Skocz do zawartości

E91 320d N47 Czestość wypalania DPF


senderow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój DPF wypala się co około 150 - 200 km. Ciśnienia na wolnych i wyższych obrotach mam dobre - dużo poniżej normy. Jeżdżę raczej głównie po mieście. Czy to nie jest zbyt częste wypalanie ? Czy filtr nie powinien się wypalać co około 400 - 600 km ? Czy zrobić programową wymianę filtra w ISTA na nowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aplikacji Torque i adaptera OBD Blutooth. Obserwuję temperaturę spalin, jeśli podnosi się do 500-600 stopni C, to znaczy że uruchomiona jest procedura wypalania. Aby wypalanie się uruchomiło temperatura płynu chłodzącego musi wynosić co najmniej 75 st. C. Nie zauważyłem żeby prędkość jazdy miała jakieś szczególne znaczenie przy aktywacji wypalania. Jak filtr się wypala najlepiej jest jechać co najmniej 80 km/h na szóstym biegu i nie zdejmować nogi z gazu wtedy spaliny osiągają ok. 600 stopni. Trwa to około 10 - 15 minut.

Informacje o tym ile km przejechano od ostatniego wypalania można też uzyskać z ISTA/D lub Carly BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy jak często filtr wypala się u innych. Bo wydaję mi się że u mnie wypalanie odbywa się zbyt często pomimo dobrych parametrów, niskich ciśnień w filtrze. Wg mnie proces wypalania nie jest obojętny dla turbosprężarki i innych elementów silnika. Być może algorytm sterujący wypalaniem skonstruowany jest w taki sposób, że bierze pod uwagę nie tylko ciśnienia spalin, ale też przebieg filtra. Im większy przebieg tym wypalenia odbywają się częściej. W takim przypadku zaprogramowanie wymiany filtra na nowy zmniejszyło by częstość wypalania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Komputer decydujący o tym kiedy wypalać DPF bierze pod uwagę o wiele więcej czynników niż tylko ciśnienie i "przebieg" filtra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam aplikacji Torque i adaptera OBD Blutooth. Obserwuję temperaturę spalin, jeśli podnosi się do 500-600 stopni C, to znaczy że uruchomiona jest procedura wypalania. Aby wypalanie się uruchomiło temperatura płynu chłodzącego musi wynosić co najmniej 75 st. C. Nie zauważyłem żeby prędkość jazdy miała jakieś szczególne znaczenie przy aktywacji wypalania. Jak filtr się wypala najlepiej jest jechać co najmniej 80 km/h na szóstym biegu i nie zdejmować nogi z gazu wtedy spaliny osiągają ok. 600 stopni. Trwa to około 10 - 15 minut.

Informacje o tym ile km przejechano od ostatniego wypalania można też uzyskać z ISTA/D lub Carly BMW.

 

hmm też mam program torque i Elma i nie mam opcji temperatury spalin... a byłaby to super opcja!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Pozwolę sobie odkopać, poradziłeś sobie z problemem zbyt częstego wypalania filtra DPF? Mam E91 z silnikiem M47 i wypala mi się co około 100km, ciśnienia mam OK, zaczyna się wypalanie mimo niewielkich ciśnień zwrtonych(idle- ~10hPa, 4tys ~ 100hPa) i ilości sadzy - 12g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapisz przy pomocy ista lub dis wymianę filtra i powinno być lepiej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dużo zależy od przebiegu auta. Im wyższy tym częściej będzie się chciał wypalać. Jak sobie sprawdzicie w ista-d to filtr jest przewidziany na 200 tys km i wg bmw trzeba go wymieniać. Jak byś jeździł w trasie dość dynamicznie bo faktycznie będzie się wypalać co 400-500 km, jeżeli wszystko jest sprawne.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.