Skocz do zawartości

BMW G30 M550I M-PERFORMANCE SATIN DARK GREY BABY!


kosa69

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 139
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Kilka spostrzeżeń po kolejnych tygodniach spędzonych razem :mrgreen:

 

1. Nagłośnienie HK, mam nadzieję że się "wygrzeje" albo że ktoś mi to ustawi, bo na chwilę obecną to gra dużo gorzej niż Hifi Pro które miałem w F10. Bardzo ubolewam bo muzyka jest podstawą u mnie jak jadę...

 

2. Aktywny tempomat. Myślałem że poprawili w stosunku to f10 ale niestety nie, dalej jest słaby i spóźniony. W Grand cherokee aktywny tempomat jest o niebo lepszy.

 

3. Cała reszta jest poezją, o silniku nie wspomnę bo to najlepszy możliwy wybór. Wydech na trybie sport mógłby być głośniejszy ale czekam na jakiegoś Akrapovica :twisted:. LEDy świecą perfekcyjnie, fotele sportowe w alkantarze to był świetny wybór, ani raz na tych upałach nie spociły mi się plecy :) oświetlenie ambientne w nocy miażdży system :cool2:

 

PS. Ustawiłem w opcjach oświetlenia zewnętrznego odprowadzanie światłami 30sek ale jak zamknę auto to światła nigdy nie świecą. Tak samo jak otworze auto to ringi się nie uruchamiają, w f10 po otwarciu zawsze najpierw zapalały się ringi. Ktoś coś?

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gratuluje autka przede wszystkim :) ciekawi mnie Twoje spalanie, ja posiadam G30 530ix i moje obecne spalanie po okolo 1000km to tez 11.1l/100km.. tyle ze ja mam silnik 2.0l :P fakt ze wiekszosc z przebiegu to bylo miasto (powiedzmy 30% trasa i 70%miasto), ale i tak martwi mnie to spalanie.. do tego docieram silnik wiec nie wchodze na wysokie obroty itd mam nadzieje ze spalanie spadnie z czasem.. moze ktos z forumowiczow posiadajacyh g30 wypowie sie na temat spalania?

Kosa69, jak u Ciebie obecnie ze spalaniem? Wiekszosc miasto czy trasa? Wiem, ze nie po to kupiles taki silnik zeby zwracac uwage na spalanie, ale bardzo ciekawi mnie jak to wyglada u Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagłośnienie HK, mam nadzieję że się "wygrzeje" albo że ktoś mi to ustawi, bo na chwilę obecną to gra dużo gorzej niż Hifi Pro które miałem w F10. Bardzo ubolewam bo muzyka jest podstawą u mnie jak jadę...

 

Pytania:

1. Czy Hifi Pro w to inaczej (S677) HiFi system Professional DSP (mowa o audio w F10)?

2. Czy w g30 jest jakiś wyższy zestaw od Harman Kardon? Jakiś bang-olufsen?

 

Wg mnie DSP w F10 gra na ocenę 8/10 - jest dobrze, ale oczekiwałem więcej. I niby HK gra gorzej.... :? Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gratuluje autka przede wszystkim :) ciekawi mnie Twoje spalanie, ja posiadam G30 530ix i moje obecne spalanie po okolo 1000km to tez 11.1l/100km.. tyle ze ja mam silnik 2.0l :P fakt ze wiekszosc z przebiegu to bylo miasto (powiedzmy 30% trasa i 70%miasto), ale i tak martwi mnie to spalanie.. do tego docieram silnik wiec nie wchodze na wysokie obroty itd mam nadzieje ze spalanie spadnie z czasem.. moze ktos z forumowiczow posiadajacyh g30 wypowie sie na temat spalania?

Kosa69, jak u Ciebie obecnie ze spalaniem? Wiekszosc miasto czy trasa? Wiem, ze nie po to kupiles taki silnik zeby zwracac uwage na spalanie, ale bardzo ciekawi mnie jak to wyglada u Ciebie :)

 

 

W chwili obecnej jeżdżę po mieście 70% i trasa 30% i mam spalanie na kompie 12,8l, czasem spod świateł ogień ale ogólnie nie kręcę go wysoko bo docieram.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nagłośnienie HK, mam nadzieję że się "wygrzeje" albo że ktoś mi to ustawi, bo na chwilę obecną to gra dużo gorzej niż Hifi Pro które miałem w F10. Bardzo ubolewam bo muzyka jest podstawą u mnie jak jadę...

 

Pytania:

1. Czy Hifi Pro w to inaczej (S677) HiFi system Professional DSP (mowa o audio w F10)?

2. Czy w g30 jest jakiś wyższy zestaw od Harman Kardon? Jakiś bang-olufsen?

 

Wg mnie DSP w F10 gra na ocenę 8/10 - jest dobrze, ale oczekiwałem więcej. I niby HK gra gorzej.... :? Smutne.

 

Tak, miałem DSP i byłem zachwycony... teraz HK i jest gorzej, chyba że mam coś zle ustawione i głośniki są nie "wygrzane"...

Można za 25k wziąć Bowers&Wilkins :lol:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Niestety harman w g30 jest słaby. Tak mi się wydaje chyba ze są jakieś ustawienia z kosmosu które go poprawia. Głośniki napewno wygrzane bo kolegi auto ma 20 tkm.

 

Odprowadzanie do domu działa tak jak w każdym bmw, trzeba pociągnąć dźwignie od świateł tak jak byś chciał zrobić blinde ale po wyłączeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

Dzięki za informacje, bardzo przydatna. Z drugiej strony, 25k za audio :roll:.

 

Home lights - nice ma w kluczyku? W F10 mam w kluczyku, bod guzikiem od bagażnika..

 

 

 

@kosa69 - kolega mógłby wrzucić jakieś zdjęcia jakieś coś... może filmik pracy jednostki przy uniesionej masce..? Inspiracja do przemyśleń zakupowych jest bardzo na miejscu :twisted: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gratuluje autka przede wszystkim :) ciekawi mnie Twoje spalanie, ja posiadam G30 530ix i moje obecne spalanie po okolo 1000km to tez 11.1l/100km.. tyle ze ja mam silnik 2.0l :P fakt ze wiekszosc z przebiegu to bylo miasto (powiedzmy 30% trasa i 70%miasto), ale i tak martwi mnie to spalanie.. do tego docieram silnik wiec nie wchodze na wysokie obroty itd mam nadzieje ze spalanie spadnie z czasem.. moze ktos z forumowiczow posiadajacyh g30 wypowie sie na temat spalania?

Kosa69, jak u Ciebie obecnie ze spalaniem? Wiekszosc miasto czy trasa? Wiem, ze nie po to kupiles taki silnik zeby zwracac uwage na spalanie, ale bardzo ciekawi mnie jak to wyglada u Ciebie :)

 

Mam dobrą nowinę.Po 4000km spadnie do 9.1 przy dynamicznej jezdzie.

Ale niżej już raczej nie zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety harman w g30 jest słaby. Tak mi się wydaje chyba ze są jakieś ustawienia z kosmosu które go poprawia. Głośniki napewno wygrzane bo kolegi auto ma 20 tkm.

 

Odprowadzanie do domu działa tak jak w każdym bmw, trzeba pociągnąć dźwignie od świateł tak jak byś chciał zrobić blinde ale po wyłączeniu silnika.

 

 

O widzisz to nie wiedziałem, że trzeba blindować po wyłączeniu silnika. Z kluczyka można oczywiście. Natomiast po otwarciu z pilota w f10, zapalały się ringi a tutaj nie.

 

Tutaj parę fotek z wczraj - nałożyłem ceramikę CERAMIC PRO :mrgreen:

 

http://s1.fotowrzut.pl/7ZRQFXNV9J/1.jpg

 

http://s1.fotowrzut.pl/7VAHHSXBMI/1.jpg

 

http://s1.fotowrzut.pl/JM4U0H41AD/1.jpg

 

 

@lolman - jeśli tylko wahasz się czy brać ten silnik to... nie masz nad czym :lol: :lol: :lol: jak nie weźmiesz to będziesz żałował i tyle :twisted:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kosa69 - z ciekawości zapytam, jakie paliwo lejesz? 95 czy 98 ?

 

 

Teraz jak docieram leję Verve albo Vpowera, później pewnie zwykłe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Co do testu zahara - zgadzam się w 100%, to auto jest po prostu najlepsze :mrgreen: chcesz mieć komfortową limuzynę? włącz comfort. Chcesz mieć M5? Włącz sport plus :twisted:

 

I potwierdzę to co mówił, w trybie sport wydech powinien być jednak głośniejszy. Niby jest ok ale dałbym kilka decybeli więcej :twisted:

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Piękny samochód. Jak stoi obok F10 to nawet wygląda na sporo lżejszy :D

No i spalanie rzeczywiście małe, jednak technika poszła do przodu. W e39 v8 żeby spalić 11l to muszę jechać 90 między tirami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testu zahara - zgadzam się w 100%, to auto jest po prostu najlepsze :mrgreen: chcesz mieć komfortową limuzynę? włącz comfort. Chcesz mieć M5? Włącz sport plus :twisted:

I potwierdzę to co mówił, w trybie sport wydech powinien być jednak głośniejszy. Niby jest ok ale dałbym kilka decybeli więcej :twisted:

 

Wybor bedzie jeszcze trudniejszy jak pojawi sie m550d, quad-turbo, 400 koni, 4,4 do setki i zuzyciu paliwa na poziomie 5.9 litra przy momencie obrotowym jak w ciezarowce (760 Nm)

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję autka, fajny wybór ;) Choć wnętrze trochę wygląda jak u mnie w M135i/M2 :P

Wydech od strzała zrobisz w MG, w MSLab ogarną Ci rabat/termin lepszy ;)

 

Wybor bedzie jeszcze trudniejszy jak pojawi sie m550d, quad-turbo, 400 koni, 4,4 do setki i zuzyciu paliwa na poziomie 5.9 litra przy momencie obrotowym jak w ciezarowce (760 Nm)

Chyba dla polskiego Janusza kupującego auto w 6 letnim leasingu. Nikt normalny się w taki silnik nie pcha, chyba że z założeniem, że na koniec gwarancji sprzedajesz natychmiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba musze cześciej forum oglądać ;)

 

Gratuluje fajnego auta.

Duży plus za silnik, ja gdybym się interesował takim samochodem wziął bym dodatkowo:

- tapicerkę indywidual ze skóra na desce i podsufitką indywidual - bez tego auto w środku wygląda trochę ubogo moim zdaniem...

- masaze w fotelach przednich - miałem okazję testować gadżet w S63 AMG - jeśli byla by tylko taka opcja w katalogu - brał bym jak rolnik dotacje (a w G30 jest:D)

- porządne audio B&W - koszt nieduży a dobre auto w długie trasy umila życie.

- listwy w carbonie ale niestety to pewnie będzie tylko dla M5, piano black się szybko rysuje a aluminium do niczego nie pasuje - a już na pewno nie do indywiduala...

 

i w zasadzie tyle z wiekszych rzeczy, cala reszta to jakies tam detale ;)

 

Ciekawe jak auto będzie się spisywać po dłuższym użytkowaniu.

Znalazłeś już jakieś wady samochodu czy na razie ciężko obiektywnie spojrzeć na autko :)?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie od 3 tygodni leżę w szpitalu więc fura stoi... :evil:

 

Co do tego co wymieniłeś, nie chciałem foteli komfortowych ponieważ po testach swierdziłem że wolę sportowe. W f10 miałem komforty i skórę, i teraz coś innego - dodatkowo auto sportowe więc alkantara jakoś mi przypasowała :) Harman kardon w f10 był boski, teraz jest lipa - jakbym wiedział to myślałbym nad b&w chociaż za 20k można zrobić takie audio że łeb urywa.

Sprzedam:

- Przednia nakładka M Performance carbon - BMW G30

- Nakładki lusterek M Performance carbon - BMW G30


Info priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.