Skocz do zawartości

USZKODZENIE OPONY -RANTU OCHRONNEGO


Lendio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dzis niestety przycialem sobie zakret i jadac z 20km/h zachaczylem o krawenik tylem :(

Niestety zadarlem kawalek rantu ochronnego (niezrobilem fotki bo bylo ciemno, ale wyglada podobnie jak na ponizszym zdjeciu znalezionym w sieci)

Co o tym myslicie ?

http://images75.fotosik.pl/518/2c007c873d877caamed.jpg

 

Jutro wrzuce moja fote, opoan smietnik ?, czy niegrozne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mam na jednej oponie, jeżdzę tak już od roku i nic totalnie się nie dzieje. Rant ochronny jest raczej gruby i po to jest żeby chronić a czasami jak się go przytrze to spełni wtedy swoją funkcję. Zostaw, patrz czy ucieka powietrze. Jeżeli wszystko jest ok to lataj dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie jak wyżej, też tak kiedyś miałem i nic się nie działo, sprawdzaj ciśnienie przez jakiś czas.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie juz myslalem, ze OK, ale bylem dzis zrobic fotki i wrzucam moje zdjecia chyb jest nieco gorzej w moim wypadku. Chyba, ze tu faktycznie jest gruba opona -byla niezaczela pekac po sladzie (widac delikatne naciecie)

Chyba moje uszkodzenie jest troszke glebsze

http://www.i-outdoor.pl/img/products/41/2/5_max.jpg

http://www.i-outdoor.pl/img/products/41/2/6_max.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U Ciebie uszkodzenie jest wyżej a tu już tak grubo nie jest, na Twoim miejscu podjechałbym do zaufanego wulkanizatora i niech to oceni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, Ci tak. Mialem coś podobnego tylko przyznaje, że zdecydowanie mniejszego rozmiaru i najzwyczajniej w świecie skleiłem to klejem super glue :) Trzyma do dzisiaj. Tutaj może Ci wulkanizator zrobić to w sposob tzw."na gorąco". Będzie to widać ale nie ma to żadnego wpływu na trwałość opony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No dokladnie troche wyzej i dosc mocno. Jutro podjade do wulkanizatora i zobacze co powie, ale cos czuje ze juz trzeba szukac nowych opon. Troche sie boje z dzieciakami tak jezdzic a teraz seson wyjadow sie zaczyna.

 

Kolego. Ty nie masz w niej rantu ochronnego. Uszkodziłeś ważną strukturę opony. W mojej opinii nadaje się ona do śmietnika. Oczywiście podjedź do fachowców, ale bałbym się na takiej gumie przekroczyć 50 km/h, a co dopiero wjechać gdzieś na autostradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie troche wyzej i dosc mocno. Jutro podjade do wulkanizatora i zobacze co powie, ale cos czuje ze juz trzeba szukac nowych opon. Troche sie boje z dzieciakami tak jezdzic a teraz seson wyjadow sie zaczyna.

 

Kolego. Ty nie masz w niej rantu ochronnego. Uszkodziłeś ważną strukturę opony. W mojej opinii nadaje się ona do śmietnika. Oczywiście podjedź do fachowców, ale bałbym się na takiej gumie przekroczyć 50 km/h, a co dopiero wjechać gdzieś na autostradę.

Wydaje mi sie ,że jest rant z tym że po prostu foto tak zrobione , jak koledzy piszą wyżej niech to oceni fachowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez tutaj nie ma co naprawiać. Lekko ukruszona guma i już wielki problem. kontrucja opony nawet nie została naruszona

Troche walnelo bo mialem z 10km/h +/-. Podjade jutro i zobacze co powiedza. Mam obawy co do jazdy z ta opona. W sumie niewiadomo, czy cos niewyjdzie w czasie bo mogla tez mechanicznie oberwac w srodku. Najgorsze jest to, ze opony na 2 sezony spokojnie bieznikowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No ciekawe co ci powie wulkanizator?!?

Bez jeżdżenia do niego, powie ci że opona na śmietnik, ale masz szczęście, bo mogę sprzedać ci dwie nowe :D

 

Nikt ci tu nie powie co masz zrobić. Połowa forum powie, że zaraz rozsadzi ci oponę i na pewno wylądujesz na jedynym drzewie na drodze, a druga połowa, że nic ci się nie stanie. Ja należe do tej drugiej połowy, twój wulkanizator do tej pierwszej :D

 

Z tego co wiem w Niemczech takie uszkodzenie dyskwalifikuje oponę i auto nawet przeglądu nie przejdzie. Sam sobie w zeszłym roku zrobiłem podobne kuku i jeżdze na tym. Decyzja czy kupisz nowe, czy dojedziesz te należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie - wszystkie bralem pod uwage.

Dzis bylem u znajomego mechanika (tez zajmuja sie oponami).i w zakladzie w ktorym sprzedaja nowe i uzywane opony z serwisem. Obie opinie jednoznaczne - jezdzic ! - uszkodzony- zadarty tylko rant ochronny. Bylem gotowy finansowo na zakup, ale sie wycofalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym co niektórym by wzięli w rękę oponę i sprawdzili ile tam jest tego rantu. Zamiast bzdury pisali. Ewidentnie na zdjęciach widać ze rozerwane jest wyżej tam gdzie opona ma już cienką ściankę. Ale jest ryzyko jest zabawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież grubość bocznej części jest dla picu, nie znasz się. :) Ładniej napisy wyglądają, no i opona ma pełniejszy kształt. :mrgreen: Normalnie byłoby tam pół centymetra mniej, ale przepisy zmuszają producentów opon do odpowiedniej wagi, opona nie może być za lekka. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie - wszystkie bralem pod uwage.

Dzis bylem u znajomego mechanika (tez zajmuja sie oponami).i w zakladzie w ktorym sprzedaja nowe i uzywane opony z serwisem. Obie opinie jednoznaczne - jezdzic ! - uszkodzony- zadarty tylko rant ochronny. Bylem gotowy finansowo na zakup, ale sie wycofalem.

Ciekawe czy ten mechanik jeździł by na takiej oponie swoim autem :?: Warto ryzykować zdrowie swoje i innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja jeżdżę tak od roku, co prawda mniejsze uszkodzenie, ale w przedziale 140-160 występują lekkie drgania (wydaje mi się, że to od opony) powyżej 160 i aż do 280 niewyczuwalne żadne drgania :mrgreen:

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze fotka tak zle wyszla -pod zlym katem. Jutro zrobie zdjecie z innej perspektywy-naciete jest zgrubienie na rancie i troszke powyzej ale w normie. Jak pisalem jechalem po zakup nowych opon. Skoro mi goscie po ogladnieciu powiedzieli ze jest ok i niema to wplywu na bezpieczenstwo to sie nieupieralem z zakupem nowych -przeciez oni tez maja w tym interes i podeszli uczciwie do tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Nowy sezon letni i pech. Wczoraj przy zaczernaniu opon zauwazylem rozciecie na przedniej oponie- niewiem nawet kiedy i gdzie sie to stalo.

Bylem u oponiarzy i mowia, zeby jezdzic bo kort jest nieruszony.


Teraz naciety kawalek gumy jest oderwany i bardziej to widac. Opona ma drugi sezon i moze z 14 tys przelotu max


https://images83.fotosik.pl/1085/8b8624785d4f630b.jpg

https://images83.fotosik.pl/1085/29223723d4f7deaa.jpg

https://images84.fotosik.pl/1086/628ff26e38474730.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.