Skocz do zawartości

Komunikat "Akumulator rozładowany, uruchom silnik"


Sweeper

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego, Ty po prostu nie rozumiesz o co chodzi w twoim samochodzie na temat baterii , a ten temat ja już dawno obchodził stroną, a wszyscy piszą w kółko - konkretów dokładnie zero. No to Jedź sobie dalej i patrz na żółtą ikonę baterii od czasu do czasu Edytowane przez temsky740
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozumiem, bo już tutaj tłumaczyłeś. Ja jeżdżę mało i głównie na krótkich trasach, więc wydaje mi się, że miał prawo być niedoładowany, ale jeśli sytuacja zacznie się powtarzać to na pewno pojadę na przekodowanie na 50%. Póki co nic nie wyskakuje to zostawiam to na "przy okazji" jak będę kodował inne rzeczy.

 

Zastanawiam się tylko czemu wielu mechaników twierdzi, że te nazwijmy to nowoczesne akumulatory padają dużo szybciej niż te stare. W jedynce miałem ori 11 letni i jak sprzedawałem to dalej wszystko z nim było ok. Ale jak słyszę, że i tak mi wytrzymał długo, bo 4,5 roku...to się zastanawiam czy każdy mechanik każe wymieniać aku jak wyskakuje ta durna żółta ikona czy faktycznie auta nie odpalają i aku jest do wywalenia, bo nawet ładowanie nie pomaga. Czyżby wszyscy mechanicy bmw się nie znają ;) ?

Sprzedam:

1. Ekran, IDrive, radio, gniazdo aux do F30

2. Sprzedam tłumik do F30 328i z wersji sportline

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanicy mówią, bo sami i sprzedają - zarabiają na tym , a jeśli nawet i nie sprzedają, to pieniądze za rejestrację - w warsztacie za to biorą 150zl na serii F. Żywotność baterii na F seria duża - do 10 lat - oczywiście przy odpowiednim utrzymaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec się wypowiem. Tego dnia kiedy miałem jechać do mechanika na diagnostykę komputerowa okazało się ze komunikatu brak i wszystko wróciło do normy, mimo to pojechałem się dowiedzieć czy coś się dzieje. Był jakiś błąd ale nic związanego z rozładowanym akumulatorem. Zmierzyli mi akumulator i powiedzieli ze wszystko jest dobrze. Błąd pojawił się prawdopodobnie bo autko stało prawie trzy doby. Po naładowaniu wszystko wróciło do normy. Mechanik powiedział ze różnie jest z tymi akumulatorami i jedne wytrzymują po 8-10 lat a drugie po ok 4 latach do wymiany. Powiedział ze narazie mogę jeździć bo komunikat był tylko na pomarańczowo wiec nie jest złe po prostu trzeba było podładować akumulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podczepiając się pod temat

czy niedoładowany aku , który po 15 sekundach przy włączonym radiu na zapłonie pokazuje pomarańczowa ikone

ma wpływ na inne parametry jak np. grzanie ektryczne swiece ?

To że przygasają funkcie typu swiateł droga do domu , rest to wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

BMW F30 320 i 2012r. Wymieniłem akumulator na nowy bo pokazywał się komunikat, że akumulator rozładowany i należy włączyć silnik. Stary akumulator był juz kilkaktrotnie doładowywany. Po wymianie akumulatora i zakodowaniu go (tak zrobili w firmie gdzie wymieniałęm akumulator) nadal pokazuje sie ten komunikat i nadal odłącza odbiorniki prądu w aucie po zgaszeniu zapłonu. Czy wiecie co to może być ? Czy jest to błachostka czy coś bardziej skomplikowanego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to chodzi ja wymieniłem akumulator na nowy i u mechanika mi zakodowali go w komputerze a nadal mi pokazuje ten komunikat i po zgaszeniu auta rozłącza radio światło w środku itd.

czy to samo zniknie czy trzeba jeszcze cos w komputerze pogrzebac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale nie o to chodzi ja wymieniłem akumulator na nowy

No wlasnie o to i chodzi ze ta wymiana nie byla porzebna , bo poprostu cos pobiera prąd i niema znaczenia jaka tam bateri - nowa czy stara. Kasa w dupe - problem istnieje dalej :arrow:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to chodzi ja wymieniłem akumulator na nowy

No wlasnie o to i chodzi ze ta wymiana nie byla porzebna , bo poprostu cos pobiera prąd i niema znaczenia jaka tam bateri - nowa czy stara. Kasa w dupe - problem istnieje dalej :arrow:

 

to co teraz zrobić. Podjechac do mechanika zeby podlączył pod komputer i zobaczył gdzie jest błąd i go wykasował? Czy to powinno rozwiązać problem?


pozatym w firmie zajmujacej się profesjonalnie akumulatorami w Zielonej Górze powiedzieli że akumulator mogą naładować ale długo nie posłuży. Akumlator miał 4 lata i się poprostu wysłużył.

A jeszcze dodam że ładowałem go w tej firmie profesjonalnym prostownikiem 2 miesiące temu a nie było mrozów i dopiero teraz jak przyszły mrozy to się pojawił ten komunikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie o to chodzi ja wymieniłem akumulator na nowy

No wlasnie o to i chodzi ze ta wymiana nie byla porzebna , bo poprostu cos pobiera prąd i niema znaczenia jaka tam bateri - nowa czy stara. Kasa w dupe - problem istnieje dalej :arrow:

 

to co teraz zrobić. Podjechac do mechanika zeby podlączył pod komputer i zobaczył gdzie jest błąd i go wykasował? Czy to powinno rozwiązać problem?


pozatym w firmie zajmujacej się profesjonalnie akumulatorami w Zielonej Górze powiedzieli że akumulator mogą naładować ale długo nie posłuży. Akumlator miał 4 lata i się poprostu wysłużył.

A jeszcze dodam że ładowałem go w tej firmie profesjonalnym prostownikiem 2 miesiące temu a nie było mrozów i dopiero teraz jak przyszły mrozy to się pojawił ten komunikat

 

Jeśli ktoś się interesuje a może komuś to pomoże. Wczoraj auto stało kilka godzin na dworze a potem nim jezdziłem i o dziwo po przyjeźdie do domu wszystko wróciło jak by czarodziejską różdżką odjął. Wszystko działa i światłą powitalne i światło w kabinie i radio się nie wyłącza a co najważniejsze nie wyświetla się komunikat "akumulator rozładowany...". Więc uważam że akumulator był do wymiany a co do komunikatu to Czary proszę Was normalnie Czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dopadł mnie problem z akumulatorem w f31.

Auto rozładowuje akumulator po 2-3 tygodniach na postoju lub gdy jest otwarte 7 godzin podczas sprzątania.

Inteligentna ładowarka ładuje go na full w ok 3 godziny.

W aucie jest oryginalny alarm i ta jeb.ana klapa elektryczna oraz światła dzienne led których nie da się wyłączyć.

Akumulator z roku 2018!!!

Błędów brak!

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.