Skocz do zawartości

Alarm fabryczny - montaż, pytania, problemy.


chudy11511

Rekomendowane odpowiedzi

witam inpa pokazuje blat syrenki alarmu szukam jej nie mogę znaleźć gdzie jest montowana taka syrena w kombi rok 2000r

 

a mam jeszcze pytanie czy mam alarm pilot mam kierunki blyskaja jak otwieram i zamykam

 

lecz nic nie wyje próbowałem załączyć i nic tez diody nie ma przy lusterku tylko ta mam kolo radia cd mała czerwona pulsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 131
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam inpa pokazuje blat syrenki alarmu szukam jej nie mogę znaleźć gdzie jest montowana taka syrena w kombi rok 2000r

 

a mam jeszcze pytanie czy mam alarm pilot mam kierunki blyskaja jak otwieram i zamykam

 

lecz nic nie wyje próbowałem załączyć i nic tez diody nie ma przy lusterku tylko ta mam kolo radia cd mała czerwona pulsuje

inpa pokazuje błąd ponieważ aby uaktywnić mryganie kierunków przy otwarciu/zamknięciu trzeba oszukać moduł i uaktywnić alarm którego fizycznie nie ma .... i z tego ten błąd w Inpie !

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś czytałem, że istnieje możliwość montażu alarmu. Występuje taki zestaw, w który wchodzi syrena alarmowa, czujnik położenia i troszkę kabelków. Musisz sprawdzić czy twój sterownik komfortu ma możliwość aktywacji alarmu. Kiedyś też zamierzałem zamontować taki alarm, ale miąłem problem z dostaniem syreny. W ASO wołali za taki zestaw ponad 1000zł. :duh: Myślę, że jak dostanę taką syrenę to będę walczył z aktywacją tego alarmu.

 

Tu możesz troszkę poczytac http://www.my330i.com/mod8.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam,że masz właśnie aktywowaną opcję alarmu w module komfortu.Ja mam tak u siebie fabrycznie w E36.Po rozkodowaniu Vin okazało się że mam alarm z czego byłem zdziwiony.

Syrenki alarmowej nie mam.Po otwarciu drzwi lub maski migają tylko kierunki.Jak patrzyłem po schematach to syrenkę można podłączyć do tego modułu.Możliwe że syrenka jest aktywowana w module a fizycznie jej nie ma i dlatego jest błąd.Zczytaj ZCS tam powinno być to zawarte.Były też fabryczne alarmy z pełną opcją.To znaczy z czujnikami ruchu itd.Tylko wtedy zakładane były dodatkowe modyły za to odpowiedzialne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

No to się dzisiaj rozpisałem , mam problem a mianowicie gdy zamykam auto z pilota po około 10 sek słychać jak bipa w ten sam sposób jak bym miał niedomkniętą szybę . Skutkuje to wzbudzaniem alarmu i ciągłym bieganiem do auta . Z powodu tego objawu musze zamykać auto z kluczyka żenada :)

Czekam na jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wszystko oczywiście da się zrobić, pytanie tylko czy Twoje auto jest "pre-wired" dla alarmu :) Gdy masz przygotowanie do instalacji (np. masz lusterko z diodą od alarmu) to cała instalacja siedzi w aucie - wtedy potrzebujesz kupić do auta 3 rzeczy: syrenę alarmu (montujesz pod maską), czujnik wstrząsowy ( montujesz w bagażniku po prawej stronie), i czujnik ruchu do wnętrza (w podufitce, powinna być do tego przygotowana taka wytłoczka, w którą go montujesz). Po wszystkim pozostaje uaktywnienie alarmu poprzez interfejs, chociażby NCS to potrafi.

 

Jeśli owej instalacji nie posiadasz, to zastanowiłbym się nad dobrym alarmem niefabrycznym, np. SEO (bezpilotowy jak oryginał).

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam kontrolki pod lusterkiem i miejsca w podsufitce na montaż czujników, ale znajomy czytał gdzieś na zagranicznym forum, że jeżeli jest instalacja to wystarczy podpiąć syrenę i czujnik pochylenia oraz aktywować alarm. Aby nie było błędów należy odłączyć systemowo czujnik w podsufitce oraz kontrolkę pod lusterkiem. Tylko jak to zrobić ?

Nie potrzebuje super alarmu, bo auto mam zabezpieczone chcę tylko, aby alarm pełnił formę odstraszacza dla wandali. Z drugiej strony nie chcę montować jakiegoś chińskiego bubla.

Może ktoś polecić jakiś w miarę dobry bezpilotowy alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przy opcji "pre-wired" jest tak, że można uaktywnić moduł alarmu i dioda w lusterku miga po zamknięciu auta (też wyczytałem o tym na jakimś zagranicznym forum :D ), ot ciekawostka. Specem od alarmów nie jestem, ale zerknij na SEO Perfect, chyba tak się nazywał, ludzie chwalili za b. dobry stosunek cena - jakość.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Panowie orientuje się ktoś gdzie w TIS można znaleźć informacje o doposażeniu/montażu seryjnego alarmu. Może ktoś z was doposażył swoje E46 w seryjny alarm, dużo z tym roboty?

Ile należy zebrać komponentów? Programuje się coś w module czy alarm ma osobny sterownik?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje na temat montażu znajdziesz na pewno na portalu ASAP, zestaw części sprowadza się do centralki, wiązki, syrenki, czujników wewnątrz - ja mam 3, w drzwiach przód i na środku pod tylną kanapą - oraz czujnik krańcowy pod maskę, zestaw wieńczy lusterko wsteczne z diodą. alarm ma osobny sterownik ale i tak wymaga programowania po montażu - sss progman np. roboty tak z dzień ze spokojem, dużo rozbierania plastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacje na temat montażu znajdziesz na pewno na portalu ASAP, zestaw części sprowadza się do centralki, wiązki, syrenki, czujników wewnątrz - ja mam 3, w drzwiach przód i na środku pod tylną kanapą - oraz czujnik krańcowy pod maskę, zestaw wieńczy lusterko wsteczne z diodą. alarm ma osobny sterownik ale i tak wymaga programowania po montażu - sss progman np. roboty tak z dzień ze spokojem, dużo rozbierania plastików

 

Da się zaprogramowac to NWS-em?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie chodziło mi o NCS (machłem literówkę :wink: ). Jak nie dam rady NCS-em to będę zmuszony uruchomić DIS-a, ale na razie raczkuje w kwestii diagnozowania i programowania, bo interfejs mam dopiero od tygodnia. Dam znać czy udało mi się zamontować alarm. Musze jeszcze poczeka aż przyjedzie jakieś kompletne autko, z którego będę mógł zdemontować wszystkie części.

Tak przy okazji jak ma lusterko z fotochromem i czujnikiem deszczu to musze szukać takiego samego, które dodatkowo ma zainstalowaną diodę czy da się wyłączyć w DIS-ie, aby nie sygnalizował błędu kontrolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kolego będziesz miał błąd ale są dwie opcje; pierwsza to wstawic diode w inne miejsce, z instalacji to tylko 2 extra kabelki dla diody, a druga jak już kiedyś robiłem podpinając nieoryginalny alarm w oryginalny sposób to kupic jakiekolwiek używane, najtańsze z allegro za 20pln z diodą i przekładasz tę kopułkę z diodą do swojego fotochromu a reszta na zupę :)

http://moto.allegro.pl/bmw-e46-316-318-320-lusterko-wsteczne-wewnetrzne-i1495272544.html coś takiego np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.