Skocz do zawartości

Hamulce do e46 - tarcze, klocki, przewody - zapytania


Jac3k

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partnerzy klubu
podobno takie same jak orginały BMW

Właśnie, podobno... Ja z oryginalnymi tarczami nie miałem problemów nigdy, przenigdy. Moi znajomi jakoś też nie, nigdy nie słyszałem aby miał kłopoty ktokolwiek. Za to o tarczach kupionych gdzieś, podobno, zacnych firm, między innymi ATE można usłyszeć i poczytać całymi dziesiątkami, może nawet setkami. Zauważyłeś?

 

 

Pozdrawiam,

ecml

 

Tu możesz przeczytać posty użytkownika muda44 który miał problemy także z tarczami Oryginalnymi BMW kupionymi bezpośrednio w ASO BMW:

 

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?p=307934&highlight=#307934

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?p=440537&highlight=#440537

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?p=406900&highlight=#406900

http://bmw5er.pl/viewtopic.php?p=406708&highlight=#406708

 

"Tarcz w ciągu 3 lat mam teraz czwarty komplet !!!

W tym drugi ORYGINAŁ za 1500zł z klockami !

Z tyłu drugi. "

 

"Przez ostatnie kilkanaście miesięcy walczyłem z drganiami auta i średnio co kilka miesięcy jeździłem na geometrie przy okazji wymiany kolejnych części zawieszenia.

A i tak okazało się że to tarcze.

W ciągu 2 lat mam już 4 kpl tarcz - w tym drugi z serwisu. "

 

"Kolego ja w E39 kupiłem tarcze ATE - padły po 2 tygodniach. Zimmermany wytrzymały jakieś 2 miesiące. Kupiłem oryginały w ASO i jedna tarcza od razu miała minimalne bicie. Pojechałem z reklamacją i dostałem kolejne tarcze. Od miesiąca jest OK.

Nie wierzyłem że to tarcze i po drodze wymieniłem CAŁE zawieszenie z przodu bez przekładni i lewej piasty."

 

Przychylam się do opinii rafalb33. Również moim zdaniem większość problemów z tarczami najbardziej renomowanych producentów tych części na świeci tkwi właśnie w montażu. Natomiast mała ilość negatywnych opinii (takich jak wyżej zacytowane) o tarczach Oryginalnych BMW może wynikać z dwóch rzeczy - fachowego montażu tych tarcz w ASO BMW lub stosunkowo małej ilości użytkowników popularnych serii decydujących się na sporo droższe tarcze sygnowane przez BMW jako produkt Oryginalny BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 351
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Przychylam sie tez do tej opinii iz problemy ze zbyt szybkim wyeksploatowaniem sie tracz wynikaja ze złego montarzu badz tak jak napisał kolega "rafalb33" z innymi problemami np. krzywymi piastami. nie związanymi bezposrednio z tym czy dana tarcza jest dobrej jakosci i renomowanej firmy. Bo np. Firma ATE to jedna z górnych pólek cenowych a takze jakościowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę poczytać bo nie mam na tamtym forum konta, ale nie o to chodzi, wierzę Ci na słowo. Wierzę, że przy odrobinie wysiłku znalazłeś użytkownika oryginalnych hamulców, któremu się coś popsuło.

 

 

 

Również moim zdaniem większość problemów z tarczami najbardziej renomowanych producentów tych części na świeci tkwi właśnie w montażu. Natomiast mała ilość negatywnych opinii (takich jak wyżej zacytowane) o tarczach Oryginalnych BMW może wynikać z dwóch rzeczy - fachowego montażu tych tarcz w ASO BMW lub stosunkowo małej ilości użytkowników popularnych serii decydujących się na sporo droższe tarcze sygnowane przez BMW jako produkt Oryginalny BMW.

Możliwe, że masz rację.

 

 

Pozdrawiam,

ecml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ATE nie ma wlasnej fabryki. Produkty dla ATE robia rozni producenci, tak samo jak dla Bosch czy kilku innych (producenci ci moga byc z niemiec czy tez z chin czy innych krajow, na opakowanie bedzie MADE IN UE czy tez PRC). Czyli mozna trafic na ATE, ktore bedzie bardzo dobre i na ATE, ktore pognie sie w 2tygodnie.

Wybor tarcz ATE to rosyjska ruletka w chwili obecnej.

Co do tarcz OEM to owszem sa robione przez producentow, ktorzy robia takze zamienniki. Caly pic polega jedak na tym, ze dla BMW (czy innych marek) sa zupelnie inne normy jakosciowe. Glownie dotyczy to czasu sezonowania odlewu zeliwa. Jak wiadomo musi on miec wystarczajaco dlugi okres i taki tez dla OEM-owych wyrobow jest zachowany.

Dla zamiennikow roznie to bywa. Jak caly zapas magazynowy jest sprzedany to siega sie po wyroby nie do konca wysezonowane, bo klient i tak kupi, poza tym 80% wyrobow i tak trafi do przecietnych kierowcow, ktorzy nie jezdza z predkosciami z ktorych to hamowanie moze spowodowac bicie tarczy.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ATE robi dobre hamulce. Moje 330CI jest mało seryjne i kilka razy w roku wizytuje na torze. Obecnie mam tarcze Power Disc z klockami ATE i nic się nie dzieje, nie biją nie przegrzewają a mam sześciotłoczkowe zaciski z M-Performance. Najwiękesze gówno jakie kupiłem to zestaw EBC Red Stuff i tarcza Ultimax. Po 1000km przy mocnym odhamowaniu poszedł dym z klocków a po 2000km pokrzywiły się tarcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po przeczytaniu tego tematu uznałem że do swojego 330i kupie tarcze i klocki w ASO BMW. Po wykonaniu telefonu dowiedziałem się że właśnie trwa promocja gdzie dwie tarcze nie nawiercane + dwa komplety klocków i jeden czujnik na lewe koło (bo podobno jest tylko jeden na lewe) kosztuje w sumie 1020 zł. Znajomy mechanik wymieni mi to za 60 zł, więc całość wyjdzie mnie 1080 zł. :)

 

Jeśli ktoś zamierza zmieniać w niedalekiej przyszłości tarcze lub klocki to polecam zrobić to teraz puki trwa ta promocja!

 

Swoje tarcze wymieniam z uwagi na to że miałem dotychczas na przodzie tarcze TRW nacinane i całkiem mi popękały (dramat). Klocki są w całkiem dobrym stanie, ale wymienię je na oryginalne z ASO bo nie mam pojęcia jakie są aktualnie założone. Zastawaniem się czy skoro mam niestarte klocki, a na pulpicie nie świeci ikona informująca o konieczności ich wymiany, to czy powinienem kupować ten czujnik? Może po prostu zostawić stary, a wymienić same tarcze i klocki?

 

Proszę Was koledzy o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po przeczytaniu tego tematu uznałem że do swojego 330i kupie tarcze i klocki w ASO BMW. Po wykonaniu telefonu dowiedziałem się że właśnie trwa promocja gdzie dwie tarcze nie nawiercane + dwa komplety klocków i jeden czujnik na lewe koło (bo podobno jest tylko jeden na lewe) kosztuje w sumie 1020 zł. Znajomy mechanik wymieni mi to za 60 zł, więc całość wyjdzie mnie 1080 zł. :)

 

Jeśli ktoś zamierza zmieniać w niedalekiej przyszłości tarcze lub klocki to polecam zrobić to teraz puki trwa ta promocja!

 

Tzn. cały komplet na przód kosztuje 1020 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To drogo, w naszym forumowym sklepie kupisz do twojego modelu ori tarcze i klocki na przód z rabatem 3% za 776 zł pochodzą z tej samej promocji tylko pewnie ASO nalicza sobie dużo wyższą marżę dlatego taka różnica. http://www.czescidobmw.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drogo, w naszym forumowym sklepie kupisz do twojego modelu ori tarcze i klocki na przód z rabatem 3% za 776 zł pochodzą z tej samej promocji tylko pewnie ASO nalicza sobie dużo wyższą marżę dlatego taka różnica. http://www.czescidobmw.pl/

 

 

Nie wiem jak to liczysz, albo jakie masz rabaty w tym sklepie? Wybrałem na tej stronie elementy:

 

1x Czujnik zużycia klocków Textar: 23,54
2x Klocki hamulcowe OE BMW:560zł
2x Tarcza hamulcowa OE BMW:520zł 
wychodzi: 1103,54z ł- 3% = 1070,43zł + wysyłka

 

W jaki więc sposób naliczyłeś 776zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drogo, w naszym forumowym sklepie kupisz do twojego modelu ori tarcze i klocki na przód z rabatem 3% za 776 zł pochodzą z tej samej promocji tylko pewnie ASO nalicza sobie dużo wyższą marżę dlatego taka różnica. http://www.czescidobmw.pl/

 

 

Nie wiem jak to liczysz, albo jakie masz rabaty w tym sklepie? Wybrałem na tej stronie elementy:

 

1x Czujnik zużycia klocków Textar: 23,54
2x Klocki hamulcowe OE BMW:560zł
2x Tarcza hamulcowa OE BMW:520zł 
wychodzi: 1103,54z ł- 3% = 1070,43zł + wysyłka

 

W jaki więc sposób naliczyłeś 776zł?

Też nie wiem jak Ty to liczycz, ale jedna tarcza OE BMW kosztuje 260 zl bez żadnego rabatu

http://www.czescidobmw.pl/Tarcza-hamulcowa/Tarcza-hamulcowa-OE-BMW,2267.html

cały komplet z klockami OE BMW wychodzi 800 zł bez rabatu

 

EDIT: Nie wiem po co liczycz 2x klocki hamulcowe?

Komplet OE BMW na przód masz za 280 zł i jest to komplet na dwa koła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Nie wiem jak to liczysz, albo jakie masz rabaty w tym sklepie? Wybrałem na tej stronie elementy:

 

1x Czujnik zużycia klocków Textar: 23,54
2x Klocki hamulcowe OE BMW:560zł
2x Tarcza hamulcowa OE BMW:520zł 
wychodzi: 1103,54z ł- 3% = 1070,43zł + wysyłka

 

W jaki więc sposób naliczyłeś 776zł?

 

Tak jak kolega Lukasz_S napisał, klocki liczysz x 1 bo w pudełku masz komplet na przód a rabat też będziesz miał jeśli zaznaczysz na facebooku że lubisz ten sklep :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie byłem świadom. Dziękuję, rzeczywiście wychodzi taniej. :) Zamówiłem już w ASO na jutro części ale ich nie odbiorę skoro tu jest ponad 200 zł taniej. Podpowiedzcie mi jeszcze czy muszę wymieniać czujnik skoro swój mam sprawny i nie jest wytarty bo klocki prawie całe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Zadzwoniłem do ASO odmówić tarcze i klocki motywując to znalezieniem na stronie "czescidobmw" tańszych o ponad 200 zł. Pan zapytał na jakiej stronie są takie atrakcyjne ceny, sprawdził je wchodząc na stronę i obniżył cenę o 200 zl. :) Zabawne jak w ASO zarabiają na ludziach... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zapomnisz to daj znać za jakiś czas jak się sprawdza ten zestaw, takie zaciski czekają na montaż u mnie a słyszałem że ponoć ori najlepsze ...

tylko kwestia do jakiej jazdy najlepsze - mi chodzi o 3x z większej prędkości ( 180-210) prędkości do prawie zera i czy dalej będą hamować ...

ostatnio bym się na A1 zabił przez zdrewniałe klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze postaram się napisać. Tyle tylko że u mnie na Podkarpaciu dopiero autostrady w budowie i nawet nie ma gdzie bezpiecznie rozwijać takich prędkości. ;) miakn jaki zestaw masz u siebie aktualnie?

 

heh, zwichrowany, przegrzany, zeszklony i nie mam pojęcia jakiej firmy ... długo wałkuję temat hamulców i dopiero ostatnio wyrwałem ( w końcu ) zestaw zacisków z jarzmami od 330d/i na P i T, chce dokupić opłot, płyny od podwyższonej temp wrzenia i w końcu wybrać tarcze ... chciałem turbo groove ale drogie i nie ma pewności że się nie pogną, kupa ludzi do swapowanych wkłada mikody gt i takie chce zaryzykować i założyć wraz z klockami Ebc Green Stuff

ale też słyszałem opinię że ori tarcze właściwie zamontowane i ori klocki ponoć się wyrabiają, nie gną itd dlatego napisałem

jakoś w październiku planuje to wszystko skompletować i założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Tzn. cały komplet na przód kosztuje 1020 zł ?

 

 

Po w/uju ta promocja w tym "waszym" ASO BMW. :duh: Tu oficjalny sklep internetowy ASO BMW B-B:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6855156-tarcza-hamulcowa-wentylowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Po w/uju ta promocja w tym "waszym" ASO BMW. :duh: Tu oficjalny sklep internetowy ASO BMW B-B:

 

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/6855156-tarcza-hamulcowa-wentylowana

 

To i tak drożej niż w http://www.czescidobmw.pl/Tarcza-hamulcowa/Tarcza-hamulcowa-OE-BMW,2267.html jeszcze większa różnica jest przy ori klockach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.