Skocz do zawartości

Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale liczymy obwód całego koła a nie tylko jednej strony profilu tak ,że:

225/45/17 - 634,3mm

 

205/50/17 - 636,8mm

 

ale i tak różnica zaledwie 2,5mm ale wszystko zależy od producenta modelu opony itd itd. mało kiedy jest tak ,że zgadza się to wszystko tak jak powinno być teraz np robiłem porównanie z używanymi barumami 205/50 do nowych nankangów 225/45 wynik barum wyższy o prawie 9 mm , a co do wagi całej masy nie resorowanej to kolego masz oczywiście racje tak do 318i najlepiej szukać lekkich alusków i lekkich opon tzn. nie XL ,nie ROF i w mieszczącym się w indeksie nośności i prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Posiadam felgi 17" jak poniżej na zdjęciach.

Czy ta felga i ten wzór pasują do e46 318i ? - chodzi o pasowanie fizyczne i wizualne. Niestety nie wiem co to za model felgi i jakie ma ET.

Czy oponki 215/50/17 będą dobre? bo teraz są na nich 225/50/17?

 

http://www.republika.pl/cruzier/f1.jpg

 

http://www.republika.pl/cruzier/f2.jpg

 

pozdrawiam

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widze to ma ET 34 tu pisze IS

Miałem w swojej 17" z et20 model styling 122 na oponie 225/45 i troche wozilo w koleinach. Ja bym Ci radzil 205 założyć :) niema na tych felgach nr seryjnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam symbole są musze porobić zdjęcia. Kurde jestem uziemiony bo na stalowych 16" mam teraz auto a na nich są zimowki. Chciałem założyć na lato te 17.
_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są to styling 317 ,fabrycznie występujące w bmw x1 e84 ,Fizycznie bd pasować bo nie są szerokie , et w normie , tylko są trochę ciężkie bo 11,9kg sztuka

Opony niestety bd musiał zmienić do e46 fabryczny rozmiar to 225/45/17 lub 205/50/17 ,choć 215/50 powinno wejść bo mają tylko 5m większy promień

Co do wyglądu ,to twoja osobista sprawa,najważniejsze aby tobie się podobało ,a felgi są dość proste i zwyczajne więc pasują do wszystkiego :)

 

takie coś udało mi się wygooglowac ,bd miał jakieś odniesienie jak to wygląda w e46

http://i.imgur.com/cvpLzsJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niceman - dziękuję bardzo wyczerpująca odpowiedź - fakt są ciężkie.

 

I teraz muszę podjąć decyzję.

 

Jak najszybciej zdjąć te 16" z oponami zimowymi co mam założone bo szkoda mi zimówek.

 

Skoro wiem, że felga będzie pasować - muszę ją założyć z tą oponą zimową 225/50/17 i przejeździć aż kupię letnie... chyba 215/50 bo 205/17 będzie dziwnie wyglądać na tej feldze - lub sprzedać te felgi i kupić jakieś ładne 16".

 

Pytanie i le mogę dostać za takie 17" w bardzo dobrym stanie? abym nie umoczył - bo na pewno będą droższe od 16"

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Śmiało zakładaj 205/50/17, ta opona jest standardowo przy 7 calowej feldze a te mają 7,5, różnica prawie żadna.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne napisy na jednej z felg:

BMW 6 789 140

MOLD-1 >ALSi7<

7,5Jx17 EH2+IS34

CHINA Dicastal

20B5182

_______________________________________________________________
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam mam zamiar zakupic oryginalne m-pakietowe kolo przod 7.5 tyl 8.5 cala styl 68 z tego co pamietam 17 cali i teraz pytanko czy wg was dobrym rozwiazaniem byloby zapodanie na przod 205/45/17 a na tyl 225/45/17

dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy 225 na 8,5 da radę ?

Odpowiedz da radę i jest w granicach dopuszczalności , aczkolwiek dla wprawnego oka będzie widać że jest naciągnięta jak beret na uszy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz czy to złe ? nic w tym złego niema, tym bardziej jak tobie pasuje.

http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci-felgi-a-opony.php

Tylko że jak ktoś jest przyzwyczajony to określonych norm i nagle widzi że to trochę inaczej wygląda to sobie zadaje pytanie czy jest dobrze.

W tym wypadku dla opony o szerokości 225 zalecana felga na 7,5 ale dopuszczalna max 8,5.

Jeszcze do tego dochodzi wysokość opony, czym jest wyższa opona to tym mniej się to rzuca w oczy.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam jak w temacie. Mam zamiar podać 19" o szerokości 9,5J przód i 11J tył. Chcę na przód ET 35 na tył ET30. Felgi kupuje nowe i chce mieć pewność że będzie git. Jak waszym zdaniem? Dobrze dobralem to ET?

 

Dodam że błotniki nie ciągnie bo szkoda mi ich bo są jak nowe. A zawias to gwint więc tu mogę poregulowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem wczoraj 9,5 na przód z ET35 I wystaje ok 1cm opona naciąg się chowa. Nie sprawdzałem czy dotyka amora. Przymiarka była pod serię zawias bo gwint chce założyć razem z kołami żeby nie kręcić tym co chwile. Mam jeszcze parę dni żeby się zastanowić więc muszę być pewny. Uważacie że nie wejdzie do gwintu?

 

Teraz mam 19" 8,5 9,5 et 35 zawias seria. Ok stoi jak koza wysoko ale felgi są rownio z nadkolami i wygląda że jak sądzie to będzie igła. Opony 215/35 przód i 235/35 TYL. Ale wygląda chudo na tych parametrach dlatego chcę szersze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. mam pytanie dotyczace felg chcialem zakupic felgi rial 17" wzor bbs jak na linku

http://allegro.pl/felgi-8-5x17-bmw-e34-e60-f10-e38-5x120-bbs-i5886411809.html

tylko niewiem czy zmieszcza sie w nadkola a nie chcial bym zeby wystawaly w mojej e46 a juz mam przyszykowane opony 215/45 zawieszenie mam oryginalne. pomoze ktos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.