Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

a wie ktoś jakie powinny być prawidłowe wartości na biegu jałowym dla n47 ?

 

Tu masz :

 

. . . . . . .

 

Dodałem procedurę pomiaru ciśnienia wstecznego:

- ciśnienie wsteczne wyrzuciłem z DPF monitor, bo zaraz po uruchomieniu silnika pomiary wahają się mogą wprowadzać w błąd

- Dodałem DPF Monitor > Więcej > Pomiar ciśnienia wstecznego:

- jest zwiększone próbkowanie żeby pomiar był dokładniejszy

- jest prędkość obrotowa

- jest procedura testu z opisem: mierzone jest ciśnienie dla biegu jałowego, 2000/3000/4000 obr. Powoli wciskamy gaz i aplikacja zapamięta pomiar przy danych obrotach.

Zobaczcie jak to wygląda:

https://youtu.be/4kEhkD0D8-0

 

Maksymalne dopuszczalne wartości:

jałowy 35hpa

2000 75hpa

3000 nie wiem, pewnie coś pomiędzy max dla 2000 i max dla 4000

4000 200hpa

Dodatkowo, ze wzrostem obrotów ciśnienie powinno rosnąć.

http://images.spritmonitor.de/353206_2.png

353206.jpg?stamp=1263766861 795500.jpg?stamp=1505496641

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest jeszcze możliwosć z otrzymania kodu?

Mam ta aplikacjie z Play story i stary interface nie łaczy mnie z tym autem .

BMW e 60 520d w automacie silnik n47. rocznik 2008

Wlasnie zamowilem nowy KDkan za 27e moze klapnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Korekcje wtryskiwaczy i wartości aktualne i oczekiwane to byłoby super :cool2: :cool2: :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie doładowanie jest na jałowym około 1040 a powietrze około 315

no właśnie u mnie powietrze raczej w okolicach 400,czasami 420, może przepływomierz u mnie nie działa jak należy? co myślicie?

Wiesz ja mam X1 no i to są wartości na rozgrzanym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

u mnie dziwne zachowanie aplikacji. Wczoraj w trasie przed południem wszystkie funkcje działały. W drodze powrotnej włączyłem program, status przez Bth Połączony, ale żadna funkcja nie działa (czytanie kodów, live data, dpf). Komunikat No response from ECU. Dzisiaj rano też nie działa. Adapter I-Car 2 (sprawny, gdyż Torque wszystko pokazuje).

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dziś na iCar v2 i wszystko gra. Możliwe że Torque działa w tle i blokuje adapter. Wejdź w ustawienia telefonu > aplikacje > Torque > Wymuś zatrzymanie. Jeśli masz Carly to zrób to samo.

Jeśli adapter siedział dłużej w gnieździe OBD to przechodzi w stan uśpienia i trzeba go na chwilę wyjąć.

 

Nowa wersja dostępna (1.44)

1) Poprawione wskazanie aktywnej/zaplanowanej/zablokowanej regeneracji w silniku M47. Dzięki za info i logi.

2) Eksport do csv: Możliwość konkurowania separatorów kolumn oraz dziesiętnego żeby dało się łatwo otwierać w excelu.

- Jeśli mamy w telefonie język polski to domyślnie: separator kolumn - tabulator(\t), dziesiętny - przecinek

- Dla pozostałych języków: separator kolumn - przecinek, dziesiętny - kropka

- Separatory można zmieniać w ustawieniach aplikacji

- Wyrzuciłem datę z pierwszej kolumny pliku csv (jest tylko godzina). Data jest już w nazwie pliku więc jest zbędna.

3) Korekcje wtrysków. Uwaga, próba odczytu korekcji może spowodować chwilowe problemy z odpalaniem auta (mało prawdopodobne).

Nie należy odłączać adaptera gdy trwa pomiar. A gdy np bluetooth zerwie połączenie to należy uruchomić pomiar jeszcze raz i kliknąć 'Wstecz' żeby zakończyć pomiar.

Po kliknięciu przicisku "Wtrzyskiwacze" pojawi się info co i jak.

 

9X5Skp9.png

 

Kody do aplikacji jak zawsze na PRIV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zrobić reg aktywna activ? wiesz dlaczego podnosi się tem. spalin spada sadza a nie pokazuje wypalania dpf ? ostatnio miałem tak 2 razy spadła sadza do 4,55g po czym, po około 30 km zaczęło wypalać dpf i sadza spadła do 0g, zauważyłem żę temp spalin rośnie jak sadza dojdzie do 30g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.