mam wrazenie, ze przy wiekszej wilgotnosci objawy sa lepiej zauwazalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ktoś z Was ustalił może przyczynę? Ja w pierwszej połowie lutego jade na diagnoze, może coś znajdą. W międzyczasie oglądam nowe filmiki z serii "N20 noise" :D na YT i tu koleś wrzucił identyczny problem:

 

 

Ciekawe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem, ze lepiej to slychac (glosniej) przy wiekszej wilgotnosci powietrza - stawiam na jakas rolke - moze napinac paska wielorowkowego. Ewentualnie sprzezarka klimy...

 

Niestety po przyjezdzie do ASO na sprawdzenie nie bylo tego w ogole slychac - sam nie slyszalem - wiec nie dalo sie nic ustalic.

NIemniej dzwiek z filmiku, ktory wrzuciles dokladnie taki sam u mnie (jak jest wilgoc w powietrzu).

 

Taki sam slyszalem tez z 335i E92 niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po dłuższej przerwie

udało mi się w końcu zajechać do nieASO serwisu od BMW odnośnie mojego problemu. Miałem nieco komplikacji bo gdy dojechałem do wasztatu problem w tej pogodzie ustawał, było tylko wyraźnie słychać kilka minut na zimnym silniku, musiałem wstać rano i wychłodzić auto ze mną w środku przed warsztatem :P ale nie o tym, wstępna diagnoza - alternator. W tym tygodniu będę umawiał się na konkretną wizytę, bo diagnoza tylko po osłuchu, trzeba pozdejmować paski posprawdzać łożyska, zobaczymy - poinformuje tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ze cisniesz sprawe.

Mialem podobnie, podjechalem do ASO sprawdzic, co to moze byc.

Wysiadam z auta, slucham - nic. Nawiew wlaczam/wylaczam - nic.

 

Nastepnego dnia - slyszalem znowu ten dzwiek i doszedlem do wniosku, ze przy wiekszej wilgotnosci powietrza nasila sie ten dzwiek.

Slyszalem tez E92 335i - tak samo to brzmialo - czyli (na razie) nie lancuch uff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie, mam wnioski:

Byłem u mechanika pozdejmował paski więc alternator, kompresor klimy wykluczony - dźwięk pozostał (wymieniłem przy okazji pasek alternatora)

Co jest naprawdę dziwne raz słyszymy raz nie, zawsze na zimnym, (zimą przy minusach szczególnie) po rozgrzaniu czasami znika zupełnie, czasami dopiero po wyłaczeniu (zupełnym) nawiewu (zupełnym mam na myśi, że znikają napisy na klimatroniku)

Znajomy jechał 528 z n20 i mówił, że słyszał to samo... ale az nie chce mi się wierzyć, że dźwiek zimą z moich filmików jest normalny...

i dodatkowo ten filmik po wymianie:

https://www.youtube.com/watch?v=IrA6z2FDwuI


brzmi podobnie ;p


no i tutaj, gość PO wymianie rozrządu, ma dokładnie ten sam dźwięk



Mechanik twierdzi, że to nie rozrząd ale dla świętego spokoju radzi, że podjechać do ASO, podobno mają specjalny sprzęt do pomiaru pracy łancucha - jakiś specjalny napinacz wsadzają i komputerem dokonują pomiaru jakoś tak. Będe musiał się wybrać

Czy ktoś kto ma n20 przedliftowe i uważa, że wszystko u niego w porządku mogłby nagrać filmik na zimnym starcie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny 'problem' w N20 2012 rok, identyczny dzwiek wylaczanego odkurzacza. Jestem pewny, ze poprzedniej zimy go nie bylo. Bylem w ASO w Luksemburgu (auto na gwarancji) ale nie byli w stanie tego zdiagnozowac, tak naprawde nie wiem czy zrozumieli o co mi chodzi bo dzwiek mozna uslyszec tylko w garazu, a oni zabrali auto na jazde probna i twierdzili, ze go slysza. Podlaczyli auto do komputera i stwierdzili ze wszysytko OK i trzeba auto zostawic na dluzej zeby mogli je dokladnie zdiagnozowac. Poczekam az temperatura wzrosnie do 15-20C i jesli sytuacja sie nie zmieni to wracam do ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.