Skocz do zawartości

[E61] Stukające wycieraczki


Dymek1911

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w znalezieniu przyczyny głośnego działania wycieraczek

Dźwięk stukania jest dosyć głośny i występuje na suchej i mokrej szybie,

raz na kilka cykli wycieraczek zdarzy się ,że pracują bezdźwięcznie.

 

https://www.youtube.com/watch?v=vCVGaaNiY_Y znalazłem filmik z dokładnie tym samym objawem .

 

E61 530dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To słyszy się tak jak by szyba zbyt sucha byla. Stosowałeś jakieś "niewidoczne wycieraczki" ?

Spróbuj też porządnie wyczyścić szybę.

 

Poza tym na Forum jest instrukcja jak ustawić kąt wycieraczki chyba w dziale "gotowe recepty"

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Spróbuj odciągnąć wycieraczki od szyby i włącz je aby pracowały nie dotykając szyby.Wtedy bedzie wiadomo czy stuka coś w mechanizmie czy to wina samych wycieraczek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Miałem ten sam problem, jak kupiłem tanie wycieraczki, które miały za dużo luzu przy uchwytach piór. Próbowałem to jakoś wyeliminować podklejając je taśmą, trochę pomogło, ale dalej stukało. Problem zniknął jak kupiłem droższe wycieraczki ( bosch 118zł ). :D

Na pewno problemem jest luz, albo przy uchwytach, albo ramienia wycieraczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To stukanie to uderzenie wycieraczki kierowcy o listwę przy szybie, wycieraczka za bardzo sie wychyla. Od niedawna czasem tez mi sie tak robi przy wyższych prędkościach. Nie badałem jeszcze tematu ale stawiam na jakiś luz w mechanizmie wycieraczek, pierwszy pomysł to obniżyć wycieraczkę o jeden ząbek, ale to taki półśrodek. Sprawdź jak jest u ciebie, ja jeszcze nie miałem na to czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

To są luzy na mechanizmie wycieraczek.

Zatarte sworznie lub uszkodzone obsady łożysk.

 

Zapewne hałas jest od strony pasażera.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ,które mam to własnie bosh :) żadnych niewidzialnych wycieraczek nie stosowałem.

a o której śrubie mowa ?

U mnie bosz super puper twin costam walily jak mlotki. Zmienilem na Michelin Stealth i jest cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może na odwrót założyłeś. Jedna jest krótsza, druga dłuższa :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dziś posypały mi się jakieś kuleczki, zapewne z jakiegoś łożyska tulei prawego ramienia wycieraczki, w ASO mówią że do wymiany cała wycieraczka... Niestety do e60 nigdzie w necie nie znalazłem tych tulei, więc chyba trzeba szukać całego ramienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak strasznie nie jest ASO życzy sobie 390 PLN. Fakt dokupienie łożyska jest wiele tańsze ale potrzebne mi jest sprawne ramię na cito,bo lada dzień wyjeżdżam i przydałyby się sprawne wycieraczki. Ale jak wrócę poszukam łożysk i sam dla siebie spróbuję naprawić ramię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W pierwszym linku nad nakrętka 13, 14 masz łożysko tak jak łączą się te dwie metalowe części ramienia, posypały się łożysko. Ja byłem zmuszony kupić nowe ramię ale problem stukania pojawia się z tym że przy suchej szybie, ktoś już to opisywał wcześniej że jak ramię wraca to czuję napor suchej szyby stąd to stuknięcie. Bardzo możliwe że nowsze piira to wyeliminuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.