Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Jest oszczędny to na pewno. Jeśli kupujesz z myślą o chipie to przyrosty ma +30 km +50 nm

Do miasta spokojnie starczy jest wystarczająco dynamiczny na trasie może wyprzedzanie nie jest mega komfortowe jak w aucie 200km+ ale odpalasz sport i jakoś idzie.

Jeśli chodzi o ekonomie to jest oszczędny i póki co poza eksploatacja nic nie naprawiałem.

Jeśli szukasz oszczędności to polecam jeśli sportowych wrażeń to szukaj 125d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja swoje F20 kupiłem w kwietniu to 116d, 2.0. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony spalaniem jak i osiągami.

Zastanawiałęm się nad chipem bo ten silnik ma dość spore możliwości do zmiany mocy ale na razie odpuszczam, na trasie dobrze mi się jeździ. W trybie Sport jest wystarczająco dynamiczny dla mnie.

To rozsądny wybór spalanie/osiągi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz oszczędne auto to polecam ten sam silnik jest w Mini Cooper.

Rozrząd to standardowo na łańcuchu. Spalanie wprawdzie wyższe niż twierdzi producent ale ogólnie ekonomiczny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje u mnie póki co.

Rozrząd cichutki,wtryski w 100% sprawne sprzęgło chodzi bez problemów tak samo skrzynia.

Wiesz możliwe że ktoś rozrząd wymienił a ja o tym nie wiem bo kto mądry robi to w ASO...

Dynamiczniej wyszło mi 6,5 l teraz zmieniłem opony i póki co średnie 5,7.

Nawet zmierzyłem przyspieszenie do 100 wyszło mi najlepiej 11.8 gdzie fabrycznie jest 10,5 ale nie biorę tych pomiarów na poważnie bo było bardzo gorąco i kolegi 528xi które fabrycznie ma 6,2s na rl pokazywało 7,3 a jego auto jest po chipie na 285km więc wynik mocno zaniżony.Zatem myślę że nawet przy przebiegu 190 k km te 116ed trzyma moc.

Tu masz test niemiecki

https://www.adac.de/infotestrat/tests/auto-test/detail.aspx?IDTest=4836

Tam średnio wychodzi im 5,2l ale w niemczech jest troszkę inna kultura jazdy i nie sądzę że piłowali podczas testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, cześć,

 

Jestem na etapie poszukiwań F20stki, z silnikiem 170 KM (118i chyba). Na co zwracać uwagę przy oglądaniu egzemplarza? Co możecie mi poradzić w sprawie tego silnika wg, może szukać czegoś innego. Mam na oku egzemplarz od I wł, z przebiegiem niespełna 80 tyś km. Może ktoś pomoże w sprawdzeniu auta po nr Vin ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak od pierwszego właściciela to bierz go do ASO i będziesz wiedział wszytko. Koszt 800 - 1600zł w zależności od zakresu i ASO. Moim zdaniem warto.

Dodatkowo bierz pod uwagę również 114i i 116i - ten sam silnik. Chipem za 1500zł zrobisz z nich 200KM, a więcej egzemplarzy do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, cześć,

 

Jestem na etapie poszukiwań F20stki, z silnikiem 170 KM (118i chyba). Na co zwracać uwagę przy oglądaniu egzemplarza? Co możecie mi poradzić w sprawie tego silnika wg, może szukać czegoś innego. Mam na oku egzemplarz od I wł, z przebiegiem niespełna 80 tyś km. Może ktoś pomoże w sprawdzeniu auta po nr Vin ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Mam do sprzedania samochód z takim silnikiem F21 118i 170 KM. Więcej info w prywatnej wiadomości jeśli byłbyś zainteresowany.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam

Mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich. Przymierzam się do zakupu 1 ki.

 

http://allegro.pl/bmw-f20-116i-136km-m- ... ml#thumb/3

 

Znalazłem cos takiego. Czy przy tym przebiegu i cenie to warto, czy lepiej odpuścić ? Jak z żywotnoscią tych silników ?

 

Auto stoi w świdnicy, znacie jakiegoś mechanika żeby w razie zakupu pojechać z nim na sprawdzenie ?

 

Pozdrawiam

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pomarańczowy w benzynie i manualu bym wykluczył właśnie ze względu na manual i bardzo słabe wyposażenie

 

ta 120d pomaranczowa wydaje się spoko, ale na Twoim miejscu szukałbym auta po bodajże 03/2014 - czyli m pakietu gdzie masz tą fajną kierownicę. tak na szybko rzucony search:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-1-118i-automat-bogate-wyposazenie-salon-pl-fv23-m-pakiet-ID6z2KbR.html

 

http://allegro.pl/bmw-f20-m-pakiet-automat-kamera-navi-gwarancja-1wl-i7007292879.html

 

w benzynie patrząc na linki jakie rzuciles to możesz w sumie już szukac polifta z trochę gorszym wyposażeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie auto na oku: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-116i-136km-automat-keyless-komplet-kol-zimowych-stan-idealny-ID6zf3xJ.html#edad57c688

do przejazdu cała Polska więc pytam Was. Może ktoś coś sprawdzał, widzi przekręty itp? duży minus - byle jakie światła. co też wydaje się trochę dziwne w aucie PL, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady:

 

1. wersja stylistyczna

2. swiatla

3. kolor

4. mala nawigacja

5. tapicerka

6. fotele

7. bieda zegary (o nierozszerzonym zakresie)

8. felgi

 

zalety

1. przebieg

 

no i cena - 65k za taka biede ? dla mnie auto warte 50 tys. patrzac na to co na allegor jest za 75-80 (gdzie masz auta w pełnej opcji i m pakiecie) to ten jest tragiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wady:

 

1. wersja stylistyczna

2. swiatla

3. kolor

4. mala nawigacja

5. tapicerka

6. fotele

7. bieda zegary (o nierozszerzonym zakresie)

8. felgi

 

zalety

1. przebieg

 

no i cena - 65k za taka biede ? dla mnie auto warte 50 tys. patrzac na to co na allegor jest za 75-80 (gdzie masz auta w pełnej opcji i m pakiecie) to ten jest tragiczny

 

dzięki! wersja stylistyczna = zwykla, o to chodzi?

patrzac na ceny z allegro wydawalo mi sie, ze nie jest zla ;) ale tez za 80 tys jest do wziecia bez mpak ale po lifcie (niby lepiej, choc z kolei ten silnik 3 cyl!!) z przebiegiem 15 tys.

wersja stylistyczna = zwykla, o to chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze jak kupowało się w salonie F20 to można było wybrać

 

- bez wersji stylistycznej (biedak)

- urban line

- sport line

- m pakiet

 

i chyba tyle o ile dobrze pamiętam

 

weresje między sobą różniły się kształtem zderzaków, progów, wnętrzem itd.

 

to auto (czerwone) jest właśnie najuboższe - i wygląda wg mnie już dość STARO, w przeciwieństwie do np. m pakietów

 

m pakiet poza tym (sport line tez) daje Ci sportowe fotele, które są o lata świetlne wygodniejsze niż te z ogłoszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to ze jak kupowało się w salonie F20 to można było wybrać

 

- bez wersji stylistycznej (biedak)

- urban line

- sport line

- m pakiet

 

i chyba tyle o ile dobrze pamiętam

 

weresje między sobą różniły się kształtem zderzaków, progów, wnętrzem itd.

 

to auto (czerwone) jest właśnie najuboższe - i wygląda wg mnie już dość STARO, w przeciwieństwie do np. m pakietów

 

m pakiet poza tym (sport line tez) daje Ci sportowe fotele, które są o lata świetlne wygodniejsze niż te z ogłoszenia

 

:cool2:

 

oczywiscie ze z mpakietem jest bajerancko z wygladu! tylko też ceny wyraźnie wyższe.

 

przy okazji - co sądzicie o tych nowszych silnikach 3-cylindrowych? bo diesle od 2015 są wciąż "starodawne" bez takich udziwnień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 2015 sa diesle B47 czyli unowocześniony N47 - czy lepszy czas pokaze

 

3 cylindrowy - w f30 w warszawie pali ponad 11 litrów i jest wolny - testowałem kilka razy gdy miałem taki zastepczak

 

aco do m paku - wolalbym doplacic do m paku - później latwiej sprzedać za godziwe pieniądze niż takiego kasztana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.