Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mi 123d pali w/g wskazań kompa w trasie autostrada 140-170km/h 7,2-7,5 l

w mieście na bardzo krótkich dystansach ok 8-8,5l

niestety nie sprawdzałem jeszcze spalania "fizycznie" -czyli zalewanie pod korek i spr. po przejechanych kilometrach

 

Co do czipu to wiadomo, że zależy kto to robił .....

 

ps. co do wyboru auta wiadomo każdy kieruje się wybranymi przez siebie kryteriami,

ja zawsze wybiorę starsze ale dużo mocniejsze auto niż jakiegoś kaszlaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

116i po FL z silnikiem 1,6 maja 121-122 konikow.Ponizej w sygnaturce link do mojego tematu z rozkodowanym VIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego w wielu ofertach sprzedazy pisza, ze auto ma silnik 1597 cm³ jak ewidentnie widac, ze to wersja poliftowa, zreszta nawet rocznik jest 2009. Myslalem, ze wszystkie poliftowe maja silniki 2 litrowe ze 122km pomimo oznaczenia 1.6 na tylnej klapie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Silnik 1.6 pali prawie tyle co 2.0 (12l gazu po mieście z klimą ,9-10l trasa 90km/h) do tego dochodzi problem z napinaczem i rozrządem. Jedyny plus 1.6 to mniejsze opłaty OC i AC. Jeżeli masz kogoś z INPĄ to najlepiej podłączyć pod komputer. Nie nabieraj się na niezniszczone wnętrze bo w jedynkach jest takie że trzeba mocno się namęczyć żeby je zniszczyć. Pamiętaj że auto ma napęd na tył i jeżeli auto było "tylko" uderzone z tyłu to konsekwencje mogą być dużo poważniejsze niż w przednionapędowym aucie. Okazje cenowe nie istnieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 1,6 po FL czyli poprawiona wersje gdzie problem napinacza i rozrządu już został wyeliminowany pytanie z ktorego roku jest ta twoja 116 ?

co do spalania - miasto 8-8,5L , trasa 7- 7,7L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

116i 1,6L przed FL czyli jak mnie pamięć nie myli wersje do marca 2007r. Co do kwoty jaką chcesz przeznaczyć powiem szczerze ze bedzie bardzo ciezko cos znalezc w tej cenie, predzej szukaj 116i biednie wyposażonej z rocznika 2005-2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla porównania cenowego, napiszę że w zeszłym tygodniu kupiłem 118i 2005r i dałem 28500pln... Ale kolega z forum pawelaspl ma (albo miał) 116i 2006r do sprzedania za 27900pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z rocznika 2005-2006 możesz coś znaleźć ale nie spiesz się, sprawdź dwa razy zanim kupisz, szrotów jest 90% na allegro, sam szukałem cztery miesiące i tez nie kupiłem igły bo takie nie istnieją ale powoli doprowadziłem moja jedynkę do prawie idealnego stanu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.