Skocz do zawartości

E65 błędy INPA, check engine, rozkodowanie błędów


dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam podłączę się do wątku. U mnie w 740d mam ten sam komunikat i nic nie pomaga przełączanie przełącznika w bagażniku (przełącznik działa można go wyjąć i sprawdzić). Stało się to jak samochód był naprawiany i akumulator się rozładował. Teraz nie działa mi domykanie drzwi, navi, komputer,telefon,radio, pilot, wentylacja i pewnie jeszcze parę opcji. Działa tylko to co jest potrzebne żeby jechać. Czy ktoś może mi podpowiedzieć co zrobić aby wszystko zaczęło działać? :?:

Problem rozwiązany. W inpie jest opcja transport moduł on /off czy jakoś tak. Włączyłem i wszystko zaczęło działać i napis o wyłączonym przełączniku znikł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

W moim e65 nie działają czujniki parkowania, na desce wyświetla się "PDC system fault" i nie pokazuje się wizualizacja, nie ma też sygnału dźwiękowego.

Podłączyłem się inpą i znalazł takie oto błędy w module PDC, niestety nic z tego nie rozumiem, zwłaszcza że inpe mam po germańsku:

 

F E H L E R S P E I C H E R L E S E N

---------------------------------------

Datum: 28.09.2011 16:32:38 ECU:

PDC_E65 JobStatus: OKAY Variante: PDC_E65

-------------------------------------------------------------

ERGEBNIS: 2 Fehler im Fehlerspeicher !

-------------------------------------------------------------

9E2F Fehlerort: Wandlerfehler VL

Fehlerhäufigkeit: 1

Kilometerstand 116504 km

Aussentemperatur 19.00 Grad C

unplausibles Signal oder Wert Testbedingungen erfuellt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler wuerde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 9E 2F E8 01 38 E3 76 00 00 00

-------------------------------------------------------------

9E39 Fehlerort: Wandlerleitungen VML

Fehlerhäufigkeit: 1

Kilometerstand 116504 km

Aussentemperatur 19.00 Grad C

kein Signal oder Wert Testbedingungen erfuellt Fehler momentan vorhanden und bereits gespeichert Fehler wuerde das Aufleuchten einer Warnlampe verursachen

Fehlercode: 9E 39 E4 01 38 E3 76 00 00 00

=============================================================

 

Może ktoś potrafi to rozszyfrować, będę zobowiązany.

Pozdrawiam!

Paweł


Kiedyś było: e36 325i, e39 540i, e38 740i, e53 3.0d, e65 745i, e39 M5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że PDC masz też z przodu?

Bo z niemiecka Twoje błędy dotyczą czujników parkowania i domyślam się, że:

VL = vorn links = przedni lewy

VML = vorn mitte links = przedni środkowy lewy

Czyli wychodzi, że oba lewe z przodu do sprawdzenia na okoliczność luźnych połączeń lub niepsrawności ichże. Heil! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie!!

 

Po podlaczeniu komputera i zczytaniu bledow w inpie w bmw e65 745i wyskoczylo:

0A SBSR

98E9 20

 

41 DWA

D944 60

D947 24

 

46 WIN

DA84 78

DA87 38

 

4C TMFT

9B4A 32

 

64 PDC

9E31 e8

9E3A E4

E204 E8

E207 A4

 

78 KLIMA

9C64 21

E704 60

9X76 64

 

Prosze o pomoc w rozszyfrowaniu tych bledow

Serdecznie dziekuje z Gory i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wejdź w każdy moduł osobno w którym wywala ci błędy i będziesz miał opisy. Z samymi kodami to zbyt dużo roboty i nie wiem czy ktoś ci pomoże. Odpalasz INPĘ wchodzisz po kolei w każdy moduł, czytasz pamięć błędów i masz ładnie opisane, gdy czegoś nie rozumiesz to wtedy na forum całość, a nie same kody. Lepiej jeszcze by było gdybyś wszystkie błędy pokasował. Pojeździł ze trzy dni i wtedy zobaczył czy coś się pokazało na nowo, bo może być tak, że są to stare błędy już nie aktualne i nie warto sie tym przejmować a nikt tego nie kasował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dziekuje kolego za odpowiedz. W tym momencie sprawa juz jest rozwiazana. PDC naprawione. Pojawił sie bład maty kierowcy mimo ze wczesniej go nie bylo. Poza tym mam problem z dzwiękiem mianowicie muzyka gra nagle trzask jakby uderzyl kamyk w szybe wycisza muzyke i powraca do normalnosci. Nieraz wycisza do zera i poźniej gra na minimum. Kolejny problem to naped dvd do navi nagralem plik iso z nawigacja 2012 i naped nie widzi plyty. Jest informacja initializig ale nic sie nie dzieje. Płyty tez nie mozna wyjąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich i proszę o pomoc . Posiadam BMW 735i z 2003r . Od jakiegoś czasy wyskakuje mi kontrolka check engine po podłączeniu do kompa wyskakują błędy jak w temacie P2187 i P2189 czyli zbyt uboga mieszanka na biegu jałowym. Po wykasowaniu jest ok przez jeden dzien następnie stojąc na czerwonym wskakują obroty na ok 850 i znów zapala się kontrolka . Zdarza się że auto troszke buja na wolnych obrotach. Chciałbym zaznaczyć że wymieniłem już pompe paliwa, świece, uszczelki pod zaworami ,olej, pompe wody. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Engine fault! Reduced power. Full engine power no longer available. Drive moderately" przetlumaczylem wiec mniej wiecej wiem co to znaczy,tylko co dalej i co mnie czeka.wjezdzajac na autostrade wcisnalem caly gaz auto przerwalo prace tak jakby zgaslo zamrugaly czy zaswiecily sie wszystkie litery od skrzyni "RND" i wyskoczyl mi taki komunikat z zolta ikona "check engine"noi skrzynia zaczela troszku szarpac tzn nie zmienia juz gladko i delikatnie biegow.o co chodzi jesli mozna prosic o pomoc albo ktos mial cos podobnego.z gory dzieki za jakas odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczyscilem przplywke byla extra roznica,wiec zainwestowalem w nowa i adaptacje i bylo super,mechanik powiedzial ze tez jest ok zebym narazie skrzynie zostawil chyba ze cos sie gorszego stanie,wiec nic z nia nie robilem oprocz wymiany filtra i oleju.dlatego niewiem czym ten blad jest spowodowany czyzby ta skrzynia?jak jade spokojnie to wszystko w porzadku nic sie nie dzieje jak mu dorzuce wiecej no to boom i sa efekty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich. Od niedawna podczas uruchamiania silnika pojawia się błąd na głównym wyświetlaczu. Treść błędu brzmi mniej więcej tak: Suspension control failure. Driving comfort reduced. Please drive moderatley. Obok jest duża kontrolka Zawieszenia. Całe zawieszenie jest sprawdzone u dwóch mechaników, zresztą nie wyczuwam aby się tam coś działo. Obaj podpinali auto pod kompa i nie potrafią poradzić sobie z tym błędem... Albo to auto jest magiczne albo ci mechanicy powinni wracać do szkoły. Proszę o pomoc i jakieś rady jak mogę sobie poradzić z tym błędem. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta kontrolka jest to moze przechylony samochod na bok i wywala komunikat "Lenkung" i chodzi o uklad dynamic drive? bo jesli tak to sprawdz poziom plynu (oleju )w zbiorniku ukladu wspomagania moze masz niski poziom......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzisiaj rano po odpaleniu silnika wyskoczyl error check engine. Obroty silnika byly wysokie (ponad 2tys) i falowaly. Po wylaczeniu i wlaczeniu silnika blad z idriva zniknal ale zostal na tablicy (engine). Podlaczylem auto do kompa i widac byly nastepujace bledy. Niestety po usunieciu bledow ikonka z tablicy nie zniknela.W idrive jest czysto. Co moze byc problemem?

 

BMW 745i

 

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error1.jpg

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error2.jpg

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error3.jpg

 

A moze zle usuwam bledy w INPIE? Wybieram Functional jobs i pozniej czyszczenie bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie nie oczekuje diagnozy, ale przydatne bylyby opisy kodow bledow. Znalazlem strone http://www.endtuning.com/bmwcodes.html#ecutop ale i tak nie do konca rozumime jak mam znalezc kody.

Np biore pierwszy i dekoduje z HEX na Decimal

 

Hex: 274E

Dec: 10062

 

Szukam 10062, ale nie ma takiego kodu.

Bede wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede drazyl temat. Dzisiaj rano pojawil sie podobny problem.Po odpaleniu tak jakby nie wszystkie cylindry pracuja. Jak chwile auto pochodzi to znowu zaczyna rowno pracowac. Podejrzewam,ze swiece sa walniete, ale bardzo bym prosil zeby jakis specjalista sie wypowiedzial.

Ponizej screeny z INPY.Nadal nie umiem rozkodowac bledow,ale zamieszczam rowniez diagnostyke silnika z momentu kiedy wystepuje blad.

 

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error4.jpg

 

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error5.jpg

 

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error6.jpg

 

http://www.emilmajkowski.com/inpa/error7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.