Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

To ja powiem, że mi w CH na akcji serwisowej wymienili i EGR zawór i chłodniczke auto z 2015 r i w tym samym roku akcja serwisowa. Po sprowadzeniu do PL i sprawdzeniu Vin wyszło, że mam do programowania EGR i ew.wymiana. Pojechałem, wymienili zawór na nowy i wragli nowe oprogramowanie. Wszystko w tym roku. Pytałem o chłodniczke powiedzieli, że sprawdzą endoskopem jak w środku wygląda i jeśli będzie coś nie tak też wymienią. Ale nie wymienili. Kolejna sprawa że w swoim systemie ASO nie miało nic o kampanii serwisowej w CH. Dziwne. W każdym razie wymienili zawór EGR 2017r. i oprogramowanie i teraz różnica jest taka, że przy gaszeniu auta jak by EGR lub coś innego jakieś ciśnienie spuszczało kilkukrotnie psy psy... Mechanik mówi, że tak może być z nowym oprogramowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Dzieki Kruk. Nie rejestrowalem sie nigdzie po kupnie. Kupowalem od osoby prywatnej

Edit: jednie w tutejszym wydziale komunikacji ;)

Edit2: ok, zalozylem tam konto ale po pierwsze kod potwierdzajacy zostal wyslany na samochod a samochod w serwisie a po drugie czemu nie moge zmienic kraju na inny jak PL?? Nawet sie nie zapytlo przy tworzeniu konta w jakim kraju samochod bedzie uzytkowany. Ma to wogole jakis wplyw jak tak to jaki poza cenami w PLN/CHF?

Edit3: Aha, po kliknieciu na usluge pojawia sie komunikat: "Pojazd jest przyporządkowany do innego kraju/regionu. Wybraną usługę można nabyć tylko tam. Przekierować teraz do Sklepu ConnectedDrive tego kraju/regionu?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla obu akcja na chłodnice EGR ale tylko po zgłoszeniu usterki

czy mogę prosić o sprawdzenie

j273639

oraz

C836160

 

Co oznacza po zgłoszeniu usterki?, czy muszą być konkretne objawy uszkodzeń ?

Czy po prostu pojechać do ASO i mają wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na facebookowej grupie F10 kolejnej osobie zapaliło sie BMW w zeszłym tygodniu (auto spłonęło) , miał info od ASO że jego EGR nie łapie się na akcje serwisową :!: :!: :!: :!:


ja coraz częściej zastanawiam się czy nie wywalić tego elementu, bo co z tego że sprawdzamy czy nie ma akcji na nasze auto jak to i tak nic nie zmienia !! ( w przypadku braku akcji nadal jesteśmy w grupie ryzyka)


nie wiem czy widzieliście są już takie zestawy do kupienia:

https://www.ebay.co.uk/itm/264188834414

Edytowane przez arolst
gm7CfMp.jpg?1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej sprawie opisywanej na poprzedniej stronie dostalem potwierdzenie z aso bmw ze moje podejzenia sie sptawdzily i winna byl egr. Z tym ze na ta chwile nie maja czesci i nie wiadomo kiedy beda dostepne. Moze za tydzien a moze za 3 miesiace. Do tego czasu dostane bezplatnie samochod zastepczy. Naprawa tez nieodplatana oczywiscie. Zastanawia mnie jedno, czy przez ta wysoka temperature nie uszkodzilo sie w silniku cos wiecej niz te plastki. Jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.