Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zapewne chodzi o to, że w bmw są takie "przypominajki" o wymianie ekspatyacyjnych rzeczy. Wiec gdy ktoś przyjechał na jakieś badanie lub to odnotowano mógł przejechać jeszcze 18.000 km. Komputer w bmw pokazuje że można wymianoac nawet co 30 tys km, ale wiadomo że lepiej to robić częściej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć wszystkim! Kilka dni szukam odpowiedzi która w końcu pomoże mi wybrać co będzie dla mnie lepszą opcją, ale niestety zacząłem mieć tylko więcej wątpliwości co do wyboru :roll:


Początkowo byłem zdecydowany na benzynę 120i z racji tego że do pracy mam 11km a weekendowo zrobię jakieś 100/200km. Aczkolwiek po przeczytaniu wielu postów trochę mam wątpliwości i nie wiem czy nie zdecydować się na diesla 120d/123d. Czy ktoś powie mi czy przy takich odległościach benzyna czy diesel będzie lepszą opcją? Jako kierowca lubię jeździć spokojnie, ale czasem lubię sobie przycisnąć dlatego chce mieć pod nogą wystarczająco dużo. Zaznaczam że to będzie moje pierwsze BMW dlatego nie chciałbym się zrazić to raz, a dwa mam świadomość że koszta się pojawią. Z góry dzięki za odpowiedź :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam forumowiczów.


Przymierzam się do zakupu serii 1, ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad serią 3 ale generalnie najbardziej pasuje mi jedynka.


Silnik jaki mnie interesuje to 120i lub 130i. O 120i przetrzepałem już całe forum, z tego co rozumiem jest wporzo. Brakuje mi jedynie informacji o 130i ponieważ wszystkie informacje jakie znalazłem są sprzed wielu lat i brak informacji jak ten silnik na dzisiaj się trzyma. O spalanie się nie martwię, auto zaraz po kupnie idzie do gazownika na wstwawienie odpowiedniej (górnopółkowej) instalacji.


Budżet jakim dysponuje to około 25 tysięcy. Na otomoto stoi pare sztuk z silnikiem 130i ale jak wiadomo, jest to dolna półka zaś 120i można już wybierać. Stąd mój dylemat bo wiadomo że 120i jest fajne i jedzie ale jednak 130i to już klasa. Lepiej pchać się w 130i z brakiem rezerwy czy szukać 120i za około 20tysięcy a 5 zostawić na rozrząd i naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
A co ty chcesz sprawdzac w 116i. Ludzie ogarnijcie sie, bmw w najslabszej wersji z doopwatym n43 to nie ferrari. Wez miernik jak szukasz igly, zostaw extra 10tys na naprawy i wiesz wszystko o aucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam !

Planuje zakupic Bmw serii 1 , moj budzet to 17 tys zlotych. Czy w takich pieniadzach jestem stanie kupic auto w dobrym stanie technicznym ? Mialoby to byc moje pierwsze wlasne auto. Interesuje mnie wersja 2.0 diesel.

Jakies porady przy zakupie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeśli chodzi diesla z tego co słyszałem to lepiej brać z silnikiem n47d20c - mówi się że poprawiono rozrząd bo bardziej wytrzymały.

sam posiadam 118d z silnikiem n47d20a-śmiga 260 tys przebiegu już parę rzeczy musiałem wymienić, ale na trasie nigdy mnie nie zawiódł(naprawiam wszystko od razu).


przez cale 5 lat odkąd mam samochód zostało wymienione

-dpf(regeneracja)+czujnik ciśnienia spalin+sonda lambda/nox -czujnik ciśnienia spalin radzę wymienić przy problemach z dpf(koszt nieduży a często on jest powodem niewypalenia filtra)

-dwumas+sprzęgło

-regeneracja skrzyni(3 łożyska do wymiany)

-czujniki abs lewy tył + prawy tył

-sterownik świec żarowych

-jedną świece żarową

-łożysko prawy przód

-półoś lewy tył(można było zrobic taniej wymienić sam pierśceń abs)

-koło pasowe(na samym początku-guma popękana)

-regeneracja wtrysku

-amortyzatory przód

-akumulator-adaptacje zrobiłem sam

-regeneracja alternatora


wiekszość z tych rzeczy to eskploatacja.

kupiłem z przebiegiem 169 tyś obecnie mam 262 tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie ma takiego czegos jak poprawiony rozrzad. Nawet w serii "f" peka bez ostrzezenia. Jazda n47 powyzej 200tys z nie wymienionym rozrządem to proszenie sie o duze wydatki. Przewalkowane wszedzie, w kazdej mozliwej sekcji gdzie silnik ten wystepuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki silnik benzynowy Polecacie w E87 ?? Auto nie ma być demonem prędkości wiadomo jak BMW to tylko R6 aczkolwiek ciekaw jestem małych benzynek w E87 czy to jedna wielka lipa tak jak N46 np w E46 czy E90 ?

Np 1.6 116I 122KM 90KW ? Ma jakiś skrajne wady ?? Ewnetualnie 2.0 170km ?? Podpowie coś ktoś ?? Znajoma miała 2.0 ropniaka 122km i trochę dał jej do wiwatu ten silniczek (ale auto też kupione trochę na siłę). Ale mnie gównie interesuje opinia na temat benzynek kolega chce kupić i chce mu troszkę pomóc i chciał bym troszkę swoją wiedzę poszerzyć na temat E87. Aktualnie E46 mam to o tych autach wiem już chyba wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Połowa opisu to jest ten sam tekst we wszystkich ofertach . Ogólnie wygląda dobrze . Fotele i kierownica ładna . Rozrząd do sprawdzenia ale dla pewności wymiany .

 

No właśnie z rozrządem to się zrobi już za te auto 28-29k + jeszcze pewnie coś wyjdzie w praniu. Nie za dużo na jedynkę z takim wyposażeniem, nie jest to przecież full opcja hehe :duh: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.