Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

słaba benzyna z automatem to słaby pomysł... ale jesli jest taka potrzeba.. 116i w wersji koniecznie 2 litrowej po lifcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

116i odradzam, polecam 118i (129km) lub 120i (150km) z automatem, nie będą bardzo szybkie. A w tej kwocie poszukałbym auta z ciekawym wyposazeniem. Polecam sportowe fotele (pompowane) są super!! Poza tym można się pokusić o ksenony i fajne audio. Navi w aucie do miasta nie jest konieczne moim zdaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prawda jest taka ze teraz zadne nowe auto w tym takze bmw, nie nadaje sie do jazdy po miescie, czyli krotkich dystansow

n52 rozpadaja sie glowice

w dieslach umiera dpf

n43 padaja wtryski, cewki, noxy

jak chcesz auto do miasta to kup sobie hybryde, zamiast jedynki masz lexusa ct200h - automat i polowa spalania tego co w ciagle niedogrzanym dieslu czy wolnossacej 2-litrowej benzynie.

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No z mila checia bym wsiadl do 130 :) ale ciezko dostac w automacie uzywke. A po lifcie te 170 konne tez 2.0 co o nich powiecie ? A czy te N46 sa tez montowane w E9-? Bo wyczytalem ze sa bardzo zawodne jednak i nalezy sie ich wystrzegac

 

N46 były montowane do E90-3 ale przed LCI. Poliftowe 170KM to silnik N43 -ma kiepska opinię i był także w E90-3. N46 jest prostszy w konstrukcji (wtrysk wielopunktowy) i bardziej niezawodny. Ewentualne usterki nie są kosztowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do miasta tylko n46. tyle ze e87 przed liftem :(

i musi miec maly przebieg bo powyzej 100.000 tez jest sporo rzeczy do roboty ( na forum znajdziesz mase opisow o pompie vacum, padajacych valvetronicach, wyciekach z silnika) :norty:

no i musisz sie liczyc ze spalaniem miejskim (wawa) na poziomie 12 litrow.

mi z4 z tym silnikiem palilo ok 11 w manualu - jazda bez szalenstw.

no i postaraj sie od razu olej w automacie wymienic - bmw nie zaleca, ale producent skrzynii czyli ZF juz tak. tez na to z 1500 zeta trzeba przeznaczyc :mad2:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej chyba w tej kwestii to tej marki a Nie modelu. :mrgreen:

Zapomnij o niezawodnosci. Ta marke kupuje sie z innych powodow. :cool2:

Do miasta jedynym sensownym rozwiazaniem jest hybryda. :!:

Nie ma niezawodnych wolnossacych czterocylindrowych BMW a turbo plus dpf do miasta to proszenie sie o klopoty. :shock:

Beste Maschine der Welt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze e46 330xd z 2001 od 8 lat w automacie 80% to miasto i nigdy nie mialem problemu z silnikiem ani skrzynia. Olej w skrzyni podobno long life wiec ino jezdzic :) Chcialbym jednak kupic 1 w benzynie i w automacie tylko kwestia tego silnika tym bardziej ze nie ma zbyt duzego wyboru z taka skrzynia :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jezdze e46 330xd z 2001 od 8 lat w automacie 80% to miasto i nigdy nie mialem problemu z silnikiem ani skrzynia. Olej w skrzyni podobno long life wiec ino jezdzic :) Chcialbym jednak kupic 1 w benzynie i w automacie tylko kwestia tego silnika tym bardziej ze nie ma zbyt duzego wyboru z taka skrzynia :/

 

Szukaj tutaj: http://www.bmw.de/de/topics/gebrauchtfahrzeuge/gebrauchtwagenboerse.html - niestety wybór jest niewielki i ceny dość wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już mnie szlag trafia jak czytam i szukam info o 120i , jest tyle zdań że :mad2:

We wtorek jadę oglądać 120i , polski salon, 2008 rok, 29 tysi przebieg , 170 koni,

Teraz po raz kolejny przeglądam forum i szukam info o tym silniku, nawet nie wiem jakie ma oznaczenie :mad2:

Ktoś mi pomoże ?

Kilka zdań przeczytałem że silnik 150 koni jest lepszy i mniej awaryjny :mad2:

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam na pewno 150 KM. 170 KM to wtrysk bezpośredni. Nie wiem jak się mają sprawy w BMW ale generalnie tego typu zasilanie to potencjalnie więcej kłopotów. Słynny nagar itp :) Wiem, wiem - stereotypy.

 

Z przyzwyczajenia więc wolę sprawdzoną konstrukcję - wolnossąca benzyna z wtryskiem pośrednim.

 

Chociaż jak się przymierzyłem do kilku sztuk to rzeczywiście po lifcie są o wiele fajniejsze materiały we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie się naczytaja komentarzy, a przeciez w internetach wiecej znajdziesz negatywnych niz pozytywnych, jak ktos ma problem to zaklada temat na forum, a jak ktos jest zadowolony z samochodu to rzadko kiedy pisze o tym na forum.

Ja mam wtrysk bezposredni i jezdze, oby jak najdluzej i bez przygod, nie ma sie co bac na zapas. IMO polift to polift, bledy wieku dzieciecego w wiekszym stopniu zostaly wyeliminowane. Jasne, ze zawsze cos nowego sie nagromadzi ale na chlopski rozum, nalezy sie spodziewac poprawy wzgledem pierwszych wersji, nie na odwrot. Chyba nikt nie chce kupic trupa.

Madrych i trafionych decyzji zycze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Zamierzam kupić bmw e87. Z tego co się rozglądałem do prawdopodobnie kupię rocznik max 2006, bo 2007 jest już różnica w cenie. Z tego co wyszukałem na internecie diesle są dosyć problemowe (pękające korwobody, coś tam z napędem rozrządu, turbiną). Nie mogę nic znaleźć który motor jest mniej awaryjny. Co według Was lepiej wybrać 118d czy 120d?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.