Skocz do zawartości

Komunikat "Akumulator rozładowany, uruchom silnik"


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie w M3, F80 ta sama sytuacja od 3 miesiecy, tyle ze tylko wyswietla blad, a wszystko dziala jak powinno. Mialem na dniach wymieniac aku na nowy ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi udam sie pierw do mojego majstra na komputer.

 

W M3 F80 czy M4 F82 Aku jest litowo-jonowy. Wymiana na nowy to ok. 4 - 5 tys.zł. Ten akumulator ładuje się zupełnie innym prostownikiem, np. taki http://ctek-ladowarki.pl/56-ctek-lithium-xs-.html

 

Niech ktoś ogarnięty skasuje ci błąd, bo aku na bank jest ok. Sam ma zabezpieczenia przed niewłaściwym ładowaniem.

Pokaż zdjęcia swojego akumulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój to AGM bo to M3 E92, ten litowo-jonowy na oko wygląda tak samo, ale jest jednak w innej technologi i waży o połowę mniej.

 

https://en.partacus.de/spareparts/detail/c7b492b50be371022a78c1cda867054f/

http://www.realoem.com/bmw/pl/part?id=3C91-EUR-04-2015-F80-BMW-M3&mg=61&sg=30&diagId=61_2815&q=61217854563

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbin od start stop? Sam mocno przeczesałem ten temat przy zakupie F34 i nie sądzę żeby start-stop męczyło cokolwiek oprócz baterii i rozrusznika (w tym modelu ISG - intergrated starter generator) który jest podobno dużo mocniejszy od standardowego, zintegrowany z systemem odzysku energii hamowania (prądnica i rozruch w jednym).

 

Pompa wody jest elektryczna i pracuje cały czas nawet po zgaszeniu, cermiczne łożyska w turbach nie wymagające chłodzenia itp itd...

 

Nie wiem jak inne marki albo modele ale tutaj wydaje mi się temat w miarę przemyślany.

 

(sorry za EOT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Turbin od start stop? Sam mocno przeczesałem ten temat przy zakupie F34 i nie sądzę żeby start-stop męczyło cokolwiek oprócz baterii i rozrusznika (w tym modelu ISG - intergrated starter generator) który jest podobno dużo mocniejszy od standardowego, zintegrowany z systemem odzysku energii hamowania (prądnica i rozruch w jednym).

 

Pompa wody jest elektryczna i pracuje cały czas nawet po zgaszeniu, cermiczne łożyska w turbach nie wymagające chłodzenia itp itd...

 

Nie wiem jak inne marki albo modele ale tutaj wydaje mi się temat w miarę przemyślany.

 

(sorry za EOT)

U mnie inna statystyka z doświadczenia w warsztacie BMW .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w M3, F80 ta sama sytuacja od 3 miesiecy, tyle ze tylko wyswietla blad, a wszystko dziala jak powinno. Mialem na dniach wymieniac aku na nowy ale po przeczytaniu waszych wypowiedzi udam sie pierw do mojego majstra na komputer.

 

W M3 F80 czy M4 F82 Aku jest litowo-jonowy. Wymiana na nowy to ok. 4 - 5 tys.zł. Ten akumulator ładuje się zupełnie innym prostownikiem, np. taki http://ctek-ladowarki.pl/56-ctek-lithium-xs-.html

 

Niech ktoś ogarnięty skasuje ci błąd, bo aku na bank jest ok. Sam ma zabezpieczenia przed niewłaściwym ładowaniem.

 

Dzięki za informację, nie miałem o tym pojęcia. :shock:

Przy okazji może macie jakiegoś speca w okolicach Krakowa, bądź Śląska (katowice itp.), który może ogarnąć temat ? (mam też problem z kamerą w zderzaku, wywala błąd, a wsio działa)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Dzisiaj mnie problem dopadł z rozladowujacym akumulatorem. Po zgaszeniu autka pacjent to f30 328 pojawił się komunikat naładuj akumulator wiec tak zrobiłem. Po naładowaniu akumulatora komunikat nadal jest taki sam. Co zrobic aby ten komunikat znikł, czyżby padający już akumulator? Czy może jest jakiś błąd i trzeba go usunąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po tamtych felernych dwóch dniach wszystko wrócilo samo do normy bez ladowania aku ;) Czy zapalanie auta trwa dluzej albo masz jakiekolwiek objawy?

zobacz z ciekawosci czy Ci swiatel dziennych auto uzywa jak jest jasno czy ksenony (jesli masz).

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miałem tak samo, jak auto stwierdziło, że aku za słaby to odcinał światła przy otwieraniu auta nawet ;) ale mi się sam podładował i od tego czasu to nie wróciło, nawet nie ładowałem prostownikiem.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy coś Ci wykaże, bo u mnie tylko program pokazywał na pasku na czerwono, że aku jest ładowany napięciem ok. 15,2V. Był też jakiś błąd związany z tym (chyba że komputer odcina jakieś urządzenia ze względu na słaby aku) - ale tu nie jestem pewien. Samego aku nie sprawdzisz raczej komputerem czy jest do wymiany czy też nie. Ale daj proszę znać co Ci tam wyjdzie na komputerze z ciekawości, może się przyda jakby sytuacja powróciła.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj znać czy coś Ci wykaże, bo u mnie tylko program pokazywał na pasku na czerwono, że aku jest ładowany napięciem ok. 15,2V. Był też jakiś błąd związany z tym (chyba że komputer odcina jakieś urządzenia ze względu na słaby aku) - ale tu nie jestem pewien. Samego aku nie sprawdzisz raczej komputerem czy jest do wymiany czy też nie. Ale daj proszę znać co Ci tam wyjdzie na komputerze z ciekawości, może się przyda jakby sytuacja powróciła.

Czy to tak trudno pojechać do ludzi , którzy coś wiedzą w tym, oddać pieniądze i dowiedzieć się w czym jest prawdziwy problem ? Czytam ten temat i ostatnie 2 strony - rozmowa o niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co Ci chodzi. Ja już byłem u ludzi, którzy coś wiedzą i kazali obserwować jak dalej aku będzie się zachowywał. Sam się podładował, nic mi nie wyskakuje, auto chodzi normalnie to co mam dalej robić? kolega który ma podobny problem napisał, że wybiera się "na komputer"m więc też zbada sprawę. To, że go proszę o to żeby się podzielił tym co odkryje Cię nudzi to proponuję ten temat omijać po prostu.

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.