Skocz do zawartości

Dobór do e46 - felgi, opony, dystanse, odsadzenie ET


kuker84k

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 523
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam serdecznie, planuję w swojej nowej miłości wymianę felg.

Aktualnie stoi na styling 78 i zostaną one na zimę, jednak po zimie przydałoby się coś fajniejszego :twisted:

Zastanawiam się nad styling 135 i oponami na przód 225/40/18 i tył 255/35/18 jednak nasuwa mi się pewna wątpliwość mianowicie w okolicy jeździ bardzo dużo bmw na tych właśnie felgach.. od e36 przed e46 skończywszy na e60 i 90.. Może macie jakieś ciekawe propozycje odnośnie felg nie "bmkowskich"?

Z góry dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy do jakiej kwoty szukasz felg? To da swiatlo wszystkim żeby Ci co nieco podpowiedzieć :wink:

 

Tak myślę, że za felgi mogę dać +/- 2000zł :)

 

ja ciagle napalam sie na styling 230 ;)

Bardzo przyjemne jednak do e46 bez m pakietu moim zdaniem nie pasują :(

 

Ja proponuję pójść w coś z BBS-a :cool2:

http://images68.fotosik.pl/259/cfddcc2b92677418med.jpg

Również nad się nad tym zastanawiałem jednak wzór felg jaki podałeś kompletnie nie leży w moim guście :P

 

Ogólnie kolor samochodu jest taki cieemny na kielichu mam napisane carbon schwarz, z zewnątrz shadow line i totalnie nie mam pojęcia co by pasowało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A kto ma Ci coś więcej napisać? Nikt nie zna Twojego gustu. Ja mam 19" Hamann PG3 (pomalowane na czarno, wypolerowane obręcze + śruby), ale nie mam pojęcia czy Tobie się to będzie podobało.

 

Piszesz, że nie chcesz "beemowskich" felg. Za 2000 zł naprawdę ciężko kupić coś rzadko spotykanego i dobrej jakości.

Google: Felgi, wheels z dopiskiem e46 -> grafika i jazda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W serii jest e47, więc teoretycznie przód będzie delikatnie wystawać a tył przy pełnym załadunku może przycierać, chociaż jest ktoś na forum kto ma takie tylko blaszaki i twierdzi, że nie wystają i pasują. Ja mam u siebie fabryczne 7x17 et47, przód dystanse 20mm na stronę (wychodzi et27) i jest linia z błotnikiem, natomiast z tyłu 18mm na stronę (wychodzi et29) i jest trochę miejsca w razie załadunku, żeby nie przycierało.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ma Ci coś więcej napisać? Nikt nie zna Twojego gustu. Ja mam 19" Hamann PG3 (pomalowane na czarno, wypolerowane obręcze + śruby), ale nie mam pojęcia czy Tobie się to będzie podobało.

 

Piszesz, że nie chcesz "beemowskich" felg. Za 2000 zł naprawdę ciężko kupić coś rzadko spotykanego i dobrej jakości.

Google: Felgi, wheels z dopiskiem e46 -> grafika i jazda ;)

 

Mi chodziło o to, że mogą być "nie beemowskie" ale bmw też jak najbardziej mogą być :) Tylko po prostu nie wiem jaki styling, za dużo ich jest.. ;)

I jak na tych Hamannach się jeździ na naszych drogach? Jaki profil opony? Da się w ogóle jeździć na 19 po drodze innej niż autostrada? :D

Jak z jazdą w koleinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19/235/35

 

Koleiny standard. Zawsze będzie ściągało bardziej.

 

A co do 19" i profilu 35... stoję przed bardzo dużym dylematem. Moja felgi były zakupione w komplecie z samochodem. I były przez poprzedniego właściciela SKATOWANE. Prostowane i staczane tyle razy, że były o połowę cieńsze niż oryginalnie (jakiś tokarz wpadł na pomysł ścięcia wypukłego "rowka" :duh: ). Pierwszy rok odnowiłem z zewnątrz i regularnie spawałem. Przez zimę zrobili mi zabieg nadlewania materiału na tych felgach (spawarką). Są teraz dużo grubsze i już nie ma sytuacji, żebym nie wiedział przez co mam 5 pęknięć na jednej feldze (!). Pękają zawsze od wewnętrznej strony tak 2-3 cm prostopadle. Wydałem na to wszystko 2000 zł. Myślałem, że nadlanie rozwiąże problem. Przez pierwszy miesiąc byłem szczęśliwy, bo ani jednego pęknięcia, żadnego bicia itd. Jesteśmy przed zimą i nie mogę się doczekać aż założę oryginalne m-pakietowe. W 3 felgach pęknięcia, z czego tylko raz wiedziałem dlaczego pękły (wpadłem w dziurę). Zespawane i teraz znowu jest coś nie tak. Powietrze ucieka, codziennie trzeba dopompowywać. I dylematem jest co dalej zrobić. Spróbować więcej nadlać czy sprzedać i kupić inne. Tylko tu jest problem: moje Hamann'y PG3 są tak piękne, że za wszelką cenę chcę je uratować. Teraz myślę o zabiegu wymiany całej obręczy od wewnętrznej strony na jakąś z konkretnego materiału (są ludzie, którzy się tym trudnią). Bo nowe są tak drogie, że szkoda gadać. Chyba zdecyduję się na zmianę tej obręczy, te felgi mają być porządne i już. Gdyby mnie było stać szarpnąłbym się na HRE S101 :P

 

W każdym razie: nie znam gościa, który jeździ na 19" i nie ma w tym kraju problemów z felgami. Zaczepiłem ostatnio gościa z E60 M5. Jeździ na felgach AC Schnitzer'ach. Tylko on tam ma na pewno więcej niż 19", chyba 21".

Dialog między nami w skrócie:

-Proszę pana, chcę zapytać o pana felgi, ma pan z nimi problemy?

-Jakie problemy?

-Pękają panu, krzywią się?

-Panie, to są AC Schnitzery!

-Ja mam Hamann'y i nie przyszedłem się tu pochwalić, tylko zapytać czy są felgi takich rozmiarów, z którymi nie ma problemów.

Przestał się uśmiechać, pokazał na felgę i:

-Ta była spawana.

 

Jak pytam wulkanizatorów czy jest ktoś kto nie ma z 19" problemów to dostaję odpowiedź: tak, ale tylko jak są kute!

Tyle tylko, że kute u nich też potem kiedyś były robione (ale nie wiem co z nimi właściciel robił).

 

Nie mam pojęcia czy jakbym szarpnął się na nowe Hamann'y PG3 to czy nie będę miał identycznego problemu - nikt nie jest w stanie mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Bo gdybym wpadł w dziurę i w ten sposób uszkodził - ok, taki urok tych felg, niestety. Ale u mnie powstają pęknięcia przez... nie wiem co. Koleiny? Przejazdy kolejowe? Krawężniki? (pomimo tego, że przez przejazd przejeżdżam wolniej niż przechodzi pieszy - swoją drogą, że mamy MASAKRYCZNE przejazdy w mojej okolicy, a na krawężniki najeżdżam wyłącznie niskie [prawie zawsze parkuję gdzieś dalej, byle nie musieć najeżdżać na nic wysokiego] i zawsze staram się ustawiać jak najbardziej prostopadle koło, żeby jak najmniej ucierpiała felga).

 

18", profil 40: na dzień dzisiejszy uważam, że żeby jeździć bez problemów to to jest max.

 

Czekam aż znajdę kogoś, kto ma felgi nówki 19" i profil 35 i mi powie - jak kupisz nowe to nie będziesz miał problemów!

Także nastawiam się na wymianę obręczy, albo w ogóle będę jeździł na w pełni odnowionych oryginalnych m-pakietowych.

 

... ale potem wychodzę z domu... z uczelni... oglądam się za moją na parkingu, przez okno... i widzę ją na tych 19".. ech, jak tu z nich zrezygnować?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

8jx18 ET14 to parametry felgi zbliżone do serii 5 i 7

obawiam się że do E46 nie podejdą, po prostu będą wystawały ponad nadkole.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmiocalowa felga z ET 32 jest już równo z nadkolem.Zatem : NIE.

Dokładnie tak!

 

Zależność jest taka, że felgi z trójki można przystosować do piątki wystarczy dobrać dystanse (o grubości ok. 15-20mm) i ewentualnie pierścienie centrujące (w przypadku E39) dłuższe śruby i będzie pasowało, ale na odwrót nie da rady.



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

wiem, że felgi mają swoje oznaczenia - nie bardzo sie na tym znam.

Jakie felgi aluminiowe do E46 przypasują do nadwozia i opon 225/50/17? Czy to, że się zmieszcza zależy bardziej od ET czy może od szerokości felgi?

Podobają mi się np takie: http://allegro.pl/felgi-alu-17-5x120-et43-bmw-e81-e82-e87-e46-e90-i4878805354.html , ale czy 7,5 cala szerokosci felgi będzie ok??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.