Skocz do zawartości

[E90] Na zimnym dławi się i gaśnie przy wrzuceniu D lub R


monek100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie. Mam problem z autem, ponieważ gdy silnik jest zimny to przy wrzuceniu biegu R lub D (automat) to pod obciążeniem silnik zaczyna się dławić a po kliku sekundach gaśnie... Na ciepłym silniku jest wszystko w porządku. Ktoś ma jakiś pomysł co może być tego przyczyną? Będę wdzięczny za każdą pomoc :) BMW E90 320i 150KM.

 

Doszedłem do wniosku że to raczej nie wina skrzyni biegów. Na zimnym silniku również na postoju na pozycji P, N przy nagłym dodaniu gazu również nie wkręca się tak jak trzeba. Jest wtedy lekkie przydławienie. Tylko pytanie co to może być? myślicie że po wyczyszczeniu przepustnicy będzie lepiej?

 

PS. W tych silnikach jest silnik krokowy? czy jego funkcje spełnia valvetronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że to raczej nie wina skrzyni biegów. Na zimnym silniku również na postoju na pozycji P, N przy nagłym dodaniu gazu również nie wkręca się tak jak trzeba. Jest wtedy lekkie przydławienie. Tylko pytanie co to może być? myślicie że po wyczyszczeniu przepustnicy będzie lepiej?

 

PS. W tych silnikach jest silnik krokowy? czy jego funkcje spełnia valvetronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to właśnie takim sprayem wyczyściłem, potem sprężone powietrze i konkretne wydmuchanie resztek preparatu. Zwróć uwagę na drobniutką siateczkę, która się tam znajduje, ma być czysta, bez drobinek/resztek oleju.

Po takim zabiegu pasowało by jeszcze usunąć adaptacje i przyuczyć auto od nowa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem, usunąłem adaptacje, ale dalej to samo... Pomyślałem że wrzuce wartości z inpy podczas pracy silnika.

 

Tutaj są wartości na przypiętej przepływce. Dosyć duża rozbieżność :/ Co może być powodem takiej rozbieżności?

https://zapodaj.net/images/548f1ffd02065.jpg

 

A tutaj wartości na odpiętym przepływomierzu. Widać, że wartości są zbliżone do siebie, a sam silnik pracuje lepiej (tak, wiem, że jest w trybie awaryjnym) :P

750f95899fca8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za PPP ale co raz dowiaduje się czegoś nowego. Nie daje mi to spać :/ Dzisiaj patrze w parametry w zakładce f3 i na odpiętym przepływomierzu nie pokazuje ani temperatury, ani masy powietrza, a na przypiętym pokazuje jedynie temperature. Mass air - 0. Edytowane przez monek100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.