Skocz do zawartości

Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Patrzyłem na moje 205/50/17 conti to jakieś 450,- najtaniej..a do Ciebie 225/40/18 - 430,- :shock:

http://polskihurtopon.pl/p/17773-continental-conti-sport-contact-5-22540-r18-92-y-xl-e-b-2-72db

Swoją drogą ja zawsze kupuję zimowe pod koniec sezonu zimowego, letnie pod koniec letniego i jest jakieś 15% taniej :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

dokonałem zakupu felg oryginalnych do E46 wzór 135. Przód to felga 18" z ET47 i szerokością felgi 8" Tył to 18" z ET50 i szerokością 8,5". Wiem ze opony na przód powinny byc w rozmiarze 225/40/18 tył zaś 255/35/18.

 

Teraz moje pytanie, czy jeśli na tył wrzucę 235/40/18 to opona nie będzie ocierać? Nie chce pchać się z oponę 255/35, jak dla mnie za szeroka. Chyba ,że macie jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie obcierać.

245 jest dedykowane dla felg 17", 255 dla 18". Zarówno 17" i 18" mają szerokość 8,5". Tak sobie to BMW dziwnie wymyśliło.

Mówię oczywiście o tym co wychodziło w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam Panowie,moje zapytanie jest skierowane do ludzi co wiedzą i podpowiedzą w temacie felg a bliżej to chodzi o to tzw. et felgi.Czy felgi o wymiarze 17 cali wszystkie 8j i et20 wejdą do mojej 330 4x4, zależy mi aby nie wystawały a były możliwie równo z nadkolami, posiadam zawieszenie koni V1 skręcony na min.? Link do aukcji :http://olx.pl/oferta/bmw-cdw-bbs-17-5x120-skrecane-2-tlg-e46-CID5-ID7vnRn.html#d1cd4eee5e. Proszę o doradztwo bo sprzedawca mieszka daleko i to będzie podróż felg w jedną stronę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam felgi oryginalne o takich samych parametrych tylko oryginalnym ET równym 47 na standardowym zawieszeniu. Moim zdaniem w moim touringu jak przesunie się felgę o 27mm na zewnątrz, żeby uzyskać et20 to nie ma szans, żeby się zmieściła. Myśle że ET 27-30 to max żeby nie obcierało. No ale wiadomo nie przymierzysz to nie będziesz wiedział:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie jak kolega napisał, przy 8 calach i et20 przód będzie wystawał a tył przycierał, jeśli wejdzie..ja przy 7 calach i et31 przód mam na styk a na tył dałem po 5mm dystans i więcej byłoby ciężko. Drugi zestaw mam 7 cali et47 i na przód dystanse po 15mm a tył po 20mm i to też jest górna granica już, więc przy 8 calach optymalne et to 34 (z palety e90).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję o to chodziło :) czyli odpadają. czemu wprowadza w ogłoszeniu w błąd sprzedawca.bardzo podobają mi się te CDW i wezmę te:http://olx.pl/oferta/skrecane-17-oryginalne-bmw-cdw-bbs-individual-5x120-e36-e46-e87-e90-rs-CID5-ID6Di9h.html#d1cd4eee5e. Mysłe żę to pasuje do kombi e-46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bo chce sprzedać :mrgreen: a jak jest z ogłoszeniami aut, napiszą wszystko żeby tylko przyjechać..będzie się wyróżniać, bo pierwszy raz widzę je na e46 :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo już się nacieszyłem kupiłem te felgi i dowiedziałem się żę 4x4 musi mieć felgi i opony takie same wszystkie :( ręce mi opadły, felgi idą na sprzedaż. Właśnie trafiłem drugi komplet i mam 2 komplety po 7.5j i 8.5j , przynajmniej będę miał zapas :dance: Wie ktoś czy to jest jakaś felga mocniejsza od standardowych? Nazywa się styling 86. Za rady z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przód będzie 225/40 tył 235/40.

 

Tylko musisz się liczyć z tym że ta opona tylna będzie o 8mm wyższa od przedniej.

Dlatego dedyk do tej felgi jest 255/35/R18

Ja mam opony letnie z tyłu na feldze 8,5" w rozmiarze 255 i wydaje mi się że rozmiar 235 będzie miał już lekki naciąg...

Bo jak zakładam zimowe 225 na 8,5" to już jest bardzo widoczny naciąg!!! I wygląda to słabo...

Skoro dedyk nie obciera więc po co zmieniać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jakby ktoś jednak miał podobny problem a bardzo mu zależy żeby auto miało szerokie felgi, to powiem ze weszły mi moje 17 8j et 15 do e46. Co prawda wymagało to zmiany zawieszenia (gwint) gdyż na seryjnym obcierało na większych dziurach, ale za to teraz auto wygląda nie ziemsko :) opony jakie założyłem to Matador (modelu nie pamiętam) ale rozmiar 215 40 17 jest idealnie. Jeżdze rok i żadnego problemu nie mam :) Pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do e46 można stosować et 47-35 -czym mniej tym koło bardziej na zewnątrz ,a więc podejdą bez problemu 1 mm nic nie zmieni :)

Oczywiście przy fabrycznych gumach (225/45 lub 205/50-dla słabszych silniczków i trochę lepszej jazdy w koleinach ,aczkolwiek przy 8 calowej feldze jest wtedy lekki naciąg )

 

Sam mam styling 42 17x8 et 20 i na ori m-pakietowym zawiasie nie tarło , teraz przy hr -35 mi z raz tył przytarł ale jadąc w komplecie :norty:

 

A dystanse stosuje się do wysunięcia kół na zewnątrz a więc obniżenia osadzenia (ET) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e46 można stosować et 47-35 -czym mniej tym koło bardziej na zewnątrz ,a więc podejdą bez problemu 1 mm nic nie zmieni :)

Oczywiście przy fabrycznych gumach (225/45 lub 205/50-dla słabszych silniczków i trochę lepszej jazdy w koleinach ,aczkolwiek przy 8 calowej feldze jest wtedy lekki naciąg )

 

Sam mam styling 42 17x8 et 20 i na ori m-pakietowym zawiasie nie tarło , teraz przy hr -35 mi z raz tył przytarł ale jadąc w komplecie :norty:

 

A dystanse stosuje się do wysunięcia kół na zewnątrz a więc obniżenia osadzenia (ET) :roll:

 

Mylisz sie 205/50 jest troszke wieksze niz 225/45 a fizyki nie oszukasz wieksze kolo =wolniejsze rozpedzanie sie zeby nie zucac grochem o sciane mialem obydwa rozmiary na aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 x 45% = 101,25 mm

205 x 50% = 102,50 mm

Tak wiec 205 są faktycznie wyższe o 1,25 mm ale tego nie ma szans wyczuć , do małych silników ważniejsza jest waga całego koła , mi na borbetach które ważyły 12 kg sztuka auto nie jechało , a na tych samych oponach tylko juz ze styling 42 które waza 9kg sztuka , auto śmiga tak samo jak na zimowkach stalowych 15 ;)

Niestety taki urok słabego silnika w moim przypadku 118KM , dlatego nie wrzuciłem 18 bo nie ma lżejszych niż 11-12kg z tych co mnie interesują

Ale za to koszt przejechania 100km - 17,5 zł sprawia ze wybaczam mu wszystko :norty:

 

A jeszcze dodam ze spotkałem nie raz sie z tym ze opony były strasznie ciężkie w tym samym rozmiarze miałem brigistony gdzie jedna ważyła tyle co 2 Micheliny w tym samym rozmiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.