Skocz do zawartości

Kupiłem E36 - sedan 1.8 94'


Varrol

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam modelu E36 z klimatyzacją - a raczej znajomy, który sprowadza samochody z Niemiec. Zauważyłem, że w Polsce mało który jest wyposażony w A/C i moje pytanie - czy jak mi się trafi zadbany bez klimy, to brać, czy jest też szansa znalezienia z klimą?

 

Przeglądałem strony z ofertami z Niemiec i powiem, że najlepiej nie jest - albo ceny > 4000E, albo stan taki sobie, albo bez klimy. Dlatego właśnie się zastanawiam, czy jak będzie coś w bardzo dobrym stanie w słusznej cenie, to czy nie brać i dać spokój klimatyzacją (aczkolwiek bardzo by mi się przydała :lol: ).

Edytowane przez Varrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc aut sprowadzaja do nas handlarze a oni rzadko sprowadzaja z klimatyzacja poniewaz sa sporo drozsze i dlatego wlasnie w polsce jest malo e 36 z klima do kupienia jak szukalem swojej to byla spora roznica w cenie z klima i bez zaplacilem za swoja wiecej ale teraz nie zaluje klima to super sprawa w taka pogode i tobie tez radze troche doplacic i miec klime bo kupisz bez i bedziesz pozniej zalowal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi pasuje właśnie 320 z klimatyzacją - tylko boję się, że nie znajdę nic ciekawego w okolicy 3000E.

 

Ja kupilem moja becie w maju. Rocznik '92 z pelnym wyposazeniem(skora klima, wszystko elektryczne). Model 325 i coupe. Cena koncowa po oplatach z zarejestrowaniem 12 900zl. Nic nie musialm wkladac. Kupilem ja od goscia ktory sprowadza samochody czyli jezcze na niej zarobil. Stan samochodu oceniam na bardzo dobry!! Silnik igla, blacha w nienagannym stanie. A wiec za 3000euro spokojnie kupisz!!

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie - jaką cenę liczyć za samochód w dobrym stanie właśnie z klimą i silnikiem 2.0 / 1.8 - bo zacząłem się zastanawiać, czy mi się ta cała zabawa w ogóle opłaca.

 

Do ceny z Niemiec muszę doliczyć:

- opłaty rejestracyjne 2000zł - czy może mniejsze są?

- opłata dla sprowadzającego 1000zł (i nawet nie wiem, czy to całkowity koszt - ustalę jak będę pewny, że to ma sens)

- akcyza (mimo wszystko te 300-400zł trzeba będzie zapłacić)

 

Żeby mi się to opłaciło, to samochód musiałby kosztować max 3000 Euro - nie wiem jak teraz jest w Niemczech, ale mam wrażenie że mogę mieć kłopot za tyle znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno sam sciagalem auto wiec napisze ile mnie to kosztowalo,

 

e46 318 '98, stan bardzo dobry, udokumentowany przebieg, sportowe zawieszenie z faktura montazu, felgi 18" - 6 750 E (chciał 7300E)

OC graniczne - 250 zł

Pierwszy przegląd - 169 zł

Vat 24 - 150 zł

Akcyza 394 zł ( na umowie mialem cene 150 E)

Recykling - 500 zł

karta pojazdu - 75 zł

tlumaczenie - mialem za free (średnio 75-150zł)

Blachy Pl - 100 zł

znaczki skarbowe - około 30 zł

OC polskie - 420 zł (na maksymalnych znizkach mojego ojca)

Koszt sprowadzenia - 250 zł paliwo + 50 zł obiad, bo jechałem sam

Calkowity koszt samochodu gotowego do jazdy w PL - 28 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi pasuje właśnie 320 z klimatyzacją - tylko boję się, że nie znajdę nic ciekawego w okolicy 3000E.

 

Jak juz idziesz w 6 cylindrow to zastanow sie powaznie nad 325...

Bardzo wielkich roznic w spalaniu nie ma, a zawsze te 42 konie wiecej :wink:

Co do ceny 3000 ojro to faktycznie moze by klopot znalesc ladny egzemplarz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klime i to w 316 hehe,

 

kosztowala mnie w niemczech 3000 euro + wszystkie oplaty itd..

 

Jednak mam silnik 1.6 przy 2.0 auto bedzie pewnie drozsze.

 

Jednak jestem zadowolony, mam ksiazke serwisowa, orginalny przebieg, od 1 wlasciciela ktory mial juz 70 lat czy ile ( nie pamietam dokladnie ale w briefie pisze ) .

 

Ja kupowalem w 2005 roku, wtedy wybor w niemczech byl jeszcze dosc dobry, choc auta szukalem tydzien. Teraz juz ciezko cos wybrac, trzeba sie duzo naszukac.

Jak kupisz auto bez klimy to nie wsiadaj do kogos kto klime ma, bo bedziesz kombinowal jak ja potem miec u siebie :)

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mi pasuje właśnie 320 z klimatyzacją - tylko boję się, że nie znajdę nic ciekawego w okolicy 3000E.

 

Jak juz idziesz w 6 cylindrow to zastanow sie powaznie nad 325...

Bardzo wielkich roznic w spalaniu nie ma, a zawsze te 42 konie wiecej :wink:

Co do ceny 3000 ojro to faktycznie moze by klopot znalesc ladny egzemplarz...

 

Hehe - wiesz jak u mnie było - najpierw miało być 1.6 - ale podobno do 1.8 nie ma wielkiej różnicy w spalaniu, no to znowu 2.0 lub 1.8is, bo też aż tak dużej różnicy nie ma od 1.8 :lol: i tak w końcu do M3 dojdę - 2.0 to absolutne maksimum, a właściwie i tak za dużo, ale co mi tam. Poza tym możliwe, że cena zmusi mnie do kupna 1.8 albo nawet 1.6 - oby nie, ale zobaczymy...

 

osd - jeżeli mi się igiełka 1.6 trafi to też się mogę zdecydować - kiedyś i tak go zmienię, a po Unie 1.0 to każdy silnik jest mocny :lol: . A klima - cóż niestety ojciec miał w służbowym i teraz też będzie miał, więc cierpię mocno jeżdżąc w upały Unem, które co gorsza ma tą wentylację do niczego.

 

W każdym razie równolegle do Niemiec szukam też w Polsce - może coś się trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem szukam e36 325i i bez klimy taniej z drogo. Ale w allegro znalazłem ludzi którzy sprzedają klimy kompletne za 1000zl wiec pytanie czy ktoś cos takiego robił (do BMW seryjnie bez klimy wsadził klime ) no i co wy na to. Bo czasami znajdzie się perełka ładna BMKA ale bez klimy za fajne pieniądze i można by ja kupic i wpakować taka za 1000zl z innej. To na pewno nie będzie cały koszt tej operacji ale dla mnie jest to atrakcyjna cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies 4 lata temu przeprowadzalem operacje montazu klimatyzacji do mojej E-36 318i rocznik '93. Jednak byla ona przeprowadzona w serwisie BMW w Regensburgu bo szczerze mowiac nie odwazylbym sie powierzac samochodu do tak powaznej (w seriwsie montowali ja 3 dni!!!) "przebudowy" w nieprofesjonalne rece. Wtedy mieli promocje na klimatyzacje i dolozenie manualnej kosztowalo cos kolo 1700 euro, a zalozenie automatycznej jakies 2900 euro. Zdecydowalem sie na manual.

Chce powiedziec, ze zalozenie klimy wiarze sie z duzymi zmianami...z zauwazalnych to oczywiscie kompresor pod maska, nowy duzy wentulator przed chlodnica i przeprowadzka akumulatora do bagaznika - to takie widoczne na pierwszy rzut oka...aha..i naturalnie dolozenie przycisku na desce rozdzielczej ;)

Takze moja rada jest taka, zebys zastanowil sie zanim kupisz ta za 1000PLN, bo moze byc niekompletna w jakis sposob, moze zabraknac jakis gluich detali typu plastiki itp. Poza tym chyba musioalbys ja zalozyc tam gdzie zajmuja sie klimatyzacja...takze na tym 1000 na pewno sie nie skonczy.

Pozdrawiam serdecznie!

PS.wcale nie odradzam zakladania klimatyzacji...wrecz przeciwni teraz w aucie panuje rewelacyjny klimat :) tylko jestem przekonany, ze ta operacja wymaga profesjonalizmu :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz mozliwosc poogladaj dokladnie E36 z klima, ale dokladnie.

 

Jak zobaczysz ile to elementow i ze ich wlozenie to wcale nie taka prosta sprawa to moze ci zapal minie :).

 

Wydaje mi sie ze juz tego nikt tak nie zamontuje jak fabryka idealnie.

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to mnie właśnie męczy bo np. dostaniesz do klimy inna chłodnice, nagrzewnice, kompresor, centralka do sterowania czy cos innego niby przekładka z e36 do e36 z tym samym silnikiem ale czy w wersji bez klimy będą pasowały mocowania tych części czy będzie miejsce np. na większą nagrzewnice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogle nie wiem gdzie tu oplacalnosc.

 

Klima uzywana dobry stan okolo 1200 zlotych

Montaz porzadny - mysle ze z 2000 trzeba wylozyc za porzadny a nie jakies chalupnictwo.

 

Do tego zawsze moze wyjsc ze cos nie pasuje, cos jest niesprawne, czegos brakuje i znowu 500 trzeba bedzie wylozyc, bo jak sie kupuje klime na allegro za 1200 to wiadomo rzecz uzywana moze cos byc niesprawne chocby czesciowo.. a jest tych czesci do popsucia sie troche.

 

 

Taka klima przy dobrych wiatrach moze sie w 3000 zl zamknac, choc malo prawdopodobne, bo moze sie tez zamknac na 4000.

 

Powstaje pytanie, ile trzeba doplacic za wersje E36 z klima ? chyba nie 10 000 wiecej ? przecierz koszt mozntazu tej klimy wyjdzie pewnie drozej niz auto orginalnie z klima.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finansowo zakładanie klimy jest nieopłacalne, ale problem polega na znalezieniu odpowiedniego egzemplarza w dobrym stanie.

 

Zacząłem się nawet zastanawiać, czy nie skombinować więcej pieniędzy na samochód, bo 16tys zł może być za mało - a może się mylę? Ile powinienem przeznaczyć na BMW 320i/318i/318is z klimatyzacją w jak najlepszym stanie?

 

I gdzie najlepiej szukać - czy w Polsce, czy jednak za granicą - ale poza Niemcami nie bardzo mam możliwość sprowadzenia (chyba że jest ktoś kto oferuje pomoc w sprowadzaniu samochodów z innych krajów jak Niemcy?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.