Skocz do zawartości

E46 320D 2000r interpretacja geometrii 3d, chodzi po drodze.


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ostatnim krokiem była decyzja zakupienia dystansów na tył ...zainstalowałem po 20mm na stronę.

 

PO TYM ZABIEGU PROBLEM ZNIKNĄŁ!

 

....Wnioski .....coś nie tak z ogumieniem i co za tym iść może z rozstawem osi.

 

 

Chyba chodziło ci o rozstaw kół :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolałbym zostać przy swoich 16stkach 205/55 i stąd zapytanie - Czy założenie na tył dystansów aluminiowych(przelotowych) przy takim kółeczku też poprawi stabilność w prowadzeniu?

Czy może z tyłu chociażby 215/55...i będzie lepiej???

 

Czy raczej dystanse już lepiej do 17stek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wolałbym zostać przy swoich 16stkach 205/55 i stąd zapytanie - Czy założenie na tył dystansów aluminiowych(przelotowych) przy takim kółeczku też poprawi stabilność w prowadzeniu?

Czy może z tyłu chociażby 215/55...i będzie lepiej???

 

Czy raczej dystanse już lepiej do 17stek..

Jak najbardziej do 16 tez mozesz zalozyc dystans i jestem na 99% pewien ze tez pomoze.

Ja po zalozeniu szerszych 15" (nie wiem co to bylo za ET, ale bardzo mocno odstawaly jak na stalowki) od razu odczulem lepsze prowadzenie samochodu - pomijam tu ze byly to 15" i waska opona, ale odczucie bylo bardzo na +

Krotko mowiac - w BMW bardzo wazny jest ogolnie tyl - to on prowadzi auto (przod jest tylko do skreciania :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ET47 :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja panowie dzisiaj odebralem auto od mechanika gdzie regenerowana byla przekladnia. No i nareszcie pozbylem sie znanego nam problemu myszkowania po drodze. Dodam iz zawieszeniu mialem wymienione wszystko co bylo mozliwe, geometria sprawdzan, a wielu mechanikow nie widzialo zadnych usterek za wyjat

kiem jednego geniusza. Stwierdzil on wine przekladni, ktora nie ciekla I nie wykazywala luzow wedlug innych pseudomechanikow. Aha i jeszcze jak wielu z was nie odczowalem problemow na waskich oponach zimowych tylko na letnich 17 I pozyczanych na podmianke 16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pomoże zmiana z 205/55 na 215/55 r16 na tył - będzie stabilniej i lepiej się prowadzić?

Bo może to być posunięcie sprytniejsze niż zakładanie dystansów.

I czy taki rozmiar przy 16stce jest spokojnie dopuszczalny???

 

Szersze kółeczka z tyłu zakłada się najczęściej do aut o dużej lub b.dużej mocy-tylnonapędowych oczywiście....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Takie opony wrzucają np. do passata b6, więc spokojnie i z szerszą oponą na tej samej feldze nie ma problemu bo w e46 jest 7 cali :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a wielu mechanikow nie widzialo zadnych usterek za wyjat

kiem jednego geniusza. Stwierdzil on wine przekladni, ktora nie ciekla I nie wykazywala luzow wedlug innych pseudomechanikow.

 

To nie geniusz tylko poprostu wszystkie inne możliwości już były wyczerpane :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc pomoże zmiana z 205/55 na 215/55 r16 na tył - będzie stabilniej i lepiej się prowadzić?

Bo może to być posunięcie sprytniejsze niż zakładanie dystansów.

I czy taki rozmiar przy 16stce jest spokojnie dopuszczalny???

 

Szersze kółeczka z tyłu zakłada się najczęściej do aut o dużej lub b.dużej mocy-tylnonapędowych oczywiście....

Czy ja wiem czy sprytniejsze? Jesli Twoje 205 sa dobre i wiesz co masz to ja bym zainwestowal w dystanse. Jesli sa na wykonczeniu to warto zrobic eksperyment...

Rozmiar 215/55 jest dopuszczalny, chociaz to juz nie jest dedykowany rozmiar, minimalne przeklamanie bedzie...

Chodzi glownie o to aby cale kola byly osadzone szerzej od przednich. Zakladajac opone 1cm szersza niz na przodzie na felgi o tym samy ET "poszerzasz" rozstaw o jakies 0,5cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi glownie o to aby cale kola byly osadzone szerzej od przednich. Zakladajac opone 1cm szersza niz na przodzie na felgi o tym samy ET "poszerzasz" rozstaw o jakies 0,5cm...

 

Poszerzasz rozstaw o jakieś 0,5 tylko?

Stosując dystanse TEŻ poszerzam rozstaw-więc które rozwiązanie lepsze?

 

Zaznaczam,że chodzi mi o stabilniejsze prowadzenie w koleinach i zakrętach-jeszcze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi glownie o to aby cale kola byly osadzone szerzej od przednich. Zakladajac opone 1cm szersza niz na przodzie na felgi o tym samy ET "poszerzasz" rozstaw o jakies 0,5cm...

 

Poszerzasz rozstaw o jakieś 0,5 tylko?

Stosując dystanse TEŻ poszerzam rozstaw-więc które rozwiązanie lepsze?

 

Zaznaczam,że chodzi mi o stabilniejsze prowadzenie w koleinach i zakrętach-jeszcze....

Zgadza sie, tylko stosujac dystanse po 20mm poszerzasz go dosc sporo niz w przypadku opon szerszych o 1cm od tych na przodzie.

Ja nie twierdze ze pomysl, na ktory wpadles nie zda egzaminu... Napisalem ze tyko odrobine rozstaw sie zwiekszy a nie wiadomo czy to wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jestem po ustawieniu geometrii- zjadlo mi tylne opony od wewnatrz wiec chciałem przed zima skontrolowac/ skorygowac. Oto wynik:

http://images78.fotosik.pl/115/3dc1c2422a2b9fd6med.jpg

 

Diagnosta uparł się zeby zbieżność tyłu ustawic w okolice 8' - gdyz tak podpowiadal mu program. Sprawdzilem jednak w autodacie i wg. niej w 330ci tyl ma byc ustawiony na 16' (+- 6')

 

Ktoś moze potwierdzic informacje zawarte w autodacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz zawias ? mozesz podac z VIN

Ustawiane miales wg. programu sportowe zawieszenie jesli to bylo na sprzecie Hunter ?

Z tylu powinno byc 0 08` +-0 03` a sumaryczne 0 16` +-0 06`.

 

Poza tym z przodu kąt PK powinnien wynosic 0 43` +-0 20` i jak widac jest u Ciebie poza zakresem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy zbieżność lewego tylnego koła jest idealnie w widelkach czy faktycznie jest poza skala.

Tragedii nie ma, jest delikatnie poza skalą choć zapewne można było jeszcze skorygować ten parametr.

 

PK tylnych opon ustawione dla wersji sport - co skutkuje nieco szybszym zużyciu wewnętrznej części opony, niestety kosztem lepszej trakcji obniża się trwałość opon.

 

Poza tym przednie koła trochę "leżą" wyniki powinny zawierać się w granicach -51' z tolerancją ± 30'



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam wlasnie pod katem ew. bledow w oprogramowaniu urzadzen do geometrii- autodata podaje zupelnie inne wartosci. Wiec rodzi sie pytanie, jak tył ma być ustawiony. Ktos ma dostep do TISa?

 

 

EDIT:

 

Kolejne zrodlo informacji technicznych mowi o 16'

 

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7961b550b9880cc8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.