Skocz do zawartości

Listwy ozdobne


Axxel

Rekomendowane odpowiedzi

Można - są dostępne w ASO jako wyposażenie akcesoryjne - koszt coś w granicach 2000pln.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - można wymienić wszystkie listwy - są sprzedawane jako kompletny zestaw.

Ceny różne w zależności od materiału (alu, drewno, plastik).

W teorii wymiana nie jest skomplikowana, bo wszystko chodzi na wcisk.

 

Z doświadczenia odradzam aluminium - wprawdzie są rzeczywiście z metalu i nie błyszczą się tak strasznie jak drewno (dlatego je wybrałem), ale niestety są też dość cienkie i podatne na skrzypienie :evil: - szczególnie w okolicy środkowych nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedzi, planuję zakup tych wyglądających na drewno orzecha, bo chyba najlepiej będą pasowały do brązowej skóry siedzeń i tapicerki.

 

one nie wyglądają jak drewno orzecha - to jest drewno orzecha :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozmawiałem z działem części i ceny listw z korzenia drzewa orzechowego wyglądają następująco:

listwa długa przed pasażerem: 785 zł,

listwa przy światłach (regulacji): 314 zł,

przy lewarku zmiany biegów: 1400 zł,

drzwi: 1700 zł

tak więc cały komplet to wydatek około 4200 zł.

Są to ceny orientacyjne, bez podawania numeru nadwozia.

Jest to chyba najdroższa wersja listw, więc zastanowię się jeszcze nad jasnym orzechem.

Ja mam obecnie czarne błyszczące, które wyglądają naprawdę dobrze, jedyną ich wadą jest to iż bardzo widać na nich kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak - można wymienić wszystkie listwy - są sprzedawane jako kompletny zestaw.

Ceny różne w zależności od materiału (alu, drewno, plastik).

W teorii wymiana nie jest skomplikowana, bo wszystko chodzi na wcisk.

 

Z doświadczenia odradzam aluminium - wprawdzie są rzeczywiście z metalu i nie błyszczą się tak strasznie jak drewno (dlatego je wybrałem), ale niestety są też dość cienkie i podatne na skrzypienie :evil: - szczególnie w okolicy środkowych nawiewów.

Podatne na skrzypienie? Pierwsze słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja mam obecnie tzw. czarny "fortepianowy" i poza tym ,że widać na nich wszystko (kurz, odciski ;-) pasuje do czarnego auta. Mam do sprzedania kompletne listwy środka w kolorze srebrnym (w bmw nazywa sie tytan) - środkowy panel przystosowany do iDrive listwy się tak nazywają wg.etk S4AGA INTERIOR STRIP TITAN. DULL Listwy wewnętrzne tytanowe matowe. Jakby ktoś chciał to na priv. proszę.

Montaż nowych listew to ok.30 min :-)

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

listwa długa przed pasażerem: 785 zł,

listwa przy światłach (regulacji): 314 zł,

przy lewarku zmiany biegów: 1400 zł,

drzwi: 1700 zł

tak więc cały komplet to wydatek około 4200 zł.

 

No to droga impreza jest. Opcja fabryczna kosztowała w ubiegłym roku prawie 2.000 zł, więc można się było spodziewać że "dokładka" wyjdzie znacznie drożej.

 

Podatne na skrzypienie? Pierwsze słyszę.

 

U mnie od nowości poskrzypują niestety, właśnie na wysokości środkowych nawiewów. Widać z resztą, że te cienkie ramiona otaczające nawiew mają trochę luzu i na większych wybojach pracują.

 

Ja mam obecnie tzw. czarny "fortepianowy" i poza tym ,że widać na nich wszystko (kurz, odciski ;-) pasuje do czarnego auta

 

Do czarnego auta to ja mogę zarekomendować zestaw czarnych (połysk) ramek BMW Performance do przedniego grilla, ok. 500 zł i 10 min. montażu :)

Jak dla mnie taka czerń w czerni jest :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Witam....może ktoś byłby zainteresowany...

Mam w swoim autku listwy wewnętrzne tego typu :

 

S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

 

Może ktoś byłby zainteresowany zamianą tych listew na jakieś w kolorze drzewa, to chętnie bym sie zamienił... Wersja z i'drivem przed liftem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie bo to dość podstawowa wersja jakbyś miał PIANO BLACK.. to dołożył bym Ci nawet drewnianą gałkę do moich "drewnianych" listw... nie wolisz ich okleić jakąś folią 3M? popatrz po forum jak mają fajnie porobione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że lekko nie bedzie z zamianą, ale cóż mi szkodzi spróbować...

 

Myslałem nad oklejeniem. Na pewno karbon pasować do mego wnętrza nie będzie. Mam skóry w kolorze bananowym. Bardzo fajne jasne wnętrze i myślę że jakiś kolor drzewa byłby do tego wnętrza bardziej odpowiedni.

Niestety nigdzie nie widziałem folii 3M w kolorze drzewa, które przypominało by choc trochę oryginalny kolor listew BMW..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewna jest sporo na allegro. Tez szukalem czarnego polysku ale po 3 miesiacach siedzenia na allegro nic sie nie trafilo wiec okleilem swoje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że nie tylko ja szukam czarnego fortepianowego.... mam plan, żeby kupić czarny połysk folię 3M i dodatkowo prysnąć lakierem bezbarwnym, żeby nie zostawały paluchy.... Jak do wiosny nie będzie listew to nie będzie wyjścia.

amelinum mi też średnio pasuje

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całe beżowe wnętrze z fabrycznym drewnem korzeń orzecha.. dokupiłem ori gałkę w tym kolorze i poluje na drewniany uchwyt ręcznego. Fakt ładnie wygląda przy jasnym wnętrzu, ale PIANO BLACK choć trudne w utrzymaniu jest ideałem -najładniejszy komplet do jasnego koloru i odziwo nie wiem czemu tak jest, ale ręczny PIANO i gałka PIANO są dużo tańsze niż takie drewno. Edytowane przez Sincere
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile carbon w folii wygląda całkiem przyzwoicie, to czarny połysk już mniej. Widziałem jeszcze brązowy carbon, ale nie mam przekonania, do założyciela tematu, to drewno w folii występuje, aczkolwiek jak będzie wyglądało to nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie listwy piano black w ASO to koszt koło 1300-1400 takze wszystkie inne metody wychodzą zdecydowanie taniej. Folia Carbon jest zdecydowanie najlepszym wyjściem jezeli chodzi o oklejanie, jest gruba i ma fajna fakturę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carbon chyba nie będzie wyglądał najlepiej do jasnego wnętrza. Kojarzy się ze sportem i raczej ciemnym wnętrzem - tak mi się wydaje.

Ja też mam orzech (nie wiem dlaczego piszecie "drewno" w cudzysłowie, u mnie to jest prawdziwe drewno korzenia orzechowego - tak wynika z VINu i jak rozbierałem to od drugiej strony widać, że to prawdziwe drewno) i planuję okleić którymś z alu szczotkowanego ciemnego:

http://allegro.pl/3m-1080-folia-aluminium-szczotkowane-br-230-10x20-i2920799917.html

http://allegro.pl/3m-folia-aluminium-szczotkowane-czarne-10-x-20-i2918242352.html

http://allegro.pl/3m-folia-aluminium-szczotkowane-seria-1080-10-x-20-i2939885023.html

Zamawiam próbki już.

Niestety założycielowi nie pomogę gdyż nie mam iDrive więc tunel środkowy nie będzie pasował.

Carbon 3M Di-noc oklejałem w Accordzie i muszę przyznać, że to jest idealna folia, tłoczona, ma super strukturę i wygląda bardzo porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z folia 2m bedzie ciezko. Szybciej hydrografika. Aktualnie na allegro maly wybor http://allegro.pl/listing.php/search?string=folia+hydrografika+drewno&category=0 - ale sa tez folie do hydrografiki ktore wygladaja bardzo podobnie do drewna bmw.

 

Co do malowania foli 3m bezbarwnym to sprobujcie sobie najpierw gdzies nie na listwie. Bo moze sie okazac ze lakier zareaguje z folia i ja rozpusci albo przebarwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie mogę nigdzie znaleźć koloru listwy:

http://imageshack.com/a/img837/2742/h2ez.jpg

 

z tego co się zorientowałem to niższa listwa to "Glacier Silver" a nazwy wyższej listwy nie mogę nigdzie znaleźć, stąd prośba o pomoc.

Edytowane przez bleumannis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.