Skocz do zawartości

A dlaczego wlasciwie to kolo tak terkocze?????


Niki_BMW 316

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tez terkota, ale tylko jak jest bardzo goraco na dworze , i nie mam wcisnietego pedalu sprzegla.... to jakies lozysko dostalo luzow czy co wlasciwie??

 

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ten sam problem co ty osd i wymieniłem łożysko wyciskowe na nowe i nic to nie dało dalej terkocze jak jast fest rozgrzany, docisk był w idealnym stanie więc podejrzewam że to te sprężynki na tarczy mają luz i lataja na wolnych obrotach a przy dodaniu gazu siła odsierodkowa je dociska i przestają terkotać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak marek760i napisał, źródłem terkotania jest skrzynia, a nie koło dwumasowe. Montowane ono jest głównie przy silnikach o dużej pojemności poczynając od 2,5 l, a napewno ma zastosowanie w modelach z klimatyzacją.

Jego zadaniem jest tłumienie wibracji spowodowanych wysokim stopniem sprężania jak w dieslach lub silnikach o małej ilości cylindrów w stosunku do pojemności, a także wibracjom wywołanym pracą sprężarki od klimatyzacji.

To tłumienie musi się odbywać już w czasie pracy silnika czyli w tym celu zastosowanie ma koło dwumasowe. Zaś sprężynki na tarczy sprzęgłowej tłumią tylko wibracje przenoszone na skrzynię ale w trakcie puszczania sprzęgła.

 

Wracając do tematu terkotania, tak jak pisałem dźwięki które Wy słyszycie generowane są w szkrzyni biegów w wyniku albo niezbyt stabilnej pracy silnika, albo zużyciem kół przesuwnych poszczególnych biegów, które przy mocno rozgrzanym oleju awięc wodnistym, odgrywją rolę grzechotki.

Wciśnięcie sprzęgła rozdziela skrzynie od silnika i przedni wałek skrzyni przestaje się obracać co jest powodem umilknięcia grzechotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poruszalem juz ten temat calkiem niedawno! Oto link do niego:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=30311

Mam taki sam problem jak Wy..i w sumie nie wiem co robic..bylem pewny ze tyrkocze tak lozysko lub kolo dwumasowe..ale po przeczytaniu tego posta to jzu nie wiem..myslalem ze we wszystkich modelach jest te kolo. W takim razie co nalezy zrobic z tym problemem? Mozna jezdzic bezpiecznie czy trzeba wymieniac skrzynie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozglądać się za nową skrzynią

 

To znaczy ta sie moze rozsypac ?? czy trzeba nowa zeby umilklo ???

 

 

 

Robert,

piszesz ze od silnikow 2.5 sa dwumasowki, oraz w autach z klima, ja mam klime ale pojemnosc 1.6 wiec moge miec kolo dwumasowe czy raczej nie ??

 

Pozdrawiam

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do marek760i : ponizej jest link do realoem ktory dobitnie ukazuje ze w takich malenstwach jak 316i sa kola dwumasowe TWIN MASS FLYWHEEL

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA71&mospid=47435&btnr=11_1151&hg=11&fg=20

 

Apropo sprezynek w tarczy sprzegla bo ktos wspominal ze to one terkotaja to z linku ponizej wynika ze tam nie ma zadnych sprezynek co mnie wcale nie dziwi bo ta role przejmuje TWIN MASS FLYWHEEL

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BE11&mospid=47424&btnr=21_0140&hg=21&fg=05

 

osd ja mam 316i m43 '97 nie mam klimatyzacji a dwumsaowka jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.