Skocz do zawartości

Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.


ARUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Wyposażenie to kwestia indywidualnych upodobań. Ciężko żeby Ci ktoś doradzał co masz wybrać. Ja się nie odważę...

Wg mnie jest bardzo fajnie wyposażony. Jedyne co bym wybrał to 17 calowe felgi, ale tak jak wspomniałem to kwestia gustu i upodobań.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć.

Razem z dziewczyną postanowiliśmy zmienić samochód. Pierwsze założenia były proste: nowy kompakt w benzynie z automatem ok 100k. Odbyliśmy kilka jazd testowych u różnych producentów i wybór padł na serię 1. Tutaj pojawiają się schody. Z racji, że F20 przekracza trochę założony budżet, to nie będzie to najbardziej ekscytująca wersja, jakie nierzadko widać na forum. Ma nam służyć 4-5 lat. Wstępnie w konfiguratorze wygląda to tak:

118i 5-drzwiowy Moc silnika: 136 KM

Z zewnątrz

biel alpejska

16" Obręcze kół ze stopów lekkich V Spoke 378

Wewnątrz

Tkanina Corner antracytowa z szarym akcentem

Listwy ozdobne czarne błyszczące z listwa akcentowa w kolorze koralowym, mat

Pakiety

Model Sport Line

Regulator prędkości z funkcją hamowania

Czujniki parkowania z tyłu i z przodu

Servotronic

Pakiet dodatkowych schowków

Pakiet dodatkowego oświetlenia

Pakiet Innowacji

Deska rozdzielcza o rozszerzonym zakresie

Systemy asystujące kierowcę

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

Diodowe reflektory przeciwmgielne

Spryskiwacze reflektorów

Asystent świateł drogowych

Adaptacyjne reflektory diodowe

Wyposażenie dodatkowe

Silnik i skrzynia biegów

Automatyczna skrzynia biegów

Czujnik ciśnienia powietrza w oponach

Klimatyzacja automatyczna

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne [?]

System nawigacyjny Business

Podparcie lędźwiowe w fotelach przednich

Sportowe fotele przednie

System głośników HiFi [HK?]

System załadunkowy

Systemy asystujące kierowcę

Czujnik deszczu z automatyczną kontrolą


Czy moglibyście podpowiedzieć czy taka konfiguracja jest ok? W sumie jest wszystko czego potrzebowaliśmy. Może coś warto zmienić? Pod znakiem zapytania stoją przyciemniane szyby (+1,5k) i nagłośnienie HK (+2,5k). Cena odgrywa rolę :) Z góry dziękuję za porady.

 

Jeżeli auto ma być nowe to w przypiętych wątkach masz ofertę select-automotive, które daje rabat ~20% na serię 1 więc starczy na Mpak i mocniejszy silnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście napisałem do S-A w sprawie zakupu. Pomimo rabatu i tak muszę trzymać się budżetu. Mocniejszego silnika do stania w korku nie potrzebuję (chociaż zawsze miło mieć więcej). Co do felg to nie chciałbym dopłacać, bo jeszcze zimowe koła będzie trzeba kupić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
118i przypadkiem nie ma obecnie 150ps ?

118i ma 136KM, obecnie nie ma silnika benzynowego o takiej mocy. Ja kojarzę 2 litrowe diesle, że mają 150KM.

 

Racja, mój błąd.


 

Dziękuję za odpowiedzi. Oczywiście napisałem do S-A w sprawie zakupu. Pomimo rabatu i tak muszę trzymać się budżetu. Mocniejszego silnika do stania w korku nie potrzebuję (chociaż zawsze miło mieć więcej). Co do felg to nie chciałbym dopłacać, bo jeszcze zimowe koła będzie trzeba kupić :)

 


Nie jestem pewny, czy nie wybrałbym choćby Gofra, lepiej wyposażonego, mocniejszego i tańszego w rezultacie.

1er jest relatywnie drogie w odniesieniu do tego co oferuje wersja 18i, zwłaszcza jeśli budżet dość napięty.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nie mam jeszcze swojego BMW, ale zamierzam je nabyć :D


Stąd pytanie do Was drodzy forumowicze - mam okazję kupić BMW f20 116i (136km) przebieg 185tys km - full wyposażenie, auto prezentuje się genialnie, cena też dobra - czy warto?

Niestety przebieg duży - dlatego proszę o opinię, co może mnie wkrótce czekać do wymiany? Auto pracuje elegancko ale wolałbym się dowiedzieć jakie są np koszta naprawy turbiny etc.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?


Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie mam jeszcze swojego BMW, ale zamierzam je nabyć :D


Stąd pytanie do Was drodzy forumowicze - mam okazję kupić BMW f20 116i (136km) przebieg 185tys km - full wyposażenie, auto prezentuje się genialnie, cena też dobra - czy warto?

Niestety przebieg duży - dlatego proszę o opinię, co może mnie wkrótce czekać do wymiany? Auto pracuje elegancko ale wolałbym się dowiedzieć jakie są np koszta naprawy turbiny etc.

Na co powinienem zwrócić uwagę przy zakupie?


Z góry dziękuje za odpowiedz :)

 

Jaki rocznik? Piszesz "cena też dobra", ale jaka ta cena? W zestawieniu z rocznikiem, podanym przebiegiem można to jakoś ocenić.

Full wyposażenie, czyli co?

Co do turbiny to ja bym się nie obawiał, jeżeli auto było normalnie eksploatowane. Ja mam 15 letnią e46 z 380tys. przebiegu i turbina nadal działa poprawnie.

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rocznik 2011, cena 40k, manual. wyposażenie: duża navi, czujniki przód tył, kamera cofania, czujnik martwego pola, key less, fotele wentylowane podgrzewane przód tył, alcantara, klimatronic, abs, esp, esr, tempomat, start-stop, licznik lcd

Przeglądając otomoto, to cena wydaje się być ok. Pytasz, czy warto? Na to pytanie chyba nikt Ci nie odpowie, bo nikt z nasz nie zna Twoich oczekiwań i preferencji.

Ja ostatnio też stałem przed podobnym wyborem, ale musiałem sobie odpowiedzieć na kilak pytań. Po pierwsze ile rocznie robię km, po drugie jakie to są odcinki dziennie(jak duże, to może lepiej diesel), po trzecie jak długo zamierzam tym autem jeździć. Jak na te pytania sobie odpowiesz, to może będziesz wiedział, czy 185tys. km to dużo czy mało i czy to auto jest dla Ciebie...

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cześć, co byście wybrali, F20 118d w M-pakiecie, estoril blue, bez nawigacji (radio prof.) oraz czujnikow z przodu, czy Sport Line, x-drive, biała, z navigacja business i czujnikami p+t? Co moze byc latwiej w przyszlosci sprzedac? Mowa o samochodzie 5 letnim (prod. 2013).

 

Ja z kolei wybrał bym m-pakiet.

Osobiście uważam, że bmw bez m wygląda gorzej od Dacii.

x-drive jest sensowny tylko w przypadku zamieszkiwania górskich terenów.

Biały to podkład, a nie kolor, czego nie można powiedzieć o pięknym estoril.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@alph: Wielkie dzieki, ale niestety mocno wykracza ponad moj budzet :)


Bardzo dziekuje wszystkim zaangazowanym za opinie. Mam jeszcze pewne watpliwosci, mianowicie F20, ktora mam na oku, ma jeszcze dwie rzeczy, ktore mnie zastanawiaja. Generalnie M-pakietowe f20 maja niebieskie zaciski oraz na przednich nadkolach, z reguly posiadaja emblemat M. Wypatrzona przeze mnie, pomimo M-pakietu fabrycznego (sprawdzilem specyfikacje po VIN'ie) niebieskich zaciskow ani takich emblematow nie posiada. Czy to moze oznaczac, ze nadkola byly wymieniane (ergo samochod po stluczce)? No i dlaczego te zaciski sa jakie sa? Dodam jeszcze, ze przegladajac inne samochody 2-3 inne sztuki podobnie nie mialy emblematow, ale zdecydowana wiekszosc owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, jestem zainteresowany zakupem BMW serii 1.


W mojej okolicy jest takie autko https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-f20-1-598-cm3-sport-led-bi-xenon-navi-tablet-pl-menu-polskie-CID5-IDvPJZS.html


Na co zwróci uwagę przy oględzinach ? Można gdzieś na stronie sprawdzić przebieg samochodu z DE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm, Ja po pojemności wnioskowałem że to będzie 116d i 116KM. Faktycznie może być troche mało.


Znalazłem jeszcze 2 oferty gdzie budżet powiedzmy, że mi odpowiada.


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-wersja-urban-ID6BhJPa.html#36f1bf7b12


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-okazja-bmw-143-konie-navi-prywatna-oferta-ID6Bleh0.html#36f1bf7b12


Tylko te przebiegi w 2 litrowych wersjach jakoś do mnie nie przemawiają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli dobrze kojarzę, to 116d, 118d to te same silniki. Każdy wymaga programu, zwłaszcza 116.

Zawsze to większy wybór przy poszukiwaniach.

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Rozważam zakup tego egzemplarza:


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-grupa-bawaria-motors-najwiekszy-dealer-bmw-w-polsce-ID6ADtAt.html#1b16848c11


Co myślicie warto, czy czegoś w szcególności brakuje. Mi najbardziej zależało na m-pakiet oraz automacie. normalnie biały to nie mój kolor ale na żywo z czarnymi dodadkami wygląda bardoz atrakcyjnie.


Żałuje tylko dużego ekranu ale już niema. Jakie macie opinie o tym silniku czyli 118d, 150km dieslu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.