Skocz do zawartości

Instalacja gazowa w E90 320i


kerbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak sobie czytam te komentarze i wychodzę z założenia, że niektórzy z Was to chyba chcą mieć najwięcej tych kółeczek po prawej stronie :cool2: aby tylko coś napisać (odpisać) to będzie więcej kółeczek :mrgreen: Kolega założył posta w którym opisał o co mu chodzi ale i tak głupie docinki musieliście popisać ! zamiast pomóc. Teraz boje się cokolwiek zapytać bo zaraz mogę zostać wyśmiany od biedaków :mrgreen: i coś tam jeszcze . A na koniec ja już mam jedno kółeczko i parę postów :cool2: muszę się starać bo do czterech kółeczek bmw jeszcze daleka droga POZDRAWIAM (ale zaśmieciłem posta sorry kerbi)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępną kalibrację robi się na postoju, później jest trochę trudniej. Przez brak podciśnienia sterownik nie naniesie nam mapy. Trzeba podczas jazdy mnożnik ustawiać korzystając z odczytu korekty długo i krótko terminowej sterownika benzyny i czasów wtrysku. A sporo gazowników tego nie potrafi. Sporo jest takich co wstawiają staga premium i myślą że ich wyręczy. A on ma tylko korygować czasy wtrysków np: zmieniającą się jakością gazu itp.

Wiadomo ryzyko awarii auta się zwiększa bo i zawsze trochę elementów dochodzi. Warto też świece zapłonowe wymieniać częściej niż 100tyś. :wink:

Podstawa to dobry gazownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te komentarze i wychodzę z założenia, że niektórzy z Was to chyba chcą mieć najwięcej tych kółeczek po prawej stronie :cool2: aby tylko coś napisać (odpisać) to będzie więcej kółeczek :mrgreen: Kolega założył posta w którym opisał o co mu chodzi ale i tak głupie docinki musieliście popisać ! zamiast pomóc. Teraz boje się cokolwiek zapytać bo zaraz mogę zostać wyśmiany od biedaków :mrgreen: i coś tam jeszcze . A na koniec ja już mam jedno kółeczko i parę postów :cool2: muszę się starać bo do czterech kółeczek bmw jeszcze daleka droga POZDRAWIAM (ale zaśmieciłem posta sorry kerbi)

 

Ile masz już kółeczek ? :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego. Jak masz gazować to gazuj. Ja mam w X5 założony gaz i sobie chwalę. Na trasie 13l. gazu , miasto 17/20l. gazu. Taniej niż na benzynie. Od czasu do czasu pojeżdżę na benzynie , żeby silnik sobie popracował i na tym, ale ogólnie jestem zadowolony. Wiem , wiem przy dystrybutorze wszyscy patrzą BMW i gaz feeee, ale skoro mogę jeżdzić taniej czemu nie, ma to w d....ie. Może i stać mnie żebym jeżdził na benzynie, ale wolę w to miejsce synowi kupić grę na PS3. Myślałem o gazie do E90. Tam mam 3.0 272 ps., ale żona za mało robi kilometrów około 5/6 tyś. rocznie więc wydać ponad 4 tyś. to się tak szybko nie zwróci. Poszukaj dobrego gazownika co ogarnie temat, nie spartoli i śmigaj taniej i więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerbi ja zagazowałem ta jednostkę miesiąc temu we Wrocławiu w Abarcie oni maja BMW obcykane tez jestem z Krakowa.Autko kupiłem ponad rok temu tak więc na benzynce zrobiłem jakies 30 tys a na gazie dopiero ok 1200km i nie widzę różnicy w mocy czy przyspieszeniu. Żałuje jednego że nie zagazowałem jej wczesniej. Obczaj sobie ich stronę i sam zdecyduj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kerbi ja zagazowałem ta jednostkę miesiąc temu we Wrocławiu w Abarcie oni maja BMW obcykane tez jestem z Krakowa.Autko kupiłem ponad rok temu tak więc na benzynce zrobiłem jakies 30 tys a na gazie dopiero ok 1200km i nie widzę różnicy w mocy czy przyspieszeniu. Żałuje jednego że nie zagazowałem jej wczesniej. Obczaj sobie ich stronę i sam zdecyduj.

Witam, gdzie masz butle wsadzoną ? i czy nie wyskakują jakieś błędy silnika no i oczywiście jakie koszta montażu Pozdrawiam dobry temat viewtopic.php?f=17&t=86974

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dobry gazownik obczai temat bez dwóch zdań. Co do mocy też na X5 nie widać różnicy, chodź buda duża i masa auta ponad 2t. Błędów na kompie nie ma, chyba że czasem wyskoczy z niewłaściwej mieszanki, ale zauważyłem że ta przypadłość powstaje gdy tankuje gaz z jakiś dziwnych stacji. Sprawdzony gaz ze stacji SHELL i STATOIL, chociaż SHELL ma gaz drogi, ale o wiele lepszy, zero błędów na kompie. Wstawione są dwa reduktory więc po dodaniu gazu silnik nie wariuje i nastawy nie skaczą. Widziałem w E90 wstawioną butlę pod bagażnikiem, wtedy wanna jest wycięta o te cześć głęboką, tak że nie widać ani z zewnątrz ani od środka. Ja mam w X5 schowana w podłodze zamiast koła, a wlew żeby głupio nie wyglądało koło korka od paliwa, wtedy wkręcasz przedłużkę do tankowania. A wskaźnik gazu w popielniczce, żeby nie był na widoku. I można poginać tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłem z montażu instalacji LPG. Za mną pierwsze 150 km i żadnej różnicy w mocy nie zauważyłem. Autko jedzie super, żadnych szarpnięć, wciskam gaz do dechy i się nie zastanawia tylko rwie do przodu. Instalacja BRC, cena montażu 2600 zł, gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów. W starym aucie tankowałem gaz tylko w SHELL i przez 5 lat żadnych problemów z instalacją nie miałem. Regularne przeglądy, wymiana filtrów i w trasę. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaga ja mam e91 chciałem miec wolny bagażnik wiec zamontowali mi butlę pod samochodem cała impreza mnie kosztowała ponad 4 tysie ponieważ mam wsadzony nowy koncowy wydech Ulter zreszta poprawił wygląd auta. Wejdz na ich stronę mają galerię a wniej najróżniejsze rozwiązania dla naszych e90/91.instalacja BRC serwisował bedę w KRK. Ja u nich zostawiłem auto wynajołem sobie pokój w hostelu przy rynku także Wrocek zwiedzony gaz założony na drugi dzien autko zrobione i A4 w 2 godzinki w domu :cool2: .Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC mysli ze spala PB i wskazania sa pod PB. Jezeli sie nie myle to podobnie jest ze wskazaniem ilosci paliwa w baku. Mimo ze paliwa nie ubywa wskazowka opada ;) aby po jakims czasie sie znow podniesc.

 

Co do wskazań na BC spalania średniego to trudno mi powiedzieć pokazuje mi taką samą wartość jak na benzynie. CO do wskazówki poziomu paliwa ta raczej wskazuje faktyczną zawartość baku auta. Zrobiłem około 300 km i paliwa (wedle wskazań na desce) nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszt założenia instalacji do E91 to wycenili mi ją w Abart na ok. 2600PLN. Dodatkowo +100 PLN za wlew obok wlewu paliwa +150 PLN za butlę toroidalną i 1500 PLN za zamontowanie butli pod samochodem... czyli razem +- 4500PLN. Nie wiem czy będę montował. Orientuje się ktoś może czy ten montaż pod samochodem da się jakoś taniej zrobić ? Rozumiem, że tak wysoki koszt jest związany ze zmianą układu wydechowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz historię Kolegi z Krakowa i na drugiej stronie nazwę zakładu, który mu montował gaz pod Krakowem :-)

Zawsze możesz Kolegę na priv podpytać co i jak. Co prawda On ma 3.0

viewtopic.php?f=17&t=209297

 

 

A tak, to ja. Mam gaz w 3.0 i sobie chwalę. Już mi się instalacja zwróciła ;) a wyjeździłem 12.000km. W razie pytań służę pomocą. Instalacja zakładana w Krakowie (Skawina). W skrócie to Sterownik Stag 300 isa 2, Reduktor AC BFC, Wtryski Hana

Butla w bagażniku (zmniejszona średnica = 30cm) 65 litrów. Wszystko jest w temacie który wcześniej zlinkował Remi_E90 (viewtopic.php?f=17&t=209297) Koszt 3.5k (dla 4 cyl to będzie 2.5k).

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie chce działać.

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nie wiesz dlaczego.


Ja łącze teorię z praktyką. Nic mi nie działa i nie wiem dlaczego !?

(moje pięć) (moje trzy tbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mógłbym wiedzieć w jakiej części KRK mieszkasz i ewentualnie zobaczyć jak to w bagażniku wygląda?

 

Mieszkam na południu (Opatkowice), pracuję w centrum. Zapraszam na priv po szczegóły, chętnie pokażę instalację i opowiem o wrażeniach (przejażdżka included!).

 

Mimo wszystko w moim temacie o montażu (http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=17&t=209297#p1568250) są zdjęcia, a wśród nich jest i zdjęcie bagażnika z ogromną butlą "nitro" :) http://imageshack.us/photo/my-images/43/img3490um.jpg/

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie chce działać.

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nie wiesz dlaczego.


Ja łącze teorię z praktyką. Nic mi nie działa i nie wiem dlaczego !?

(moje pięć) (moje trzy tbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BC mysli ze spala PB i wskazania sa pod PB. Jezeli sie nie myle to podobnie jest ze wskazaniem ilosci paliwa w baku. Mimo ze paliwa nie ubywa wskazowka opada ;) aby po jakims czasie sie znow podniesc.

 

Co do wskazań na BC spalania średniego to trudno mi powiedzieć pokazuje mi taką samą wartość jak na benzynie. CO do wskazówki poziomu paliwa ta raczej wskazuje faktyczną zawartość baku auta. Zrobiłem około 300 km i paliwa (wedle wskazań na desce) nie ubyło.

 

BC podaje spalanie benzyny, faktyczne spalanie gazu jest w moim przypadku o 20% większe. Istnieje możliwość (nad którą się zastanawiam) ręcznego przekonfigurowania wyliczanego spalania poprzez ukryte menu (http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=57919). Punkt 20, zakres regulacji to +/- 25% więc powinno się dać w miarę dokładnie wyregulować. Ciekawe czy ktoś to kiedyś zrobił pod gaz?

 

Co do opadającej wskazówki, to u mnie nie opada. Podczas jhazdy na gazie wskazania trzymają się w jednym miejscu podając rzeczywistą ilość paliwa w baku.

Teoria jest wtedy gdy wiesz wszystko, a nic nie chce działać.

Praktyka jest wtedy, gdy wszystko działa, a nie wiesz dlaczego.


Ja łącze teorię z praktyką. Nic mi nie działa i nie wiem dlaczego !?

(moje pięć) (moje trzy tbd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jest na to patent ale wymaga kilku przeróbek np wymiana tłumika.

A chodzi o montaż butli toroidalnej (takiej jak koło) pod podłogę właśnie zamiast tego schowka.

A wygląda to tak: http://www.gomar-lpg.pl/wp-content/uploads/2014/06/bmw-e90-320-05.jpg

Jednak nie każdy gazownik będzie chciał się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.