Skocz do zawartości

330i konfiguracja- prośba o sprawdzenie


gjano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Prośba o opinie bardziej doświadczonych.

Zamówiłem już auto i zastanawiam się czy coś mi nie umknęło, a później będę żałował że nie wziąłem.

Specjalnie nie brałem navi, bo 12k za duży ekran to trochę przesada. 90% jeżdżę w znanym

mi mieście i nie używam. Nie będzie problemu z odsprzedażą?? Szkoda, że nie można zamówić samego dużego wyświetlacza. Wygląda jednak zdecydowanie lepiej..

Zastanawiam się, czy nie domówić przyciemnianych szyb? Ale nie wiem czy nie będzie festynowo?

Może ktoś coś podpowie i ewentualnie wychwyci jeśli coś istotnego ominąłem.

Poniżej konfiguracja. Zamówiłem jeszcze komplet czarnych zimówek 18"

http://www.bmw.pl/myconfig/a4n4i5u0

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cześć.

Podobny Konfig do mojego....

Ja wziąłem Harman zamiast hi fi,

Adaptacyjne Ledy bo oglądając filmiki robią robotę oraz asystenta parkowania

Gdzie zamowiles, kiedy odbiór oraz jak nie tajemnica jaki +- rabat.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

Myślałem nad HK, ale z tego co czytałem szkoda kasy. Miałem wcześniej w e46 i było ok. ale chyba odpuszczę.

W nocy prawie nie jeżdżę więc zwykłe led ok, ale masz rację adaptacyjne robią robotę!

Asystenta mam teraz i nie korzystam. Zamówiłem w Gdyni, odbiór w lutym bo chciałem roznik 2017.

Dostałem 20k znizki ze wsparcia jakie teraz daje Bmw na f30 + utargowany %. W sumie prawie 20% :D

Szyby przyciemniałeś?? A jak u Ciebie z rabatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zamówiłem szyby przyciemniane...

Uważam iż to dobry wybór.

Też chciałem rocznik 2017.

Czekam na potwierdzenie czy uda się w styczniu wcisnąć moje zamówienie.

Rabat z tym wsparciem 20 k wyszedł prawie 20% plus wydech w performance w niziutkiej cenie plus duży rabat na koła zimowe ( chciałem tylko 17 stki w Szczecinie mało śniegu i będą założone z 3 miesiące) plus dobry leasing i korzystne ubezpieczenie.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to czytałeś ale Hifi to minimum które gra tak sobie. HK inny level
..dokładnie, z racji tego że dopiero co złożyłem zamówienie to też się nasłuchałem tych systemów i porównywałem jak dla mnie HK gra fajnie, jak porównuję do B&O w mojej A5 to trochę bardziej basowo ale jest zdecydowanie bardziej "detaliczny" niż HI-Fi
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad przyciemnianymi szybami to bym się nie zastanawiał, to nie jest tak, że są ciemne jak smoła, są delikatnie przyciemnione i nie ma żadnej wiochy. Pomyśl o rolecie na tylna szybę kosztuje grosze, a na pewno ją docenisz. HIFI jest w zupełności wystarczające, weź te adaptacyjne ledy bo to bajka. Asystent Parkowania jest dla kobiet a i to nie wszystkich. A co do navi to trzeba wziąć jak to tak bez ;) nie zapomniałeś o bluetooth ? i streamie muzyki? teraz to obowiązek jak nie chcesz słuchać reklam w tym beznadziejnym polskim radiu. Jeszcze coś bym ci polecił, ale chyba ty wiesz najlepiej ile możesz wydać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Roleta na tylnej szybie - szczególnie przy 4er jest konieczna. Nawet jak nikt z tyłu nie siedzi to nawet w nocy się przydaje. Nie oślepiają pseudo ksenoniarze . Zobacz sobie mój konfig w galerii 4er. Z jednej rzeczy nie korzystam , którą mam - surround view. Bardzo przydatne rozwiązanie w X6 ale w 3/4 niepotrzebne. Aktywny tempomat w trasie / korkach - super !

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi :D

 

Ledy adaptacyjne i roletę odpuszczę, praktycznie brak jeżdżenia w nocy poza miastem.

Zgodnie z sugestią domówię przyciemnianie szyb. Mam teraz w tiguanie i jest ok. zastanawiałem się tylko czy nie będzie za mocno się odróżniało/gryzło z białym.

jeśli hifi jest ok to nie chcę dopłacać do hk, mam zamiar wymienić stereo w domu i wolę tu poszaleć.

Jeżeli ma być jednak słabo to dołożę do HK?

Co do navi to fakt ten mały ekran wygląda biednie :cry:

tylko czy jest sens dopłacać 12k za duży ekran? mam teraz wbudowaną navi i w ogóle nie korzystam.

W trasie i tak janosik :) a w mieście nie potrzebuję.

Może jest opcja wymienić sam wyświetlacz?

Bluetooth tak jak kolega pisał jest w standardzie z interfejsem usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiFi daje radę. Ciekawostka, że z USB da się odtworzyć bezstratne FLACi. Polecam spróbować jak ktoś słucha na codzień MP3 128kbps bo różnica jest słyszalna. Do tego lekko zwiększyć bas i jest przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HK vs Hifi sugeruję po prostu posłuchać na żywo. Dla mnie Hifi, nawet we FLACach to porażka, ale każdy ma własne preferencje

 

Mam podobne zdanie

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w takim razie muszę podjechać i sprawdzić różnicę odsłuchu.

Mam jeszcze pytanie odnośnie wymiany wyświetlacza na duży.

Ktoś wie jak to się ma do gwaracji? Na alledrogo są używki po 1,5k nowy po 2,5k.

Jest to tylko kwestia przełożenia, czy trzeba kodować w serwisie?

Jak serwis się na to zapatruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poniżej konfiguracja. Zamówiłem jeszcze komplet czarnych zimówek 18"

 

Zaraz zostanę zjedzony ale polecam zimówki 16". W porównaniu do letnich runflatów 17", samochód wreszcie zaczął się w miarę przyzwoicie prowadzić... :roll:

Ktoś mi mówił, że 205/60R16 (runflat) to optymalny rozmiar do 'trójki'. Nie wierzyłem dopóki sam nie spróbowałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wziąć 18stki wyglądające bez RF ?

 

Imho RF nie ma do końca sensu - jak pojedziesz na przebitej oponie te 30-50 km to jest tak wyjechana, że nadaje się do wymiany.

Więc albo piankujesz koło - a wtedy RF traci sens, to po co przepłacać? zapiankować można też zwykłe ;-)

 

mi się przebiła 18stka RF latem, ale dosyć lekko (kolec siedział i miałem 1,7 jak zajechałem na stację), wyjąłem kolec, zapiankowałem i nie ruszyłem do tej pory 16kkm.

 

Jedyny plus RF że są ciut mocniejsze i lepiej trzymają - natomiast 18stka zwykła to dosyć niski profil i też nie będzie bujać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję na forum, że pewne elementy wyposażenia są mocno "promowane", np. duża navi.

 

Sam mam, ale nie korzystam. Jak już muszę użyć navi włączam Google Maps w telefonie, bo ma bezkonkurencyjne informacje o korkach, czasie przejazdu alternatywnymi trasami, itp.

Komunikaty głosowe i tak lecą przez bluetooth, bo telefon się sam łączy. Jednocześnie bluetooth jest kompletnie nieprzydatny do odtwarzania muzyki. Jakość jest paskudna. Dużo lepiej brzmi zwykle radio, nie wspominając o CD. Audio mam hi fi, ale i tak w większości słucham tylko audycji/wywiadów na YouTube, na co w domu nie mam czasu. Mając już drugie BMW, mogę stwierdzić, że (pomijając napęd) kluczowe elementy to:

- sportowa kierownica że sterowaniem i ogrzewaniem

- sportowe fotele z podgrzewaniem

- wszystkie lusterka samościemniająca

- ledy, ale niekoniecznie adaptacyjne

- PDC + kamera cofania

- ładne duże felgi

 

Warto tez na pewno tempomat i przyciemniane szyby.

Nie pamietam już, czego brakuje w standardzie, ale to powyższe to na pewno opcje.

 

Odsprzedażą nigdy się nie martwię. Jak auto pewne i zadbane kupiec znajdzie się w 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Obserwuję na forum, że pewne elementy wyposażenia są mocno "promowane", np. duża navi.

 

Sam mam, ale nie korzystam. Jak już muszę użyć navi włączam Google Maps w telefonie, bo ma bezkonkurencyjne informacje o korkach, czasie przejazdu alternatywnymi trasami, itp.

Komunikaty głosowe i tak lecą przez bluetooth, bo telefon się sam łączy. Jednocześnie bluetooth jest kompletnie nieprzydatny do odtwarzania muzyki. Jakość jest paskudna. Dużo lepiej brzmi zwykle radio, nie wspominając o CD. Audio mam hi fi, ale i tak w większości słucham tylko audycji/wywiadów na YouTube, na co w domu nie mam czasu. Mając już drugie BMW, mogę stwierdzić, że (pomijając napęd) kluczowe elementy to:

- sportowa kierownica że sterowaniem i ogrzewaniem

- sportowe fotele z podgrzewaniem

- wszystkie lusterka samościemniająca

- ledy, ale niekoniecznie adaptacyjne

- PDC + kamera cofania

- ładne duże felgi

 

Warto tez na pewno tempomat i przyciemniane szyby.

Nie pamietam już, czego brakuje w standardzie, ale to powyższe to na pewno opcje.

 

Odsprzedażą nigdy się nie martwię. Jak auto pewne i zadbane kupiec znajdzie się w 5 minut.

 

I właśnie prawie takie skonfigurowalem ;)

Navi i x są faworyzowane przez sprzedawców. .

A tak jak napisałeś bez tych rzeczy 5 letnie auto z małym przebiegiem zejdzie w 5 min i bez navi i bez x drive.

Pozdrawiam

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wziąć 18stki wyglądające bez RF ?

 

Imho RF nie ma do końca sensu - jak pojedziesz na przebitej oponie te 30-50 km to jest tak wyjechana, że nadaje się do wymiany.

Więc albo piankujesz koło - a wtedy RF traci sens, to po co przepłacać? zapiankować można też zwykłe ;-)

 

mi się przebiła 18stka RF latem, ale dosyć lekko (kolec siedział i miałem 1,7 jak zajechałem na stację), wyjąłem kolec, zapiankowałem i nie ruszyłem do tej pory 16kkm.

 

Jedyny plus RF że są ciut mocniejsze i lepiej trzymają - natomiast 18stka zwykła to dosyć niski profil i też nie będzie bujać.

 

RF dostałem razem z samochodem (teraz to jedyna opcja). Oryginalne zimówki (dołożone do Comfortlease) też więc są RF. Gdybym sam decydował to pewnie wziąłbym zwykłe.

 

W każdym razie na 16" wreszcie zacząłem czuć jakiś 'feedback' na kierownicy. Na 17" prowadzenie było 'taboretowe' - zero komunikacji z samochodem w zakrętach.

Byłem niedawno wieziony 320i na zimowych 18" nie-RunFlat. I przynajmniej z pozycji pasażera miałem wrażenie, że samochód jest bardzo twardy i nerwowy.

I nie oznacza to, że oczekuję komfortu. W poprzednim samochodzie miałem Potenze 215/45R17 i byłem zachwycony prowadzeniem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że runflaty maja jedną zaletę - poprawiają bezpieczeństwo. Dwarazy w życiu pękła mi opona w samochodzie. Raz w przednionapędowym, zwykła bezdętkowa,w lewym przednim kole, przy ok 120km/h, samochód od razu wpadł w poślizg, dobrze ze było to na pustawej ekspersówce i jakos udało się go opanować i skończyło się na strachu, drugi raz w BMW w lewym tylnym kole przy prędkości 180km/h. Usłyszałem tylko dźwięk jakby wystrzału i tyle, zjechałem na najblizszy MOP przy autostradzie (ok 5 km jazdy z prędkością ok 140km/h)) i tam dopiero usłyszałem syk schodzącego powietrza z opony i zapaliła się kontrolka ciśnienia. Wadą jest, że skończyło sie lawetą, zastępczym smochodem i kompeltem nowych opon, ale wszystko poza oponami było w ramach assistance bo samochód jest na gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki za nowe uwagi,

Za miesiąc odbiór auta :D Wprowadzam ostatnie poprawki do konfiguracji.

jako, ze ostatnio jakiś baran wpakował się w mój obecny samochód, dostałem auto zastępcze.

Dzięki uprzejmości i zaangażowaniu kolegów z VW otrzymalem Bmw 320d w m pakiecie.

Stąd od ponad tygodnia mam urealnione spojrzenie na kwestię wyposażenia.

Na pewno przyciemniam szyby.

Domawiam szyberdach. Zawsze miałem w poprzednich Bmw i pomimo, że szkoda mi wydawać 5k za kawałek dziury, żałowałbym później że nie mam.

Teraz zestaw audio, tak jak pisaliście jest BARDZO słabo, pomimo że w zastępszaku jest Hi-fi. I tu nasuwa się pytanie, czy wziąć HK, czy jednak dać do specjalistów i złożyć coś samemu. Za 5k, które żądają za HK chyba można poskładać coś lepszego ukierunkowanego pod konkretny gust????? Czytałem materiał:

viewtopic.php?f=163&t=241443&start=75 , Polecana firma Creative z Pruszcza Gd. rzut beretem z 3 miasta, ale może doradzicie coś jeszcze w temacie.

No i ciekawa sprawa odnośnie wyświetlacza, jest podstawowa navi ale ma wyświetlacz z całą powierzchnią szklaną. Bez żadnych plastikowych wcięć ramki po bokach.

Auto jest z 2016, zmienili wyswietlacz? Wygląda to prawie tak dobrze jak professional :lol:

W poniedziałek muszę nanieść ostatnie zmiany. Będę wdzięczny za uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to miesiąc przed odbiorem auto już chyba idzie do produkcji ? Jeśli tak to czy można jeszcze coś zmieniać w konfiguracji, mi w Audi na 3 miesiące przed powiedzieli veto(czekałem prawie 6 mieś) ?

Ciekawi mnie to bo w sumie też mam odbiór auta na połowę lutego więc będziemy "rówieśnikami" w tej kwestii :wink: , uwag praktycznych nie udzielę ale co do audio to wdłg mnie masz dylemat czy chcesz mieć grzebane w nowym aucie zaraz po odbiorze czy pogodzisz się z większym wydatkiem i będziesz mieć spokój jego kosztem.

Ale też podejrzewam gorszej jakości dźwięku, sam jestem fanem dobrego odtwarzania, może nie audiofilem, bo już słuch nie ten i coraz ciężej wychwycić detale ale sprzęt w domu posiadam słuszny, natomiast co do auta kabina ma moim zdaniem swoje limity i nie każde ucho wychwyci detale a limit kabiny je odda.

Co zresztą widać po opiniach tu panujących jedni preferują zwykłe audio(skupiając się być może na muzyce silnika), nie widząc różnicy pomiędzy nim a HK, inni z kolei ją dostrzegają, ja nalezę o tej drugiej grupy i dla mnie HK to jest"must have" który mi wystarczy, choć w przeszłości inwestując w najwyższe modele czy to Alpine, Pionka itp wiem że dobrze dopasowany zestaw własny zagra jeszcze lepiej.

Pytaniem jest właśnie czy komuś się chce grzebać no i dalej przy sprzedaży auta moze byc ta sama historia gdy potencjalny nabywca zwykle będzie to chciał za bezcen, a chcąc to wyjąc znowu czeka nas rzeźba , z drugiej strony ceny tego HK w polskiej konfiguracji są rzeczywiście wysokie w cenniku UK stoi na pln ok 3tyś zł.

Zastanawia mnie jeszcze ten szyberdach lub panorama skoro mówisz że jest szansa na miesiąc przed coś dołożyć to może też bym jeszcze tę opcje u siebie dodał :|

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.