Skocz do zawartości

530 hybryda


cher

Rekomendowane odpowiedzi

Jest przystosowany. 3h to szybkie ladowanie ze zwyklego gniazdka. Jak ktoś ma w garażu wallboxa podpietego do siły albo skorzysta z szybkiej, miejskiej ładowarki to naładuje baterie szybciej.

 

Z ładowarki 22kW ładuje 3,6kW/h. Czyli tyle samo co z gniazdka 230V. Chyba że ładowarki GreenWay są zepsute lub niekompatybilne w jakiś sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za testowe dane.

Kurczę, ale to oznacza, za po 100 tys 530i, które jest tańsze, zaczyna generować wyższe koszty. A to tylko zakładając że jeździmy tylko po mieście na samym prądzie. W lecie auto dalej jeździ ale ów trasach więcej pali więc moim zdaniem można przyjąć przebieg 100 tys jako ten, po przejechaniu którego hybryda się zwraca

No, to pokazuje, że producenci muszą jeszcze sporo zrobić aby ludzie masowo kupowali takie auta.

 

Liczysz złotówki pojedyńcze przy spalaniu a czy policzyłeś utratę wartości - to jest kluczowy parametr przy takich autach, pytanie jak właśnie 530e będzie trzymała wartość w porównaniu do 530i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pięciu latach te baterie chyba trzeba wymienić a to nie są tanie rzeczy;)ale nikt się tym nie przejmuje bo uważa że leasing się skończy i to nie jego problem ale musi wziąć pod uwagę że nowemu nabywcy musi zrobić cenę z uwzględnieniem tej wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tego nie liczyłem.

Przy mojej strukturze jazdy jednak plus dużej rodzinie korzyści nie widzę ekonomicznych :(

Liczę, że za parę lat takie auta będą miały zasięg na baterii w zimnie że 200 i nie będą zajmować miejsca w bagażniku - wtedy na pewno dobrze będą się sprzedawać :)

A8 ma fajny dodatkowy silnik elektryczny wspomagający ruszania - z takim silnikiem 530i paliłaby w mieście ponad litr mniej, a to jeszcze bardziej uderzałoby w 530e. Szkoda, że rozwiązania z Audi nie zastosowano w G30 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam , oczekuję na dostawę 530e i mam kilka pytań do osób posiadających ten model :

Zastanawiam się nad sposobem ładowania samochodu w garażu podziemnym , proszę o informację czy ktoś korzysta z dedykowanych stacji do ładowania wallstation ?

Ile zajmuje naładowanie samochodu podstawowym kablem z gniazdka jeżeli instalacja będzie przygotowana na pobór max 11kW ?

Ile zajmuje naładowanie wallstation jeżeli instalacja bedzie przygotowana na pobór max 11kW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zwykłego gniazdka 230 w trybie wolnym zajmuje ok 6-7h a w trybie maksymalnym połowę, czyli ok 3-3,5h.

Co do reszty, niestety nie korzystałem. Wiem tylko, że do wallboxa trzeba mieć 3 fazy (siłę) więc pytanie czy masz siłę w garażu podziemnym.

TKHolding Architecture BIM VR

http://www.tkholding.pl

http://www.facebook.com/TKholdingPL

http://www.youtube.com/c/TKHolding

Film "Dlaczego Polacy boją się elektryków?" =>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
530e nie ma trybu szybkiego ładowania. Ładowarka do gniazdka 230v laduje w 3,5h a jakakolwiek inna choćby 100kW to realnie prawie 3h a powinna w kilka minut. Co jest w ogóle nie zrozumiałe jako że sam samochód potrafi baterie na maxa naładować w 25 minut z silnika spalinowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.