Skocz do zawartości

Instalacja LPG a świece zapłonowe.


Robert E36 1,8i

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę jakie świece zapłonowe zastosować przy silniku M43 w modelu E36 z 94r. z zamontowaną instalacją LPG (zwykła z parownikiem) :?: .

Gdzieś czytałem by zwiększyć przerwę na elektrodach, ale nie wiem czy jest to prawda i ewentualnie o ile odgiąć boczną elektrodę, by nie dochodziło do strzelania gazu.

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup świece do gazu firmy NGK (dobiorą Ci je z katalogu). Ważne jest aby świeca nie była platynowa, bo te do gazu się wogóle nie nadają, a są 2, a nawet 3 razy droższe. Słyszałem, że pierwsze świece Bosha do gazu też nie bardzo się sprawdzały, nie wiem jak jest teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup świece do gazu firmy NGK (dobiorą Ci je z katalogu). Ważne jest aby świeca nie była platynowa, bo te do gazu się wogóle nie nadają, a są 2, a nawet 3 razy droższe. Słyszałem, że pierwsze świece Bosha do gazu też nie bardzo się sprawdzały, nie wiem jak jest teraz.

Dzięki za rzeczową odpowiedź. :wink:

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie świec do gazu LPG .Nie wierz w to, bo to jest czysty MARKETING[sorry za moją angielszczyzne] kup poprosu świece jakie zaleca producent ,wymień filtr powietrza i dopiero zajmij się regulają LPG [analizą spalin ] Oczywiście stan rzeczy sie zmienia gdy pozbyłes sie katalizatora wtedy musisz metodą prób i błędów dokonać regulacji we własnym zakresie

 

ps. Gdyby ci nie szło masz mojego priva

 

pozdrawiam

zielony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece już wymieniłem na NGK i dalej strzela.

Katalizator obecny i sprawny, filtr powietrza wymieniany miesiąc temu i jest czysty, diagnosta zrobił mi analizę spalin i trochę pokręcił śrubkami (na parowniku i na rurce do palnika).

Dalej strzela kilka razy dziennie, są to ciche delikatne strzały tuż po uruchomieniu silnika, ale czasami (może raz w tygodniu) strzeli trochę mocniej.

Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić, jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o radę.

Dziękuję za zainteresowanie tematem. :wink:

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych świec i filtra powinieneś dorzucić jeszcze kable W.N.bo ci pewnie prąd gdzieś bokiem ucieka i dlatego strzela.A poza tym o gazie to już chyba wszystko było na tym forum trzeba tylko poszukać :wink:
Budyń 730 E-32 było teraz E-34 tds touring.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych świec i filtra powinieneś dorzucić jeszcze kable W.N.bo ci pewnie prąd gdzieś bokiem ucieka i dlatego strzela.A poza tym o gazie to już chyba wszystko było na tym forum trzeba tylko poszukać :wink:

Dzięki, wiem, szukałem.

Kable zostały przez mechanika sprawdzone i on twierdzi, że to nie to.

Ja sam stałem w zupełnie zaciemnionym garażu nad silnikiem i nie zauważyłem nawet małej iskierki.

Te kable wymienić "w ciemno" to droga impreza, są kosztowne, dlatego też postanowiłem je poprostu sprawdzić i nie znalazłem nic niepokojącego jeśli o nie chodzi.

Zwróć uwagę, że napisałem iż strzela zawsze tuż po uruchomieniu a nie w czasie jazdy.

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze gazownik byl troszke niekompetentny.

Z mojego doswiadczenia wiem, ze przyczyna strzelania

gazu jest niewlasciwie zamontowana instalacja.....

Miesiąc temu dziwiłem się, że komuś strzela LPG.

Pół roku jazdy i może ze dwa lekkie kichnięcia.

No raz to walnęło mi zdrowo ale to z ewidentnie mojej winy bo "na gazie" nie szaleje się autkiem.

To wyklucza niewłaściwy montaż instalacji.

Co do przełącznika B-G to przełącza normalnie, beż problemów i tego bym się raczej nie imał.

Przecież to zwykła elektryka, po wyłączeniu B załącza G - zwykły elektromagnes zaworu gazowego i tyle.

Jeśli wykonuje te funkcje to chyba tak ma być i nic innego się tu nie wymyśli.

Pozdrawiam


Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

jeżeli wam auto strzela na gazie to trzeba sprawdzić 4 podstawowe rzeczy to są może dla zwykłych śmiertelników błache sprawy ale wierzcie mi, że to podstawa

1 świece

2 przewody wysokiego napiecia

3 kopułka

4palec rozdzielacza

na oko mogą wygladać dobrze i na benzynie moze chodzić idealnie ale jeżeli jest LPG i strzela to trudno duże koszta ale jak reką odjął nie ten sam samochód.Sam to przechodziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jest źle dobrana zwężka przed przepustnicą... anty strzałowa... podobno to się dobiera do każdego typu silnika... więć to też może być to... ja mam świece NGK 2 elektrodowe i filtr powietrza wymieniłem przy regulacji gazu... czyli po 10000km, zrobiłem już 15000km i ani kichnięcia, a i cały czas shell power gas tankuje, na innym słabiutko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli strzela na gazie to jest wina tylko i wyłącznie słabej instalacji elektrycznej a dokładnie zapłonowej! masz albo słabą iskre albo częsty jej brak! co oczywiście jest spowodowane tym co napisał bebikon

radziłbym jednak otworzyc maske w nocy , odpalić auto i popatrzeć sobie na świece i przewody! pewnie będą sie swiecić albo i zobaczysz jeszcze iskre a potem strzał usłyszysz!

przy takich objawach zmień przewody!

dobre mogą być bo przejście będzie ale będą miały jeszcze przebicie a tego mechanior na pewno nie sprawdzi

a co do świec to nie wiem gdzie wyczytałes że trzeba przerwę zwiększyć?

coś słyszałeś ale to jest odwrotnie! przy słabej instalacji i ogólnie dla gazu powinno sie ustawić przerwę na swiecy do 0.7mm i wtedy jest pewniejsza iskra a jak zwiekszysz ją to wtedy dopiero jest częsty brak iskry i wali aż milo

i nie czepiajcie sie reduktora zaworów, przełączników i miksera bo to nie ma nic wspólnego ze strzelaniem! jak z tym będzie coś nie tak to nie będzie chodził wcale albo bedzie muł lub będzie żłopał gazu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.