Skocz do zawartości

F30, F31, F34 jaki olej do silnika


kicaj

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście wymieniam nie rzadziej niż co 10kkm

Dlatego zdecydowałem się na tańszy RAVENOL SMP. Różnica w cenie między SMP a VMP to prawie 100,-zł.

 

Duża różnica, ale jak co tydzień na stacji benzynowej zostawiam ~300-400PLN, to w sumie nie ma co oszczędzać na oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,


U mnie wyglada sytuacja tak kupiłem BMW f30 LCI 318d wcześniej widziałem w serwisach ze ktoś zalewał olej 5w30 przy odbiorze auta zrobili świeży serwis lecz widzę ze użyli oleju 0w30 czy może być jakiś problem przy takiej zmianie oleju ? Dodam ze przebieg to 160 tys km . Dodatkowo wcześniej jak sprawdzałem auto przed wymiana olej na idrive pokazywało max poziom oleju teraz pokazuje 3/4 . Zostawiać 3/4 czy dolewać do maxa ?



Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie!

Trochę z innej beczki. Mam f34 z 2019 320ix z silnikiem b48. Czy występuje w nich filtr paliwa? Czy to jest ten model gdzie znajduje się zintegrowany w zbiorniku paliwa wraz z pływakiem? Jeżeli tak to czy macie jakiś patent na to aby zadbać o czystość paliwa.

Ja do swojego leje olej PENRITE ENVIRO+ 5W-40. Przed oczywiście płukanka, a po wlaniu oleju dodaje LIQUI CERATEC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam jestem posiadaczem f10 3173hp po modzie 360hp silnik po kapitaln remoncie dotarty jakieś 45tys km temu olej jaki lałem na docieranie to motul 5w40 dwa razy raz 1000km zmina i kolejne 5000km , później poszedł millers xf profesional 5w40 , mimo że dedykowany jest 5w30 jednak parametrami nie różni się drastycznie mocno od 5w30, a że silnik po modzie więc poszedł w40, zastanawiam się teraz nad jakimś dodatkiem , niby nic nie ubywa może jakieś 400ml na 8-9tys km bo co tyle wymieniam ostatnio głównie miasto 25km w jedną i 25km w drugą stronę, czytałem o oilsyn nano c5 , archoil ar9100 oraz 9200, o mixaxh tych środków sam stosuje archoila 6400dmax do paliwa 1ml/litr czasem więcej, jestem zadowolony ale to tylko dodatek , czytałem też o xado stage 1 , oraz ceratec , czy to xado czy ceratec obie należą do koncernów, zachęcony reklama sprawdziłem zagraniczne fora na temat produktów oilsyna i archoila i cóż bardzo mało info bardzo , to mnie zdziwiło odwiedziłem macierzyste strony i okazało się że takie same adresy mają w Google view można zobaczyć że to jakiś większy garaz z napisem power enhancer i to wszystko zdziwiło mnie ze obie tak wychwalane na oil Club oraz w kilku sklepach marki mieszczą się w większym garażu i teraz moje pytanie bo zachęcony reklama miałem dolac archoil ar9100 z archoilar9200 lub ar9100 plus oilsyn nano c5 co byście wybrali ceratec xado stage 1 czy archoil z oilsyn miał ktoś realne doświadczenia w stosowaniu dodatków olejowych owych producentów choć wątpię azeby w takim garażu archoil i oilsyn cokolwiek produkowali co najwyżej mieszali z gotowców, co byście polecili . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

 

Wracam do Was z pytaniem poziomu oleju w silniku.

 

Przed wymiana było na bagnecie na zimnym silniku max . Oddałem auto na serwis olejowy do Bmw dilera i teraz na zimnym pokazuje 3/4 . Na fakturach jest napisane ze wlali 5l i według przeglądarek każdy rekomenduje 5l do tego silnika . Teraz pytanie dolewać do maxa czy zostawiać jak jest 3/4 ? 
 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, QWERtyy napisał(a):

3/4 to jakieś 200-250ml do maksa. Sprawdzałeś na bagnecie, czy elektronicznie?

Sprawdzałem na bagnecie , na zimnym silniku w tym samym miejscu zawsze gdzie parkuje . Co jest dziwne zrobiłem około 10 km wróciłem zaparkowałem w tym samym miejscu odczekałem z 5 min i na ciepłym tez pokazuje 3/4 na bagnecie .. dolewać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pasjonat napisał(a):

Sprawdzałem na bagnecie , na zimnym silniku w tym samym miejscu zawsze gdzie parkuje . Co jest dziwne zrobiłem około 10 km wróciłem zaparkowałem w tym samym miejscu odczekałem z 5 min i na ciepłym tez pokazuje 3/4 na bagnecie .. dolewać ? 

Rekomendowany poziom oleju jest właśnie w granicach 1/4~3/4 poziomu, jest wiele silników w których bagnety mają ten poziom specjalnie zaznaczony na bagnecie.

Jeśli źle sie z tym czujesz to dolej ale naprawdę nie ma takiej potrzeby poziom pomiędzy 1/4 a max jest jak najbardziej prawidłowy i nie wymaga interwencji

Edytowane przez Krzyś111685053072
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzyś111685053072 napisał(a):

Rekomendowany poziom oleju jest właśnie w granicach 1/4~3/4 poziomu, jest wiele silników w których bagnety mają ten poziom specjalnie zaznaczony na bagnecie.

Jeśli źle sie z tym czujesz to dolej ale naprawdę nie ma takiej potrzeby poziom pomiędzy 1/4 a max jest jak najbardziej prawidłowy i nie wymaga interwencji

Myśle aby dolać chociaż te 100-150 ml tylko czy olej który używa BMW to jest ten sam co można dostać w sklepie ? Zalali shell 0w30 long life 04 w sklepach są shell 0w30 ale nie widzę na nich oznaczenia Long life 04 czy mogę dolać bez tego oznaczenia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, QWERtyy napisał(a):

Longlife 04 to norma ustanowiona przez BMW. Bez tego bym nie zalewał.

Dokładnie tak. 

Ja zawsze szukam oleju z normą producenta auta czy to wymiana czy dolewka. Jeśli nie mogę znaleźć oleju spełniajacego normę danej marki (nie wszystkie koncerny mają swoje normy)wtedy dobieram olej po normie API (norm oleju trzeba szukać na etykiecie z tyłu butelki nieliczni producenci drukują te normy z przodu).

Jesli zastosujesz nieodpowiedni olej to silnik może nawet zacząć spalać/brać olej. 

0W30, 0W40 i tak dalej to nie jest żadna norma oleju tylko znaczenia w jakich temperaturach dany olej powinien pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzyś111685053072 napisał(a):

Dokładnie tak. 

Ja zawsze szukam oleju z normą producenta auta czy to wymiana czy dolewka. Jeśli nie mogę znaleźć oleju spełniajacego normę danej marki (nie wszystkie koncerny mają swoje normy)wtedy dobieram olej po normie API (norm oleju trzeba szukać na etykiecie z tyłu butelki nieliczni producenci drukują te normy z przodu).

Jesli zastosujesz nieodpowiedni olej to silnik może nawet zacząć spalać/brać olej. 

0W30, 0W40 i tak dalej to nie jest żadna norma oleju tylko znaczenia w jakich temperaturach dany olej powinien pracować. 

W takim wypadku muszę  znaleść olej z ta sama norma lub jechać znowu do nich i kupić olej u nich .. wydaje mi się ze ten powinnien być odpowiedni jeśli na fakturze jest Shell 0w30 ll04 ?

IMG_3123.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.