Skocz do zawartości

Realne spalanie G30 diesel i benzyna


chemik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo ze chodzi o 20 cali, literowka.


I 4.0i i 4.0d to swietne silniki , ja przy tej utracie wartosci , moich przebiegach obecnie zdecydowanie chcialem odmiany od diesla.


Decyzja mocno indywidualna. Ale z tego co widzę to roznica w spalaniu w stosunku do 2 litrowego diesla bedzie akceptowalna , nawet liczac 5 l roznicy przy cenie 6 zl za litr to 3 tys zl zl za 10 tkm albo 30 tys za 100 tkm . 13 tys drozszy diesel wiec te 100 tkm bedIe benzyna kosztowac wiecej o 17 tys teoretycznie


DA7061-CC-B29-A-40-CA-80-DF-22-C3-B377-EDF3.jpg

Przejdzmy na priv. Messenger?

 

Hej, jak spisuje sie samochod? Wpadla juz jakas dalsza wycieczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wpadla i ciezko cos wnioskowac, trasa szczecin chorwacja , droga zakorkowana. Niemcy w remontach , co chwile zwezania i remonty z radarami ustawionymi, austria jeden korek wiec przez gory ucieklismy do wloch gdzie rowniez w korkach przebilismy sie do sloweniu a tam po odstaniu w korku na granicy juz dojechalismy na miejsce. Auto wygodne jak to piatka. W nocy ruch tak duzy ze z laserow brak pozytku. Z racji korkow i postojow z dzieciaki srednia niska i czas podrozy dlugi. Glownie jechalismy plus 10-20 do ograniczeń , a na autostradzie do 160 ( z dziećmi szybciej nie jezdze )


6bb502fb718b4.jpg


Srednio 7.6 l z trasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530i przedlift trasa Genewa-Warszawa. Podobnie jak wyżej +10, +20 również roboty drogowe, wypadki i omijanie autostrady w Niemczech i Szwajcarii. Do tego w grudniu na zimówkach:

średnia 7,5L/100km :D


IMG-20181221-100000.jpg


Dwa lata później ta sama trasa (tyle że inne objazdy) zapinane po 200+ na tempomacie w Niemczech do tego duże przyśpieszenia i wykorzystywanie mocy:

średnia 8,4L/100km :twisted:


IMG-20191221-111809.jpg


Ponownie ta sama trasa, ale covidowo, bez objazdów, czerwiec, duże prędkości przelotowe gdzie się dało (Niemcy 200+) co widać po średniej:

średnia 7,1L/100km :shock:


IMG-20200627-095312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadla i ciezko cos wnioskowac, trasa szczecin chorwacja , droga zakorkowana. Niemcy w remontach , co chwile zwezania i remonty z radarami ustawionymi, austria jeden korek wiec przez gory ucieklismy do wloch gdzie rowniez w korkach przebilismy sie do sloweniu a tam po odstaniu w korku na granicy juz dojechalismy na miejsce. Auto wygodne jak to piatka. W nocy ruch tak duzy ze z laserow brak pozytku. Z racji korkow i postojow z dzieciaki srednia niska i czas podrozy dlugi. Glownie jechalismy plus 10-20 do ograniczeń , a na autostradzie do 160 ( z dziećmi szybciej nie jezdze )


6bb502fb718b4.jpg


Srednio 7.6 l z trasy

Wynik rewelacyjny. Widze ze nie uzywasz trybu comfort. Tj drazni wylaczanie mildhybrid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadla i ciezko cos wnioskowac, trasa szczecin chorwacja , droga zakorkowana. Niemcy w remontach , co chwile zwezania i remonty z radarami ustawionymi, austria jeden korek wiec przez gory ucieklismy do wloch gdzie rowniez w korkach przebilismy sie do sloweniu a tam po odstaniu w korku na granicy juz dojechalismy na miejsce. Auto wygodne jak to piatka. W nocy ruch tak duzy ze z laserow brak pozytku. Z racji korkow i postojow z dzieciaki srednia niska i czas podrozy dlugi. Glownie jechalismy plus 10-20 do ograniczeń , a na autostradzie do 160 ( z dziećmi szybciej nie jezdze )


6bb502fb718b4.jpg


Srednio 7.6 l z trasy

 

Jaka masz średnia od wyjazdu z fabryki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrot. Pomimo ze wyjechalismy w piatek a bie w sobote to i tak sporo korkow, jechalismy chorwacja slowenia wlochy asutria niemcy , gdzie poza nonachium juz bez korkow ale usiane robotami gesto i niestety na robotach na czerwono blyska ( na szczescie nie mi)


7-C71-E423-352-C-476-E-B82-C-C460445-F59-F5.jpg


520 xd palila mi w podobnych warunkach ca 1,5 l mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jadąc Polskę ok 180kmph miałem spalanie chwilowr kolo 9.

Przez zwezenie i pomiar odcinkowy wyjechałem z Polski że spalaniem 7.5

Pozniej Czechy +10

Austria na 0

I wjechałem do Chorwacji że spalaniem 6.6l

Skończyłem na 7l.


Za kilka dni powrót, zobaczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrot. Pomimo ze wyjechalismy w piatek a bie w sobote to i tak sporo korkow, jechalismy chorwacja slowenia wlochy asutria niemcy , gdzie poza nonachium juz bez korkow ale usiane robotami gesto i niestety na robotach na czerwono blyska ( na szczescie nie mi)


7-C71-E423-352-C-476-E-B82-C-C460445-F59-F5.jpg


520 xd palila mi w podobnych warunkach ca 1,5 l mniej[/

Hej. Czy mozemy cie prosic jeszcze o fote spalania od rozpoczecia jazdy tym super samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jadąc Polskę ok 180kmph miałem spalanie chwilowr kolo 9.

Przez zwezenie i pomiar odcinkowy wyjechałem z Polski że spalaniem 7.5

Pozniej Czechy +10

Austria na 0

I wjechałem do Chorwacji że spalaniem 6.6l

Skończyłem na 7l.


Za kilka dni powrót, zobaczyny.

Powrót do domu i spalanie 7,1l. Przed wjechaniem do PL po 2500KM - 6,8l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzis udalo mi sie przejechac demo 530xd touring na zawieszeniu m. Na oponach bez runflat samochod komfortowy az pelen podziw. Co do silnika czuc w nim znak czasow wspolczesnych norm troszke stracil na wigorze. Generalnie po zakonczeniu nie wzielo mnie jak po przejazdzce 40i. Sproboje jeszce 40d wkrotce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc Polskę ok 180kmph miałem spalanie chwilowr kolo 9.

Przez zwezenie i pomiar odcinkowy wyjechałem z Polski że spalaniem 7.5

Pozniej Czechy +10

Austria na 0

I wjechałem do Chorwacji że spalaniem 6.6l

Skończyłem na 7l.


Za kilka dni powrót, zobaczyny.

Powrót do domu i spalanie 7,1l. Przed wjechaniem do PL po 2500KM - 6,8l/100

 

Witam,

530i xdrive. Spalanie na trasie Warszawa - Korczula- Warszawa 7,1. W "tamtą" stronę 6,2. Jazda zgodnie z przepisami + 10. Powrót trochę więcej z uwagi na 1,5 h godzinny korek na granicy. Jechaliśmi z Przyjaciólmi w dwa samochody. Ich GLC z takim samym silnikiem w tych samych warunkach i takim samym obciążeniem spalił ok. 2. litrów więcej. Zobaczymy jak będzie zachwywać się moja nowa 540i xdrive - odbiór pod koniec bm. (już wyprodukowana). Z obecną rozstaję się vide inny dział Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

520d RWD, 2 osoby dorosłe + córka 14 lat + pełny bagażnik, trasa 1800 km i prędkość w okolicach 150 km/h, spalanie 6,1 l/100km, następnie zrobiłem chip tuning i ta sama droga tylko powrotna w podobnych warunkach z podobną prędkością, samochód bardziej obciążony niż w pierwszą stronę a spalanie wyszło tym razem 5,5 l/100km


18a90cd10df83610med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc Polskę ok 180kmph miałem spalanie chwilowr kolo 9.

Przez zwezenie i pomiar odcinkowy wyjechałem z Polski że spalaniem 7.5

Pozniej Czechy +10

Austria na 0

I wjechałem do Chorwacji że spalaniem 6.6l

Skończyłem na 7l.


Za kilka dni powrót, zobaczyny.

Powrót do domu i spalanie 7,1l. Przed wjechaniem do PL po 2500KM - 6,8l/100

 

Witam,

530i xdrive. Spalanie na trasie Warszawa - Korczula- Warszawa 7,1. W "tamtą" stronę 6,2. Jazda zgodnie z przepisami + 10. Powrót trochę więcej z uwagi na 1,5 h godzinny korek na granicy. Jechaliśmi z Przyjaciólmi w dwa samochody. Ich GLC z takim samym silnikiem w tych samych warunkach i takim samym obciążeniem spalił ok. 2. litrów więcej. Zobaczymy jak będzie zachwywać się moja nowa 540i xdrive - odbiór pod koniec bm. (już wyprodukowana). Z obecną rozstaję się vide inny dział Forum.

Witam, jaki konfig 540ixd? Zawieszenie edc czy m? Fotele? Bedziemy mieli kolejna osobe z 540i lci. Ciekawe jakie bd wrazenia z twoje strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.