Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ja znalazłem jakiś czas temu f31 2018r 320xd w automacie, 140kkm przebiegu walnięty w prawe drzwi, po wymianie wszystkiego drzwi błotnik kurtyna itp wyszło razem <70k PLN. Oczywiście bez ubezpieczenia.

Patrząc ostatnio na ogłoszenia to 2018r to wydatek ok 90k najtaniej.


Za 60k celowałbym w 2016rok z lepszym wyposażeniem. Nie bać się xd bo wg mnie fajniej się jeździ. Wymieniać olej, właściwe opony i jeździć.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, planuje przesiąść się z E90 na F30, od jakiegoś czasu wertuje otomoto by znaleźć 335i przed lift, bądź 330i lift, który spełni moje oczekiwania, a takich trójeczek jest niestety mało (jestem wybredny - chce mieć Mpakiet, dużą navi, kierownice Msport, ciemne plastiki, trochę więcej mocy), tym bardziej że szukam w obrębie samej wielkopolski.


Z góry zaznaczam że NIE JESTEM EKSPERTEM, moja wiedza jest niewielka.


Kilka dni temu natknąłem się na jedno ogłoszenie, na początku mnie zraziło (ogłoszenie od komisu/handlarza, brak VINu w ogłoszeniu, nieoryginalne nerki, dziwna dokładka na zderzaku przednim, na zdj od tyłu klapa wydaje mi się jakby "nie siedziała" dobrze, rzadko spotykany kolor - srebrny, dwa ogłoszenia tego samego auta na otomoto), ale przez znajomego udało się zdobyć informacje, że auto jest z Kanady oraz VIN pojazdu (okazało się, że robił przy tym pojeździe coś z valvetronic w ramach usługi) i wrzuciłem na 3 różne stronki, które wyskoczyły mi w google, bądź na których zdarzyło mi się kiedyś zamówić raport (autobaza, carvertical, autodna).


Linki do ogłoszeń:

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-3-0-bi-turbo-306km-xenon-navi-kamera-szyber-pdc-alu-ful-top-ID6Dx9fz.html#455b375590

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-performance-pelna-opcja-individual-jedyna-taka-w-pl-ID6Dui11.html#455b375590


VIN: WBA3B9C55DF587704


Wiele z tych raportów się nie dowiedziałem, kumpel mówi - wrzuć na bmw-klub, tam chłopaki to ci pewnie wyślą zdjęcia auta świeżo po wyjeździe z taśmy produkcyjnej :D


Tutaj informacje, które zdobyłem przez raporty z w/w serwisów:


a. Informacja o przebiegu była tylko na 1 z 3 raportów, gdzie zaznaczone było że "Przebieg tego pojazdu może być zmanipulowany.", na wykresie przebiegów pokazało z datami w miare regularny wzrost przebiegu, poza jednym wyjątkiem jakoby auto zrobiło ok 115tys w 3 msc, co jest raczej niewykonalne więc pewnie wkradł się jakiś błąd:


wJHGxZG.jpg


b. Wyposażenie, w którym dziwi mnie kilka rzeczy, takich jak: 1. uchywt do kubka, którego na zdj auta nie widzę (ale też nie do końca wiem jak on wygląda) 2. tapicerka winylowa, a nie do końca wiem jaka to, dla mnie na zdj widze skórzaną tapicerkę


m4jxgIf.jpg


c. Wizyty w serwisie, które były regularne i wydaje mi się, że to po prostu przeglądy/eksploatacja, aczkolwiek nie ma do nich opisów:


JwuyPD9.jpg


d. Obszerniejszy raport serwisowy pochodzi z 2013 (data produkcji tego samochodu), wygląda to tak:


ATRI4Oo.jpg


A poza tym, nie dowiedziałem się nic więcej, a nie ukrywam że bardzo zainteresowało mnie to ogłoszenie, nie wiem czy to też nie jest wina tego że auto jest z Kanady.


Stąd pytania do fachowców:

1. Jakie strony państwo polecają, jeśli chodzi o zakup jak najobszerniejszego raportu, oczywiście jestem świadom, że taki raport kosztuje i nie szukam na siłę "darmówek".


2. Czy z tych małostkowych informacji jak powyżej mam być bardziej dobrej myśli czy złej (np. ta winylowa a skórzana tapicerka; skok przebiegu w raporcie; usterka z początku samochodu o utracie napędu)


3. Czy ktoś posiada może magiczną wiedzę czy też zdjęcia pojazdu z ogłoszenia?


4. Nadal bać się handlarzy tak jak kiedyś?


Z góry dziękuję za odpowiedzi w temacie, pozdrawiam i mam nadzieję, że poprawnie wybrałem dział (jestem tutaj nowy :()

 

1. Wszystkie to SYFY, jedynie z bmw america cos mozesz dostac.

3. Nie, ale widać że to wałek. Amerykanskie auto z niemieckimi blachami dla zmyłki i ukryty VIN w aukcji. Kupujac to auta bedziesz wygladal jak gosciu z tabliczką na glowie "prosze oszukaj mnie"

4. Tak. Pracuje z nimi na codzien. Banda złodziei, oszustów, kombinatorów 90% polskiego handlu autami to patologia do kwadratu :)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam się nad kupnem BMW 318d A dokładnie chodzi o ten :

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-318d-automatik-navi-lichtpak-pdc-shz-1ha-uvp43t-/1641746922-216-3695

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-318d-automatik-navi-pdc-shz-1hand/1641746930-216-3695?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Dealer ma chyba około 30 szt różnią się rocznikiem i przebiegiem 2015/2017 ceny od 10 do 15 tys euro Pewnie jakaś firma upadła Samochód nie ma jakiegoś super wyposażenia ale cena chyba atrakcyjna Co o tym myślicie ? Opłaca się ? Czy lepiej czekać na jakiś bardziej wyposazony model w dobrej ofercie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez xenona, foteli sportowych i alufelg, choć te można dokupić to nawet na te auta nie patrz. Szukaj czegoś z tymi opcjami, bo zaraz będziesz pytał/a czy można doposażyć w to, to i to, co przeważnie nie jest opłacalne. Wolałbym kupić trochę starsze, a bardziej doposażone.
BMW F31 318d 143pk aut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam zastanawiam się nad kupnem BMW 318d A dokładnie chodzi o ten :

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-318d-automatik-navi-lichtpak-pdc-shz-1ha-uvp43t-/1641746922-216-3695

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bmw-318d-automatik-navi-pdc-shz-1hand/1641746930-216-3695?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android

Dealer ma chyba około 30 szt różnią się rocznikiem i przebiegiem 2015/2017 ceny od 10 do 15 tys euro Pewnie jakaś firma upadła Samochód nie ma jakiegoś super wyposażenia ale cena chyba atrakcyjna Co o tym myślicie ? Opłaca się ? Czy lepiej czekać na jakiś bardziej wyposazony model w dobrej ofercie ?

 

Auta po policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzilem 318i.


Sens tego jest taki, że kolega się nabijał, że mam kosiarkę, uważał, że nie ma co rozważać auto niżej jak z R6.

 

Kurcze, to mogłeś się zapytać kolegi co myśli o Teslach. Tam nawet jednego cylindra nie ma, a lata toto... : )


A tak poważnie to chyba czas zmienić kolegę. Gul na szyi mu wyrósł, jak zobaczył Twoje autko, więc się musiał czegoś doczepić. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamnWamn jeździłem r3 1,5 f30 i jest dramat, spalanie duże jak na R3, dźwięk i kultura pracy koszmarna... Ten silnik dla mnie jest tylko po to żeby było tanie BMW w cenniku i moźna było napisać ceny f30 od...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DamnWamn jeździłem r3 1,5 f30 i jest dramat, spalanie duże jak na R3, dźwięk i kultura pracy koszmarna... Ten silnik dla mnie jest tylko po to żeby było tanie BMW w cenniku i moźna było napisać ceny f30 od...

 

Panie Kolego, dramat i koszmar? Mocne słowa! ; )

Dramat i koszmar to miałem, jak kiedyś jeździłem Outlanderem 2.0 TDI na pompowtryskach. : )


318i to po prostu BMW ze skromnymi osiągami. 3 cylindry są specyficzne. Na początku zauważałem jego niuanse, w tej chwili nawet na to nie zwracam uwagi. A oprócz BMW mam jeszcze 300 konne R4, także kontaktu z rzeczywistością jeszcze nie straciłem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
DamnWamn jeździłem r3 1,5 f30 i jest dramat, spalanie duże jak na R3, dźwięk i kultura pracy koszmarna... Ten silnik dla mnie jest tylko po to żeby było tanie BMW w cenniku i moźna było napisać ceny f30 od...

 

Panie Kolego, dramat i koszmar? Mocne słowa! ; )

Dramat i koszmar to miałem, jak kiedyś jeździłem Outlanderem 2.0 TDI na pompowtryskach. : )


318i to po prostu BMW ze skromnymi osiągami. 3 cylindry są specyficzne. Na początku zauważałem jego niuanse, w tej chwili nawet na to nie zwracam uwagi. A oprócz BMW mam jeszcze 300 konne R4, także kontaktu z rzeczywistością jeszcze nie straciłem. :D

 

to może ja dodam 3 grosze... jechałem 1nką R3 140KM i porównuję do 1,4T 140KM w Insigni, czy 1.2tce 120KM w Renault (oraz paroma jeszcze innymi) - ale to R3 w BMW po prostu nie jedzie, to już IMHO lepiej zbierała się krowa - Insignia z podobnym mocowo silnikiem, a lekkie clio czy captur to już spokojnie daje radę. Winna leży w 3 cylindrach - kosiarka to kosiarka i nic nie zmieni.

jesli BMW to co najmniej R4 - takim jeżdżę i nie narzekam... dziś jeden na autostradzie na ograniczeniu do 120 siedział mi na dupsku, do czasu aż odwołano... nie dotrzymał kroku i odpadł przy 160 :mrgreen: :twisted: a taki chojrak na ograniczniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

318i to po prostu BMW ze skromnymi osiągami. 3 cylindry są specyficzne. Na początku zauważałem jego niuanse, w tej chwili nawet na to nie zwracam uwagi. A oprócz BMW mam jeszcze 300 konne R4, także kontaktu z rzeczywistością jeszcze nie straciłem. :D

 

Mi jedno sportowe auto wystarczy :D drugie mam do wygodnych połykania kilometrów i o zgrozo z małym silnikiem diesla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja dodam 3 grosze... jechałem 1nką R3 140KM i porównuję do 1,4T 140KM w Insigni, czy 1.2tce 120KM w Renault (oraz paroma jeszcze innymi) - ale to R3 w BMW po prostu nie jedzie, to już IMHO lepiej zbierała się krowa - Insignia z podobnym mocowo silnikiem

 

To raczej wrażenie, Insignia jest cięższa i katalowoge osiągi ma gorsze od 318i.


Nie ma się co tutaj rozwodzić nad lepszością gruszki nad jabłkiem. Każde auto ma swój cel.


3 cylindry to jakaś kontynuacja słabych silników w serii 3. Od zawsze katalog rozpoczynały pierdki typu 316i, zwykła kontynuacja.


W G20 jest już wszędzie 2.0, nawet ten najsłabszy 150 konny.


Ja swoje 3 cylindry mam z 8-stopniowym automatem, więc to fajnie daje radę jako wóz do jazdy wokół komina - nie wiem jak się jeździ w manualu, pewnie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
dziś jeden na autostradzie na ograniczeniu do 120 siedział mi na dupsku, do czasu aż odwołano... nie dotrzymał kroku i odpadł przy 160 :mrgreen: :twisted: a taki chojrak na ograniczniu...

Nie mógł Cię po prostu wyprzedzić lewym pasem?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dziś jeden na autostradzie na ograniczeniu do 120 siedział mi na dupsku, do czasu aż odwołano... nie dotrzymał kroku i odpadł przy 160 :mrgreen: :twisted: a taki chojrak na ograniczniu...

Nie mógł Cię po prostu wyprzedzić lewym pasem?

 

nie mógł bo ja byłem najszybszy na lewym :) środkowy i prawy zajęty przez ciężarówki... :P ogólnie tłok, nie dało się szybko jechać...

 

jesli BMW to co najmniej R4 - takim jeżdżę i nie narzekam...

 

Zaraz tutaj się zlecą kolejni fani marki, ktorzy będą mówić - jeśli BMW, to minimum R6, albo jeśli BMW, to tylko piątka lub wersja M. :D

 

i pewnie mają rację, choć IMHO obecnie R4 nie ustępują osiągami dawnym V6... ale te czasy już przeminęły...


jeślibym miał kupić coś do toczenia to pewnie bym się rozglądnął za czymś tańszym, ale żeby mieć frajdę z jazdy to zostaje BMW... zresztą myślałem o kupnie Kugi, CRV czy nawet Ateci ale to BMW dał najlepszą ofertę - tamte były zwyczajnie zbyt drogie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
dziś jeden na autostradzie na ograniczeniu do 120 siedział mi na dupsku, do czasu aż odwołano... nie dotrzymał kroku i odpadł przy 160 :mrgreen: :twisted: a taki chojrak na ograniczniu...

Nie mógł Cię po prostu wyprzedzić lewym pasem?

 

nie mógł bo ja byłem najszybszy na lewym :) środkowy i prawy zajęty przez ciężarówki... :P ogólnie tłok, nie dało się szybko jechać...

Brzmisz jak szeryf, niestety. Po tych 120 było dalej ograniczenie, niewiele większe, no ale pokazałeś mu.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kicaj.......... :duh: :duh: :duh: :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

gwoli ścisłości - nie jak szeryf, wypraszam sobie. Jak tylko mogłem zjechałem na środkowy pas by wszystkich szybszych ode mnie przepuścić.

na 120 jechałem "przepisowo" i wyprzedzałem ciężarówki, skończyła się 120tka to przyspieszyłem zgodnie z przepisami. To że dupek z tyłu siedział mi na tyłku to jego wina, nie moja. Tyle że wymiękł przy przyspieszaniu (nie mógł mi dotrzymać tempa) i skończył chojrakować przy 160... ja szybciej niż 200 nie leciałem bo było zbyt tłoczno...


uwielbiam tych co szpanują i wyprzedzają innych jadących prawidłowo na ograniczeniu, a potem sami są zawalidrogami...

każdy głupi potrafi wyprzedzić jadącego zgodnie z ograniczeniem prędkości... takich na A4 pod Legnicą jest sporo... ale przyspieszyć nie ma już czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ano tak :)

choć mi daleko do szeryfowania to i w Polsce i we wschodnich Niemczech dużo takich wariatów, zawalidróg i zwykłych chamów...

najlepiej było jak jeździłem insignią, a policja polska w tym czasie kupiła całą serię tychże aut :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Trochę zmienia to postać rzeczy, bo inaczej gdybyś trzymał kolesia 120, bo takie ograniczenie, a po nim poleciał wyżej niż obowiązujące normalnie na drodze ograniczenie, to szeryf pełną gębą ;)

Choć ja pewnie bym go puścił i tak, niech leci, niech zwiedza.

Kończę OT ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeślibym miał kupić coś do toczenia to pewnie bym się rozglądnął za czymś tańszym, ale żeby mieć frajdę z jazdy to zostaje BMW... zresztą myślałem o kupnie Kugi, CRV czy nawet Ateci ale to BMW dał najlepszą ofertę - tamte były zwyczajnie zbyt drogie :)

 

Oczywiście, że brałem różne auta pod uwagę. Od Audi A4, po Gulfa VII, czy Renault Talisamana. A i nawet o Tiguanie myślałem.


Ostatecznie padło na BMW Serii 3. Co prawda przez pierwsze 2 miesiące miałem wątpliwości, czy dobrze wybrałem. Za każdym razem przyglądałem się temu auto spod byka.

Po jakiejś przejadżce wracałem do domu i mówiłem do żony: "Kurła, nie wiem, czy dobrze zrobiłem".


No, ale... jest okay. To co mi sie podoba w tym aucie, to prowadzenie. Co prawda jest lekko twardawa, ale kurde, jaka precyzja! Polubiłem to. Nawet jak sobie na spokojnie lece gdzieś 90 km/h, to i tak jest przyjemnie. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.