Skocz do zawartości

E90 stan przycisku start stop,logo w kluczyku,a przebieg?


roofii1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Natchneła mnie taka myśl,w celu"weryfikacji"przebiegu :wink: .Moglibyście wrzucać fotki przycisków START STOP,oraz logo na kluczykach i obok zamieszczac informacje jaki przebieg macie.

Chcę porównac stopień wytarcia(zużycia) przycisku.Wiem,że nie jest adekwatne w 100% do przebiegu,ale wąek zakładam w celach porównawczych.

Na dniach wrzuce też fote

Edytowane przez roofii1
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, ja w swojej e91 jak ja kupowałem miala ok 227tys km, przycisk byl w stanie bdb, jak go zmieniałem przy 250 kkm byl w takim samym stanie.

Przycisk mial datę prod tak jak auto, zmienilem na lci finalnie - bo fajniejszy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 201kkm przebieg i przycisk wygląda prawie jak nowy. Na logo w kluczyku bym raczej nie patrzył bo ja u siebie mocno podrapałem logo mając kluczyk w kieszeni jeansów razem z kluczami od domu :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie na obu kluczykach prawie zdarty, start stop prelci jak nowy, data zgodna z produkcją. 2005, było 185tys przebiegu, w miare prawdziwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te przyciski są dość dobrej jakości.Dopytuje,bo mój w momencie kupna miał 105tyskm.Wnętrze w stanie wzorowym,lakier w 100% oryginał(przemierzony profesjonalnym czujnikiem).Mechanik,który wymienia mi uszczelniacze twierdzi,że te auto ma napewno więcej.Argumentuje to tym,że rozrząd jest już nie oryginalny(zeszlifowane logo firmy na ślizgach),mój motor "dostał"od spodu bo mam połamane plastiki między tył silnika-podszybie),że nagar pod pokrywą zaworów,i usyfione elektrozawory.Wiem od sprzedającego,że wymieniał miske olejową(uszkodzona),maglownice.Koleś który sprzedał mi samochód pracuje w niemczech od kilkunastu lat(zrobiłem wywiad u sąsiadow jego żony,która mkeszka w polsce).Więc wylałem swoje żale-sorki panowie,ale moje zludzenia o niskim przebiegu prysneły :duh: Autko wrzesień 2006
never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz bieżacej historii na serwerach BMW, to nigdy nie bedziesz pewien.

Mozesz jeszcze przeskanować moduły (mogl ktos niekompetentnie cofnąć), błędy (czasami sa stare błędy zapisane przed cofnieciem licznika i po nich wychodzi przebieg).

Moj przycisk start/stop idealny, logo na kluczyku w momencie zakupu rowniez i rowniez go lekko przetarłem albo paznokciem, albo kluczami w spodniach, ale stan kluczyka prawie ideał.

Przebieg potwierdzony ~110kkm

 

Jesli chodzi o nagary, to mozesz je miec dzięki wymianie oleju long-life w dodatku castrol + wiek auta i małe robione przebiegi, krótkie dystanse w tym pomagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem parę auto co przy potwierdzonym przebiegu 100 tyś km miały już lekko wytarty przycisk.

Zależy czy ktoś jeździ po mieście : ciągle gasi i zapala samochód czy ktoś wsiada, zapala i jedzie 500 km.

 

U mnie przy przebiegu 160 tyś km może nie jest jak nowy ale też nie jest wytarty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właśnie sprzedałem swój start/stop bo zmieniłem na ten LCI, tak wyglądał po przebiegu 160tkm:

 

2eb1e537cfb85155c1e6516cdd9dc62d.jpg

 

Na kluczyku również idealny.

 

 

Mój tak przy 266 tys wygląda

Ale turbo fabryka i bez luzu na wirniku.

Musi się potwierdzać że jeździł w trasach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie kluczyki w stanie idealnym,jeden nie używany.Jestem ciekaw czy faktycznie cofneli mi licznik?

Tu możesz za chyba 5 euro (kiedyś było 3, jakieś 2 miesiące temu płaciłem 5) sprawdzić historię serwisową, bez opisów, ale za tyle nie ma co wybrzydzać :8) z tym, że jak masz auto z Włoch to często historii brak.

https://www.bmdecoder.com/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jesteś pewien jaki masz przebieg to strasznie źle kombinujesz. Logo na kluczyku, stan przycisku, stan kierownicy itp absolutnie nic nie mówią o przebiegu. Zamiast gdybać dalej, sprawdź po vinie, albo zczytaj ze sterowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa i inpe.Powiedzcie,jak to sprawdzić?W które moduły wejść,jak odczytać przebieg?

Znalazłem na forum,ze w e90 tylko sterownik na stół i odczytać można,a po obd?

po zakupie skanowałem pdc

a7e843cce8b7aa68med.png

jazda nazapasowym kluczyku i błąd czujnika oleju

9f85e6f90d73570emed.png

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych screenach, w sierpniu 2016 niższy przebieg niż w czerwcu 2016 ? :roll:

 

Poszczególne moduły sprawdzisz "BMW scanner"em z PASoft od 2.0 w górę. Ale roczniki 2006 powinny podejsc w wersji 1.4, bo ten rocznik idzie po k-line jeszcze

A wygląda to tak: http://www.bmw-scanner.com/download/bmwscan210/bmwscanner210_5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych screenach, w sierpniu 2016 niższy przebieg niż w czerwcu 2016 ? :roll:

 

Poszczególne moduły sprawdzisz "BMW scanner"em z PASoft od 2.0 w górę. Ale roczniki 2006 powinny podejsc w wersji 1.4, bo ten rocznik idzie po k-line jeszcze

A wygląda to tak: http://www.bmw-scanner.com/download/bmwscan210/bmwscanner210_5.jpg

Różnica tych przebiegów wynika z tego,że jezdziłem na 2 kluczykach.Ten niższy przebieg to z"zapasu" a ten wyższy z kluczyka-który był w momencie sprzedaży używany.

Mój e90 2006 powinien być po linii CAN :?:

never again N46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różnica tych przebiegów wynika z tego,że jezdziłem na 2 kluczykach.Ten niższy przebieg to z"zapasu" a ten wyższy z kluczyka-który był w momencie sprzedaży używany.
:duh: Serio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.