Skocz do zawartości

Hałas-Pompa wody czy visco


karol328Coupe

Rekomendowane odpowiedzi

W wisku też masz łożysko. Mało prawdopodobne aby to ono robiło hałas, ale jak zatrzymasz wisko to właśnie wtedy wzrastają obroty tego łożyska i gdyby było uszkodzone, to faktycznie mogłoby hałasowac.

Obstawiam jednak bardziej na łożysko pompy wodnej. Chcąc się upewnić zdejmij pasek napędzający i uruchom silnik. Możesz to zrobić tylko na chwilę, żeby temperatura silnika nie wzrosła. Jak zdejmiesz już pasek to pokręć ręką alternatorem i sprawdź czy nie ma zacięć i chrobotania, bo mogą to być też łożyska/łożysko alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
jeszcze jedno, co zrobić jak wydadzą mi to ze sklepu w pozycji poziomej?odbierać to?

Pewnie że odbierać. A niby dlaczego nie?

Wiem, wiem... podobno wisko powinno leżeć ileś tam godzin przed założeniem. Ja 9 miesięcy temu wymieniałem u siebie wisko. Pytałem o to kilku mechaników. Każdy mi powiedział że jeśli to poprawi moje samopoczucie to oni mogą je przeleżakować ale na pewno nie zmieni to działania wisko. Więc założyłem je "z biegu". Do tej pory działa super :)

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisko powinno być jedynie magazynowane w pozycji poziomej (bimetalem do góry) żeby olej nie wyciekł przez gumkę uszczelniającą.

Wszystko inne to mit.

 

Do autora postu:

Jak zdejmiesz pasek, to będzesz mógł pokręcić osbno alternatorem i pompą, a jak chcesz sprawdzić czy wisko ma luz, to zrób tak jak Robert pisze. W ostateczności możesz wyeliminować wisko odkręcając je i zapalając auto, zwłaszcza że i tak je będziesz odkrecał przy wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie jestes w stanie stwierdzic ktory element wydaje te wredne dzwieki?

Zdejmij platkiowe oslony, oraz czesc wlotu powietrza, bedziesz mial lepszy dostep do krecacych sie elementow i moze wtedy lepiej uslyszysz co boli twoj samochod.

Mozesz tez posluzyc sie dlugim srubokretem przystawiajac go do nieruchomych elementow w poblizu rolek a drugi koniec (raczke) do ucha.

Na ucho uslyszysz ktory element piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mialem to samo-coś zaczeło hałasować.Podjechałem do kumpla mechanika.przytrzymał śmigło od visca odpaliłem bumke i wyszło że pompa.Smigło stało a hałas był dalej,kupiłem pompe w ASO,wymienił i jest git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to jakieś miesiąc temu kolego i mówie CI że raczej na 99% pompa chyba troszkę się pospieszyłeś z tym visco jak podpowiadają chłopaki będzie dobrze widać kiedy złapiesz ręką za śmigło i lekko na boki i zobaczysz że to łożysko na pompie się ru...sza :wink: . Pompa wymiana prosta rzecz poradzisz sobie sam POZDRAWIAM :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.