Skocz do zawartości

e60 520i auto rozladowuje akumulator


lebron87

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od jakiegos czasu auto rozladowuje mi akumulatr. Loteria jest kiedy odpali a kiedy nie. zawsze gdy aku jest juz duzo rozladowane to pokazuje sie blad ABS czasami tez sie dlawi i radio przerywa. Czasami nie chce zapalic ale poczekam kilka godzin i odpala bez zadnego ladowania aku. Co najdziwniejsze w trasie zamiast aku ladowac to je rozladowuje . ostatnio bylem na meczu auto po zgaszeniu nie odpalilo , przychodze za 2 godziny po meczu juz gotowy na to ze bede musial kogos prosic o pomoc o odpalenie z kabli a auto odpala. Alternator czy klema minusowa ? wszyscy pisza ze odlacza sie ja niebieska wtyczka. ja mam czarna i nie wiem czy to ta/ znajduje sie obok swiatel tylnych. prosze o wyslanie mi linka jak wejsc w ukryte menu bo chce sprawdzic napiecie podczas pracy silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na YT ukryte menu BMW E60 i masz poradnik jak sprawdzić.

 

Sprawdź wartości od tego zaczynasz jak jest ok to IBS lub przekaźnik ewentualnie gdzieś ci ucieka prąd tak jak u mnie okazało się że telefon.

 

 

sprawdzilem . napiecie na wlaczonym silniku 14.0 -14.2 jednak raz spadlo do 11 . nie wiem czy to prawdilowe czy nie? czy aby odlaczyc ta inteligenta kleme to trzeba odpiac 2 przewody czy wystrczy ten jeden maly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od IBS wystarczy odpiąć zasilający (czerwony), ale ładowanie jest nieprawidłowe tak że stawiam na regulator lub alternator.

 

nie mam nic czerwonego. maly mam czarny duzy niebieski. czy mozna sprawdzic czy jest to regulator do dupy nie jadac do serwisu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od IBS wystarczy odpiąć zasilający (czerwony), ale ładowanie jest nieprawidłowe tak że stawiam na regulator lub alternator.

 

nie mam nic czerwonego. maly mam czarny duzy niebieski. czy mozna sprawdzic czy jest to regulator do dupy nie jadac do serwisu ?

 

jakie jest prawdilowe ladowanie na wlaczonym ?

 

przejechalem wlasnie 20 km na odlaczonym ibsie i ladowanie nie spadalo ponizej 13.9 . wiekszosc czasu bylo 14.0-14.2. bledy abs narazie nie wyskakuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie ładuje 14,7V

 

odpięcie kabla od IBS obniża napięcie ładowania do 13,7 V i nie jest stabilne.

 

Przy ibs masz dwa cienkie kabelki < a przynajmniej POWINIENEŚ MIEĆ DWA>

 

Jeden idzie do plusa akumulatora a drugi idzie do wiązki auta. Jeśli masz IBS nowszego typu to ten drugi kabelek jest wpinany w sam IBS , < jest gniazdo>

i może jest odpięty?

 

Może daj foto swojej klemy IBS?

Lub podaj z niej numery.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ładuje 14,7V

 

odpięcie kabla od IBS obniża napięcie ładowania do 13,7 V i nie jest stabilne.

 

Przy ibs masz dwa cienkie kabelki < a przynajmniej POWINIENEŚ MIEĆ DWA>

 

Jeden idzie do plusa akumulatora a drugi idzie do wiązki auta. Jeśli masz IBS nowszego typu to ten drugi kabelek jest wpinany w sam IBS , < jest gniazdo>

i może jest odpięty?

 

Może daj foto swojej klemy IBS?

Lub podaj z niej numery.

 

narazie odpialem 1 kabelek ten przy swiatlach i przejechalem 80 km w trasie i aku jak narazie sie nie rozladowal. Zobaczymy co bedzie w nastepnych dniach. ladowanie w trasie bylo 90 procentach 14.0-14.2 . czasami spadlo do 13.9 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Miałem podobny problem pół roku temu. W ciągu nocy z pełnego aku nie zostawało nic. Gdzieś na forum ludzie doradzili mi wypiąć niebieska wtyczkę kilka razy i powinno być ok. Zadziałało. Dzisiaj Auto znowu nie odpalilo. Tylko z wypieta wtyczką daje się odpalić. Czy można tak jeździć i jakie są tego konsekwencje, bo przecież ten kabelek po coś jest.
Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem od kolegi ze klema minusowa była we wszystkich modelach e60/61 wadliwa i serwis ja wymieniał gratis bo groziło to zapaleniem się auta. Ile w tym prawdy to nie wiem ale jutro zadzwonię do ASO i spytam.
Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj się dowiedziałem od kolegi ze klema minusowa była we wszystkich modelach e60/61 wadliwa i serwis ja wymieniał gratis bo groziło to zapaleniem się auta. Ile w tym prawdy to nie wiem ale jutro zadzwonię do ASO i spytam.

 

Pomylił klemy.

Chodziło o mocowanie plusowej i faktycznie była taka akcja serwisowa.

Niema starych BMW, są tylko zaniedbane :(

Archiwum moich poprzednich BMW http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=107364

Obecne e60 http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=298589

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do aso wrocław. Chcieli mój VIN. Moje auto nie podlega wymianie serwisowej ale chyba jakieś modele to obejmowało. Może benzyniaki bo ja akurat mam diesla.
Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jutro zamawiam kleme minusową. Niestety z chwilowego braku kasy będzie to używka z allegro. Jednak mam mały dylemat bo są modele o numeracji 6928989 i 6944687. Jaka jest różnica między nimi bo wizualnie wyglądają identycznie. Ja mam tą pierwszą. I zastanawiam się jak długo taka cześć będzie działać skoro data produkcji tych z allegro to rok 03-04 a ja mam auto z 06 i moja juz padła.

 

Ta jest moja

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/pdwf4hy0XXXnkWwCJeVHNxvGHpa965

Bardzo Miły Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.