Skocz do zawartości

Akcja serwisowa N47 B47 N57... zawór EGR


christo74

Rekomendowane odpowiedzi

Może opiszę swoją sytuację.

Samochód - BMW F10 2012 520D.

Serwis - BMW Bawaria Janki


Auto na diagnozę umówiłem na 14.03.2019. Po sprawdzeniu zostało potwierdzone, że samochód podlega akcji serwisowej chłodnicy EGR. Oczywiście auto zostało już w serwisie.

Samochód zastępczy dostałem 30.03.2019. BMW G30 2019 518D.

Do dnia dzisiejszego nie wiem co się dzieje z moim samochodem. Spokojnie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wymianie chłodniczki spalin w serwisie BMW.

Czy jakaś różnica w pracy silnika? Raczej nie. Ktoś pisał, że czuł różnicę, ale może po prostu nie jeździł tym autem i bardzo się za nim stęsknił.


W moim aucie to pierwsza wymiana chłodniczki spalin, ale dowiedziałem się, że jest to 5!!! podejście BMW do wyeliminowania tej usterki.

Dlatego nawet po wymianie na nową warto obserwować czy nie ubywa płynu chłodniczego. Jeśli ubywa przez chłodniczkę spalin to ubytki będą znaczące.


Producent chłodniczek spalin, który robił je na pierwszy montaż już dawno tych chłodniczek nie produkuje dla BMW. Robi je jakaś inna firma w oparciu o wymagania BMW.


Dowiedziałem się również, że wymiana chłodniczki na gwarancji różni się od wymiany chłodniczki na akcji serwisowej.


Czy to może oznaczać, że osoby, które nie mają już gwarancji na auto i wymieniają na akcji serwisowej dostają gorszej jakości chłodniczkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak miał nieszczelną i zapchaną chłodnicę to mógł poczuć różnicę.

Dotąd nie był wielkich akcji na chłodnice jak ostatni i o tych pięciu to ktoś coś nawciskał :)

Mi wymieniano na gwarancji przed akcją i mam tę samą jaką wkładają teraz na akcji.

jest dwóch producentów chłodniczek Behr i jakaś koreańska, padają chłodnice tej drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem co usłyszałem od ludzi z BMW, ale dobrze jest wymienić komentarze na forum, to człowiek przynajmniej nie uwierzy we wszystko co usłyszał.


A co z gościem Kwiatkowym, któremu auto spłąneło po akcji serwisowej chłodnicy?

https://spidersweb.pl/autoblog/bmw-egr-problem-diesle-pozar/


A czy przypadkiem w silnikach B47 nie ma ponownej akcji na wymianę? W B47 montowali na wymianie również koreańską i znów ją trzeba wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Tak, pisałem o tm kilka postów wcześniej.

Za te jedynkę wybrał sobie od BMW Mini :)

Za auto spalone z powodu takiej wady BMW ponosi wszelkie koszty pod warunkiem, że nie powiadomiło właściciela o akcji.

Jest jeden szkopuł, jeździmy najczęściej autami z drugiej ręki i mało kto jedzie cokolwiek robić do ASO, a ASO by powiadomić musi znać właściciela i jego dane kontaktowe. Nie ma danych nie ma możliwości powiadomienia, nie ma odszkodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaraz po zakupie swojego samochodu byłem na dużym przeglądzie (pojechałem głównie ze względu na historie z rozrządem, który wtedy jakoś sprawdzili i poinformowali mnie, że jest ok) w Bawaria Janki. Mieli moje wszystkie dane. Jednak nie zadzwonili, nie napisali maila. Generalnie nie jestem zadowolony z pracy tego serwisu, ale to chyba nie jest odpowiednie miejsce na czarny PR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pisałem o tm kilka postów wcześniej.

Za te jedynkę wybrał sobie od BMW Mini :)

Za auto spalone z powodu takiej wady BMW ponosi wszelkie koszty pod warunkiem, że nie powiadomiło właściciela o akcji.

Jest jeden szkopuł, jeździmy najczęściej autami z drugiej ręki i mało kto jedzie cokolwiek robić do ASO, a ASO by powiadomić musi znać właściciela i jego dane kontaktowe. Nie ma danych nie ma możliwości powiadomienia, nie ma odszkodowania...

 


Ciekaw jestem jak dojdzie do sytuacji kiedy spali się samochód sprowadzony a nie serwisowany i kupiony w ASO w Polsce (oczywiście po akcji serwisowej). ciekawe jaka wtedy będzie odpowiedź BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam taki samochód. Sprowadzony z DE, tam serwisowany. Od razu po sprowadzeniu pojechałem do BMW na sprawdzenie chłodniczki, bo wiedziałem, że jest na niego akcja. Ogólnie na wymianę czekałem prawie 2 miesiące. po 2 tygodniach powinni dać mi auto zastępcze, ale wypieli się i tego nie zrobili, bo auto z prywatnego importu. Wczoraj w salonie usłyszałem, że "dzięki mojemu przypadkowi i nagminnej interwencji salonu" teraz wszyscy otrzymują z automatu auta zastępcze po 2 tyg. I Ci którzy serwisują i Ci którzy tego nie robią :D :D


Normalnie jestem dumny :D

No i usłyszałem jeszcze, że dwie uszczelki, które nie podlegały akcji serwisowej zostały również wymienione.

Bogobojny ten serwis :)


P.S. Kruk - czyli teraz na akcjach serwisowych montowane są chłodniczki firmy Behr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zastępcze należy się po 14 dniach. Takie są wytyczne BMW.

Reszta zależy od dealera i jego dobrej woli.

Pisać warto przed odstawieniem auta.

Ja zostawiłem auto w poniedziałek a w czwartek było do odbioru.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.