Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Fazzo jak twój telefon obsługuje OTG, czyli w momencie gdy przez przejściówkę mikro usb na usb wsadzasz pendriva i pokazuje ci dane, to podłączając zamiast pendriva kabel diagnostyczny będzie wszystko smigało. Najważniejsza obsługa OTG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo75, Wszystko jasne iCar V2 nie działa z e46:( Nie wiem dlaczego bo z moim N47 działa (kiepsko ale działa).

Polecam iCar V3. Jak dotąd dla mnie najlepszy.

 

Nowa wersja 1.53

- Obsługa adaptera Carly dla silników M47 (N47 niestety jeszcze nie działa z Carly)

- F30 N47 - zacząłem robić obsługę F-ki ale moje auto testowe niestety odjechało zanim zdążyłem wszystko przetestować. Jeśli są chętni do testów to zapraszam.

 

Kody -> przycisk PW

 

Pozdrawiam

Edytowane przez pawelgawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się z prośbą o kod...jesli to oczywiście jeszcze możliwe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę pełno nowych nicków pytających się o kody i chyba nie muszę się przypominać że każdy kto dostał kod i pobrał aplikacje powinien zostawić 5 gwiazdek i stosowny komentarz w google Play

Chcemy by aplikacja rosła w rankingu i pojawiali się też ludzie z poza tego forum by pawelgawel mógł kupować części i moduły do testów i rozwoju aplikacji

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obsługi Otg nie zadziała. Już ktoś pisał: podłącz pendrive przez przejściówkę do telefonu - jak zadziała to kabel diagnostyczny też zadziała.

 

Ponawiam prośbę o pisane na PW w sprawie kodów. Wątek puchnie niepotrzebnie i można przeoczyć istotne informacje. Może osoby które prosiły o kody w wątku mogłyby usunąć/przeedytować swoje posty, żeby nie dawać przykładu innym?

 

Kodów wysłałem już ponad setkę. Wystawiajcie proszę ocenę na google play. Na pewno zachęci to innych do zakupu aplikacji a to pozwoli mi dalej ją rozwijać czyli dodawać np. nowe funkcje, obsługiwać nowe adaptery - wczoraj przykładowo rozbebeszyłem nowy adapter Carly tylko po to że dowiedzieć się jak go 'ożenić' z btoolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pawel przydałby się opis po angielsku na pierwszej stronie co ten program może. Staram się go rozpropagować na angielskim forum babybmw.net, ale ciężko chłopaków zainteresować, bo jak tu czytają, to nic nie rozumieją. Tam wszyscy używają CARLY, więc interfejsy powinny działać.

Nie ma szans żeby się tu syf nie robił, bo ludzie nie czytają wątku wcale. O OTG było kilka razy pisane, tak samo jak o kodach i nic to nie daje. Każdy czyta max dwie strony. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy aplikacja obsługuje odczyt korekcji wtryskiwaczy?

 

Doskonały przykład czytacza 2stron max :duh: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tomiqu jak widać niektóre osoby nie potrafią nawet przeczytać pierwszego postu autora wątku i ciągle go zaśmiecają a jeżeli jest napisane że apka służy do diagnostyki to można ją zainstalować i sprawdzić jakie ma funkcje albo łaskawie przeczytać te paranaście stron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawelgawel czy można zrobić coś aby w live data po włączeniu powyżej 10 parametrów nie obcinało cyfr po przecinku gdy telefon jest w położeniu pionowym? Mój telefon Huawei p10 lite. Do 10 parametrów jest ok przy jedenastym włączonym już lekko obcina cyfry po przecinku, po włączeniu wszystkich to już wogole po przecinku nie widać cyfr-wychodzą po za ekran z prawej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin9086, spróbuję coś z tym zrobić

 

Wypuściłem poprawkę dla adaptera Carly dla M47 i naprawiłem babola którego popełniłem wczoraj w obsłudze adapterów ELM.

 

Jack79, dzięki za sugestię i promowanie apki. Chciałem się wstrzymać z ekspansją na zagraniczne fora aż dopieszczę apkę, ale chyba nie ma na co czekać. W google play jest opis w wersji anglojęzycznej, dodam też tu jakiś angielski opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

intruser, takie głupie pytanko Czy czytałeś pierwszą stronę. Jak wół jest napisane:

Obsługiwane adaptery

- D-Can: zalecam kabel kabel D-Can (od INPA) + przelotka USB-OTG za kilka złotych. Większość telefonów obsługuje już USB czasami przelotka jest w komplecie.

- ELM 327 Bluetooth: Adapter jest obsługiwany ale od czasu do czasu może zerwać połączenie i konieczny będzie restart aplikacji. Na bieżąco będę wypuszczał poprawki dla ELMa. Adapter musi być ORYGINALNY, tzn. zbudowany na procesorze PIC18. Tanie chińskie adaptery nie będą działać.

 

Możesz zaryzykować, może pójdzie, ale ja bym brał któryś z tych na PIC18 łączących się po BT:

https://allegro.pl/kategoria/diagnostyka-silnika-i-elektroniki-interfejsy-diagnostyczne-28413?string=PIC18&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-aut-1-3-1003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.