Skocz do zawartości

Wymiana oleju w 530i - mała ankieta.


Lukasmat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Zbyt rzadka wymiana oleju równa się odkładaniu "brudów" we wszelkich kanałach olejowych które są coraz cieńsze. W dłuższej perspektywie blokuje się przepływ oleju i zacierają się turbosprężarki, wały korbowe itp.

Obejrzyj sobie chociażby wymień silnik. Pl na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 107
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A czy wymiana oleju jednak między zalecanymi, ale "dla spokoju" w ASO - bo gwarancja, aby nic "nie siadło" to chyba też nie jest złe rozwiązanie?

Zastanawiam się, co będzie, jak padnie silnik po wymianie oleju kupionym poza autoryzowanym serwisem ....

 

 

Załamka .... :mad2: to jest głupie pytanie... „silnik ma paść po wymianie oleju poza aso”...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamka .... :mad2: to jest głupie pytanie... „silnik ma paść po wymianie oleju poza aso”...

 

A teraz skup się, dla Ciebie przerobię pytanie - zarządzasz działem reklamacji w BMW, trafia Ci "na stół" sprawa - gość kupił olej poza ASO i padł mu silnik na gwarancji.

 

Jak rozwiążesz sprawę? Bo firma powie, że wlałeś "zewnętrzny olej" na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kulturę niektórych niestety wpływu nie mają

 

Pisałem na początku to, co uważałem.

 

A ponieważ chcę lepiej poznać drugą stronę medalu, zadałem dzisiaj pytanie.

 

Nie widzę w tym nic złego - to, że ktoś nie potrafi prowadzić merytorycznej dyskusji, a tylko "wali głową w mur" o czymś świadczy , niestety.

 

Dlatego proszę, abyś się nie zaśmiecał wątku - jak nie masz nic do dodania - regulamin jasno mówi, jak się mają zachowywać użytkownicy; ja zachowuję się kulturalnie, bo nie mam kompleksów - szanuję poglądy innych nawet, jak mają inne niż ja. Nie wyśmiewam się jak mają inne zdanie - tyle w offtopie.

 

A wracając do pytania - ktoś spotkał się z odrzuceniem naprawy gwarancyjnej w sytuacji, gdy osoba z działu reklamacji "doszukała się" użycia materiałów i części zakupionych poza ASO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@larsen,

 

wypowiedź sprzed paru lat moderatora tego forum

 

"Kupno w PL oleju od p.Kazia to wielkie ryzyko :)

Istnieje wiele "alternatywnych" rozlewni i dlatego wolę z BMW a wymieniam co 15tys.

Wracając do pakietu serwisowego to myślę że warto szczególnie że ostatnio potaniał."

 

Nie bez powodu zadałem pytanie i Twoja prośba jest nie na miejscu, sorry

 

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=103&t=227049&start=30#p1689359

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebastianM napisał:

"Kolejny, co nie potrafi przeczytać ze zrozumiem.

 

Ot, typowy stereotypowy kierowca BMW :( - słoma w butach, duże ego, brak kultury. Grzybek, to takie trudne prowadzić merytoryczną dysklusję?"

 

 

 

 

 

 

Ja również dołączam się do prośby Larsena, Moderator powinien interweniować ponieważ Pan Sebastian a wcześniej Smisniakiweicz obraża forumowiczów ....

 

Teraz krótka wycieczka osobista ( z góry przepraszam Moderatora) ....

 

Panie Sebastianie jakim prawem obraza Pan moją osobę ? jakim prawem pisze Pan w słomie w moich butach ? o braku kultury ? szkoda jeszcze ze nie pisze Pan ze każdy kierowca bmw jeździ w dresach, to Pan ma straszne kompleksy i elementarne braki w wiedzy , o czym świadczą zadawane przez Pana pytania. Nie robiłem tego wcześniej ale podzielę się z Panem tą widzą o mojej skromnej osobie... ukończyłem na wyższej uczelni chemie ( ogólnie mówiąc dość ciężki kierunek) , mam od 18 lat firmę produkcyjno - handlową w której to zatrudniam na chwile obecną 39 osób ( kilka wolnych etatów mam , bo jest ogólny problem z kierowcami ) sprzedaję swoje produkty w całej Polsce i w kilku krajach UE....podatki płacę Polsce.

 

Pan pisze ze jestem stereotypowym kierowcą bmw?? Od wielu wielu lat mieliśmy flotę toyoty ....mój przyjaciel 10 lat temu założył salon bmw Lublin i namówił na zmianę marki.... ale i tak do firmy dalej kupuje toyoty i fordy.

 

Panie Sebastianie wbrew temu co Pan pisze ze "nie ma głupich pytań... takie Pan zadaje .. "czy silnik padnie jak wlejemy olej nie kupiony w ASO" ,

aso nie produkuje olejów tylko zamawia je od swojego dostawcy a ten od producenta olejów!!! bwm nie produkuje olejów!!!! Olej danego producenta kupiony w małym sklepie w opakowaniu 6L to ten sam olej kupiony w ASO ( tyle ze oni kupują na beczki )

 

Kolega Larsen mówi ze zamienia Pan te forum w Pudelka...coś w tym jest ...następne Pana pytanie będzie może wygadało "czy warto wpadać w dziury czy je omijać , jak zniesie to zwieszenie ?"

 

Kończąc widzę ze prowadzi Pan firmę ...http://www.seo-profi.pl/ ....więc duch przedsiębiorcy a nie separatysty w Panu drzemie...apeluje wiec do Pana mniej postów dla postów a więcej ciekawostek , nowych informacji i trochę konkretniejszych pytań na tematy forum.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Grzybek190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sensowność wymiany oleju w ASO to jak najbardziej jest to rozsądne. Powód? A no podam z własnego doświadczenia...

 

Jakieś 2 lata temu mając jeszcze A4 w TFSI i nie mając zaufanego mechanika wyspecjalizowanego w grupie Vag podjechałem do rzekomo dobrego fachowca żeby wymienić olej w silniku. Wtedy postanowiłem przejść na Motula. Mechanik zamówił olej i wymienił razem z filtrami jak zawsze. Zostało mi na dolewkę jakieś 900ml. Po wymianie natrafiłem na stary wątek na forum Audi o podrabianych olejach Motula. Kupiłem w zaufanym sklepie 1l oleju i sprawdziłem po nr na stronce czy ten jest oryginalny. Potem porownałem oba oleje i ten zalany u mnie był trovhe innej barwy i o innym zapachu. Wyszło, że mechanik kupił podrobiony olej. Od razu do niego pojechałem i mu pokazałem jak wygląda oryginalny. On się oczywiście tłumaczył, że zamawia u tego samego dostawcy itp... zaprzeczył, że to podroba i miał w d.... żeby wymienić ponownie na oryginał. Zmieniłem mechanika tego samego dnia. Partacz arogancki i mnie wyzywał od "nowobogackich" co to jeżdżą drogimi samochodami i oczekują lepszego traktowania itd... :mad2:

Znajomy wymieniał olej w "automacie" też w ASO bo jak coś by potem walnęło to jest inna sprawa jak to jest robione w ASO a jak u jakiegoś majstra.

Jak to robi ASO i tylko ASO to nie mają żadnej wymówki potem jak coś by miało walnąć czy to po wymianie oleju czy czegoś innego. Np w Multitronicach przy wymianie oleju w skrzyni trzeba też wymienić filtr/y a wielu mechaników tego nie robi a potem nowy olej wymywa syf z filtra i skrzynia przestaje działać. I właśnie tak powstały mity żeby nie wymieniać oleju w skrzyniach automatycznych póki wszystko z nimi ok bo potem mogą nie działać "gładko" albo w ogóle. W starych skrzyniach planetarnych rzeczywiście można było nie wymieniać oleju ale w nowszych to mus.

 

Sorka za przydługi post ale nie zgadzam się, że wymiana w ASO nic nie daje. Tym, którzy od razu "wyśmiewają" pytania innych proponuję najpierw zapytać ich czemu tak myślą a nie zaśmiecać forum. :nienie:

 

Aaa i kolego Grzybek to Ty pierwszy napisałeś, że kolega S... napisał "głupie pytanie" więc sam zacząłeś :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tym tokiem myślenia zaraz dojdziemy do stwierdzenia, ze plyn do spryskiwaczy i paliwo tez trzeba uzupełniać w ASO, tak na wszelki wypadek... Naprawdę nie widzę problemu aby w ASO dowiedzieć się jakiego oleju używają, kupić go samemu i podjechać do mechanika żeby go wymienił. Jak nie masz zaufania do mechanika to zostań przy czynności zalewania i koniec kropka. Nie róbmy z prostej mechanicznej czynności nie wiadomo czego. Oczywiście wszystkie naprawy i modyfikacje auta na gwarancji powinny się odbywać w ASO, ale mówimy tu tylko o wymianie płynów eksploatacyjnych. Jeżeli ktoś jedzie do niesprawdzonego mechanika niech się nie dziwi, ze go próbuje oszukać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku ...

Moim skromnym zdaniem jest tak ze bmw dając podczas pakietu serwisowego darmową wymianę oleju wydłużyło maxymanie interwał olejowy ...podczas tych 100tys km , pojawimy sie 4 razy w serwisie na darmową wymianę oleju i filtrów za którą centrala zapłacili danemu serwisowi .... i teraz ciekawsza sprawa ....

 

Standardowa gwarancja trwa 24 miesiące , podczas wymian oleju co 25 tys ( zgodnie z komp) w czasie tego okresu nic sie nie wydarzy, wiec bmw dając 4 darmowe wymiany a nie Np 6 darmowych wymian ( co 16tys ) oszczędza kasę...i kończy swoje zobowiązania wobec klienta, dalej to już tylko loteria, ale to już firmy bmw nie interesuje ...a trzeba wiedzieć ze tak duże interwały i jazda w warunkach miejskich mają ogromny wpływ nie tylko na silnik ale na tkz. Osprzęt silnika ...

 

W przypadku kiedy klient wykupi przedłużoną gwarancje np 200 ty / 5 lat i stosując sie dalej do wymian co 25 tys działa system znany z ubezpieczeń , mianowicie 30 osób które wykupi gwarancje przedłużoną i dba o autko mocniej ( wymienia olej co 15 tys , nie przegrzewa silnika ) składa sie na 1 przypadek kiedy bmw musi wymieniać silnik bo Pan wymieniał olej co 25 tys .

 

Generalnie sam mam przedłużona gwarancje do 5lat / 200 tys , olej wymieniam co 15 tys ,przyjaciel ktory ma salon bmw doradził żeby wymieniać olej co 15 ( obojętnie czy u niego czy prywatnie, sam wymieniam u niego w aso bo nawet przy sprzedaży jest fajniej ) bo chodzi o świadomość ze ma sie „zdrowe autko”

 

Ktoś zaraz zapyta po co przedłużona gwarancja w takim razie skoro wymieniam olej co 15, życie mnie nauczyło ze jeśli bmw to tylko z przedłużona gwarancja , ostatnie moje naprawy bmw X5 F15 kupione jako nowe w salonie , przekładnia kierownicy przy przebiegu 50tys , w 27 miesiącu , oczywiście wymieniona na nowa w ramach przedłużonej ( koszty mega) wahacze wytrzymały 60tys i posypały sie ....G30 ma 6 tys ale już wskakuje ciągła usterka asystenta parkowania ...

Edytowane przez Grzybek190
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzybek zgadzam się z Tobą w 100%. Takie podejście to powinna być norma a nie jak cwaniaki co to nie będą robić czegoś powyżej wymagań serwisowych bo po co a potem narzekamy jak to jakość jest zła tu i tam.

 

Kaju no gratuluje podejścia. "Jeżeli ktoś jedzie do niesprawdzonego mechanika niech się nie dziwi, ze go próbuje oszukać..." tak dla jasności, ten mechanik miał dobre opinie. Idąc Twoim tropem to w niesprawdzonym sklepie spożywczym też nas mogą probowac oszukać...

Jeśli ta sytuacja to dla Ciebie norma to masakra. Typ zalał mi podrobiony olej. Ok nie wiedział pewnie ale dalsze podejście to już jest skandal. Tak to właśnie u nas w kraju jest.

 

Grzybek no nie potrzebne było pisanie "głupie pytanie". Każdy ma prawo zadawać pytania i kazdy ma prawo nie wiedzieć tego czy innego. Tak czy siak wiązanka jaką dostaliście była przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luksamat jak można porównywać wymianę oleju w aucie na gwarancji za kilkaset tysięcy do zakupu bułek i jogurtów w spożywczaku?

W sklepie widzisz co kupujesz i sam decydujesz. Oddając auto mechanikowi szczególnie będące na gwarancji trzeba mieć choć trochę do niego zaufania, ale cóż powodzenia na przyszłość z takimi decyzjami ! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaju a no można. Czy to zaufany i sprawdzony czy niezaufany i przy pierwszej wizycie nie powinno robić różnicy. Jeśli sie wykonuje zleconą prace to trzeba ją wykonywać sumiennie i biorąc za nią odpowiedzialność. Temat rzeka bo takich "fachowców" mamy bardzo dużo i nawet Ci z dobrymi opiniami znajomych czy sąsiadów widać nie potrafią profesjonalnie rozwiązywać nieprzewidzianych problemów.

Dodam tylko, że w 2012 roku była głośna sprawa pewnego sklepu chyba ze Szczecina, który to sprzedawał oleje "oryginalne" aż w końcu trafił się pewien klient, który dał radę udowodnić przestępstwo. Wielu mechaników zamawiało oleje w tamtym sklepie z całego kraju.

Zawsze będzie wieksze prawdopodobieństwo wlania oleju podrobionego u mechanika nawet tego zaufanego nie z jego winy i bez jego świadomości niż w ASO. Jeśli ASO zaleje jakiś syf to sprawa prosta. U mechanika bywa z tym różnie bo przecież specjalnie tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zawsze dziele przegląd w aso na pół i...zamawiam sobie olej i filtr ori na czescidobmwpl i z sąsiadem przy browarku na kanale sobie w 30 min ogarniamy,wtedy jestem pewiwn co mam zrobione.Tylko żona się wkurwia bo już ma zakodowane ze jak olej wymieniamy to wrócę nawalony :8) .A jak dołoże na ten olej 250zł to żaden pieniądz,a święty spokój chociaż mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję u kolegi Maćka z forum olej ori, ale o lepszej specyfikacji niż BMW leje z beczek tj. BMW M TWINPOWER TURBO LL-01 0W-40 1L OLEJ SILNIKOWY SAE 0W-40 , ACEA A3/B4 , BMW LONGLIFE-01 i wymieniam u swojego mechanika, pomiędzy wymianami w ASO. Przy wymianach w ASO wskazuję, że chcę ten sam olej i dopłacam różnicę od ceny oleju przypisanego do wymiany. Maciek zaopatruje sklep w BMW Inchcape ... i tyle.
Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka uzyskana z BIura Obsługi Klienta - przy oleju wymienianym częściej niż wynika to ze wskazań komputera PRZY WARUNKU, że kupowanym w ASO, to można uzyskać większy goodwill w przypadku awarii silnika po gwarancji niż w sytuacji, jak się olej wymienia częściej, ale własny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast liczyć na dobrą wole Pana Kierownika serwisu czy Pana w BOA lepiej mieć przedłożoną gwarancje i tylko się uśmiechać podczas awarii po 24 miesiącu od zakupu ....

 

p.s. bezpłatnej wymiany na nowe w czasie w/w gwarancji podlegają np wahacze , turbosprężarka itp , czyli elementy których zużycie jest uzależnione od stylu jazdy użytkownika- sprawdziłem na sobie.

 

Super gwarancja, polecam wszystkim !!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast liczyć na dobrą wole Pana Kierownika serwisu czy Pana w BOA lepiej mieć przedłożoną gwarancje i tylko się uśmiechać podczas awarii po 24 miesiącu od zakupu ....

 

Prawda, ale na sobie przećwiczyłem goodwill przy przebiegu 101 000 i tydzień po upływie 5 letniej gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast liczyć na dobrą wole Pana Kierownika serwisu czy Pana w BOA lepiej mieć przedłożoną gwarancje i tylko się uśmiechać podczas awarii po 24 miesiącu od zakupu ....

 

Prawda, ale na sobie przećwiczyłem goodwill przy przebiegu 101 000 i tydzień po upływie 5 letniej gwarancji...

 

od jakiegoś czasu już nie ma 100tys/ lata, tylko wszystkie pakiety już mają 200tys / lata ....niemniej jednak taki przypadek jak opisujesz musi się skończyć pozytywnie bo pewne procesy prowadzące do awarii wymagają trochę czasu... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast liczyć na dobrą wole Pana Kierownika serwisu czy Pana w BOA lepiej mieć przedłożoną gwarancje i tylko się uśmiechać podczas awarii po 24 miesiącu od zakupu ....

 

Prawda, ale na sobie przećwiczyłem goodwill przy przebiegu 101 000 i tydzień po upływie 5 letniej gwarancji...

 

Jak podchodzi BMW do goodwilla? Jak w Fordzie mi padł rozrząd, to dali 500 zł, 3000 trzeba było dołożyć - BMW jest bardziej szczodre? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.