Skocz do zawartości

Wymiana baterii w kluczyku.


MarcinFR

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze zrozumiałeś :cool2: Rozebrałem kluczyk i wymieniłem akumulatorek, ale w dalszym ciągu kluczyk nie działa za dobrze. Może będą musiał jeszcze raz zakodować klucz tylko zastanawiam się, jakim programem można to zrobić. Wolę zrobić to programowo, bo nie mam pewności czy za pomocą kombinacji przycisków klucz wczyta się poprawnie (może być padnięty jakiś przycisk).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

a może ten akumulatorek jest inny niż ten który włożyłeś - inna pojemność ...???

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jeśli będzie zaprogramowany poprawnie to wtedy zamknie Ci sie i otworzy zamek.Więc masz pewność że guziki działają w pilocie.

 

 

"Kodowanie kluczyka (inicjalizacja pilota) w przypadku, gdy wymiana baterii w kluczyku trwała dluzej niż 1 min - cop spowodowało rozkodowanie kluczyka- obowiązuje rownież przed użyciem nowego nadajnika (kiedy np. poprzedni miał usterkę):

1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi

2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem

3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania

4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.

 

W razie braku reakcji centralnego ryglowania trzeba ponownie przeprowadzić inicjalizacje pilota.

Jeżeli posiadacie inne kluczyki z pilotem (łącznie do 4 szt. do tego auta!!), trzeba je równiez inicjalizować, każdy w ciągu 30 sekund po poprzednim. Nie wolno przy tym poruszyć zamka kierownicy!! "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=3884

 

 

to jest akumulatorek który ładuje się w stacyjce. tamto była zwykła bateria nie polecam bo z tego co wiem to może podziała ale szybko się rozladuję a akumulator ładuje sie w stacyjce i jest żywotniejszy :norty:

 

 

no i taki link bardzo przydatny polecam!!

 

http://www.maxbimmer.pl/threads/14795-Wymiana-akumulatorka-kluczyka-E46-polift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat. ostatnio upral mi sie kluczyk i nic nie działa. tzn nie zamyka ani nie otwiera podejrzewam że coś sie spalilo choć ja nic na płytce nie widze. teraz pytanie jak kupie uzywny pilot to da rade przelutować imobilajzer? czy moze uda sie naprawić ten pilot? jak myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos widzial rozebrany klucz to jak niby ta bateria ma się ładować ze stacyjki ? wireless ?

przecież płytka nie jest w żaden sposób połączona z grotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Z tego co wyczytałem na innych forach jak szukałem o wymianie baterii to nie wymienia się jej jest tam ponoć akumulatorek który ładuje się gdy kluczyk jest w stacyjce Może spróbuj wsadzić kluczyk do stacyjki żeby się naładował i sprawdź czy działa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możesz mieć ułamaną blaszkę łączącą akumulatorek z płytką, tu musiałbyś rozebrać kluczyk i sprawdzić, albo może wystarczy zwykłe kodowanie, było o tym sporo. Wpisz w wyszukiwarkę "kodowanie kluczyka". Prosta i szybka sprawa.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Byłem. Próbowałem i nic. z 10 razy próbowałem. na wszelkie sposoby i nic :(.

 

Ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł?

 

Tak tylko z ciekawości, zamknąłeś drzwi jak kodowałeś kluczyk? Ja tak kiedyś kodowałem też z 10 razy, aż w końcu zamknąłem drzwi i udało się za pierwszym razem :mrgreen:

Jeśli wszystko zrobiłeś dobrze, to rozbierz kluczyk i sprawdź czy bateria jest podłączona, czy nic tam się nie urwało, tak też miałem, ale lutownica w rękę i można samemu wszystko naprawić.

Może oczywiście paść bateria/akumulatorek, tu macie aukcję:

 

http://allegro.pl/bateryjka-akumulatorek-lir2025-bmw-e46-e39-kluczyk-i3802044256.html

 

tez mam problem z kluczykiem. raz działa a raz nie działa. myślę ze to wina padniętego akumulatorka. wie ktoś może gdzie można zamówić nowy albo jak się uporać z tym problemem ??

 

U Ciebie mogą być do wyczyszczenia mikrostyki w kluczyku, da rady je przeczyścić i pilot znów będzie dobrze działał.

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mały śrubokręcik, penceta i babski pilniczek do pazurów, najlepiej taki giętki papierowy.

 

Tu temat z podpowiedzią jak się zabrać za kluczyk:

 

viewtopic.php?f=15&t=160455&p=1148164&hilit=wymiana+baterii+w+kluczyku#p1148164

Edytowane przez Krzysiek BMW Jabłonna

Były: e30: 323i '83 // e34: 520i '95, 525i '91 // e46: 320d '99 320d '02 // e39: 525tds '96, 520d '02, 528i '98, 525d '00 // e60 520 M47 + wirus, 520d N47 // e83 N47

Pozdrawiam

Krzychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.