Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy i chciałbym Was prosić o pomoc i rady.


Przymierzam się do zakupu f30 kombi. Chciałbym przeznaczyć na ten cel około 40k. Nigdy wcześniej nie miałem BMW jak i nie interesowałem się BMW. Pomóżcie mi na co zwrócić uwagę, jaki silnik wybrać (interesuje mnie 20D ), nie wiem jak benzyna i jej spalanie przy 2.0. Również nie wiem czy szukać manuala czy też automatu. Może kogoś polecacie kto sprzedaje takie samochody.


Proszę powiedzcie mi jak mniej więcej wyglądają koszty napraw np. dwumas, rozrząd, skrzynia (mp. olej).

Bardzo przepraszam jeśli napisałem coś bez sensu, wybaczcie. Jeszcze raz dzięki :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

stoje własnie przed możliwością zakupu (prawie) nowej 3 F31 z silniekiem B48 (184km). Samochód jest z 2019 i ma naprawde drobny przebieg. Zanim jednak sie zdeycduje chciałbym wiedzieć jakie mogą mnie czekać awarie problemy z tym silnikiem.


Rocznie planuje robić między 15 a 20 tyś km. Zastanawiałem sie jeszcze nad dieslem (318d) nowym, ale boje sie ze będę nim robił często krótkie trasy po mieście i gdzieś taka jazda moze spowodować problemy z DPF lub dwumasą.


Będę wdzięczny za pomoc i podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

stoje własnie przed możliwością zakupu (prawie) nowej 3 F31 z silniekiem B48 (184km). Samochód jest z 2019 i ma naprawde drobny przebieg.

Nowe auta do 200tys nie mają problemów. Mają gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tutaj mam problem. gwarancja nie będzie obowiązywać jeszcze dwóch lat ale 11 miesiący i nie wiem czy to nie za krótki okres na sprawdzenie samochodu. Dlatego myślę o dokupieniu 5 letniego Pakietu BMW Service Inclusive.

Tylko znowu - czy to warto? czy się opłaca? Ja chciałbym serwisować samochód jak najdłużej w ASO, bo za maks 4 lata będe chciał samochód odsprzedać (taki jest przynajmniej plan).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty wiesz, że BSI zawiera w sobie tylko wymianę oleju, filtrów i płynu hamulcowego ?

Skalkuluj sobie ile będziesz miał takich wymian, w ciągu tego okresu, ile zapłacisz za to poza ASO a ile będzie cię kosztować zakup BSI.

Jak dla mnie nie ma to sensu, chyba, że robisz 100 tys. rocznie i wa ramach tego BSI wymienią ci kilkanaście razy ten olej.


BSI ma sens jak idzie w parze z gwarancją.

W twoim przypadku jak gwarancja kończy ci się za rok to ten BSI nic nie wniesie, a nawet nie wiedząc ile miałbyć za nie zapłacić pokuszę się o stwierdzenie, że przepłacisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich to mój pierwszy post na tym i pierwsze kroki z marką BMW.


Z racji tego iż mój aktualny samochód ma już swoje lata a i przebieg rzędu 700000 tysięcy sugeruje, że czas na zasłużony odpoczynek postanowiłem zwrócić się w kierunku marki BMW.

Obecnie rozglądam się BMW F30 w automacie. Interesują mnie wersje z silnikiem diesla - główną uwagę zwróciłem na silniki -


320d (N47D20) – R4 2,0 l (163 KM i 380 Nm)

320d (B47D20) – R4 2,0 l (163 KM i 400 Nm)

320d (N47D20) – R4 2,0 l (184 KM i 380 Nm)

320d (B47D20) – R4 2,0 l (190 KM i 400 Nm)


Czy któryś z tych silników jest godny uwagi czy też różnice pomiędzy nimi nie są znaczące lub może powinienem wiedzieć czego się wystrzegać.

Jeśli to ma jakieś znaczenie to zaznaczam iż planuje kupić samochód z programu używanych aut BMW.


Co do preferencji to moje poprzednie auto (Volvo V70 II) posiadało 163 konny silnik w dość ospałym automacie, ale tak naprawdę nie potrzeba mi więcej.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Te silniki o których piszesz to są zasadniczo dwa (n47 184 km i b47 190 km), wersje 163 km to wersje zdławione przez podatki. Generalnie to w n47 pasuje wymienić rozrząd w okolicach 200 kkm, w b47 narazie cisza na ten temat. Drugi silnik tylko w wersji lci więc inna cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z racji tego iż mój aktualny samochód ma już swoje lata a i przebieg rzędu 700000 tysięcy sugeruje, że czas na zasłużony odpoczynek postanowiłem zwrócić się w kierunku marki BMW.

 

Przebieg robi wrażenie :shock:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem pod wrażeniem, że tyle przejechał. Może to zasługa niewyżyłowanej jednostki. Samochód jeździ i ma się dobrze dosięgają go jednak coraz liczniejsze mniejsze usterki.

W tamtym tygodniu pękł zbiorniczek płynu chłodniczego. Żeby było śmieszniej auto pracuje na fabrycznym akumulatorze który ma 14 lat i nadal śmiało kręci dużym 5 garowym dieslem.

Samochód zostanie w rodzinie - z uwagi na bardzo dużą przestrzeń bagażową będzie służył jako auto zastępcze.


Wracając do tematu - mam upatrzone F30 z początków produkcji - czy mam się bać problemów wieku dziecięcego czy też, nie były one tak uciążliwe.

Auto wystawione jest w programie samochodów używanych salonu BMW - może ktoś miał doświadczenie z tym systemem sprzedaży ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto wystawione jest w programie samochodów używanych salonu BMW - może ktoś miał doświadczenie z tym systemem sprzedaży ?.

 

W jednym salonie obsługa nie była jakoś szczególnie zainteresowana moją osobą... Trzeba samemu poszukać gościa, wyciągać informację z gardła i nawet nie ruszyli tyłka, żeby mi coś zaprezentować (może F30 to za mało dla nich). W innym sprzedawca wykazał trochę dobrej woli, bo nawet długo szukał ze mną auta (nie wiedział gdzie stoi). Po przybyciu do auta okazało się, że to prawie golas (choć miał rozpoznawanie znaków i szyberdach, co być może mnie zmyliło - nie pamiętam dokładnie opisu), nie zgadzał się rocznik (!) no i z uwagi na powyższe cena była z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kupuje auta z USA, możesz sobie wybrać wyposażenie, kolor i rodzaj uszkodzenia :) :P

Głupie, ale niestety prawdziwe.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale zawsze biorę pod uwagę późniejszą odsprzedaż auta, a sprzedać auto z USA łatwo nie jest... Tego kwiatu pełno na portalach ogłoszeniowych.

 

Kupuj auto pod siebie i tyle. Ja nie zbawie świata. Fakt trupów z USA jest sporo, bo ściągają je patologiczne jednostki w społeczeństwie

wolą zaoszedzeić 2k dolarów i szprycować/spawać te szroty. :) Ale są też normlane auta z niskim uszkodzeniem :P

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też normlane auta z niskim uszkodzeniem :P

 

Jak pisałem wcześniej, trzeba oglądać, przebierać, szukać - są dobre okazje, ale jest ich kilka w roku. Jak ktoś ściąga pod siebie (czy to Niemcy, czy USA) to raczej żeby chwilę pojeździć, a nie zaraz sprzedawać. Dlatego trafić coś sensownego, to naprawdę trzeba się trochę napracować, albo mieć farta :) Ja się napracowałem, ale kupiłem trochę fartownie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są też normlane auta z niskim uszkodzeniem :P

 

Jak pisałem wcześniej, trzeba oglądać, przebierać, szukać - są dobre okazje, ale jest ich kilka w roku. Jak ktoś ściąga pod siebie (czy to Niemcy, czy USA) to raczej żeby chwilę pojeździć, a nie zaraz sprzedawać. Dlatego trafić coś sensownego, to naprawdę trzeba się trochę napracować, albo mieć farta :) Ja się napracowałem, ale kupiłem trochę fartownie :lol:

 

Dodam jeszcze, że okazje są ALE TRZEBA MIEĆ NA TO PIENIĄDZE :) bo będą swoje kosztować.

Dlatego polecam przy licytacjach myśleć o sobie, a nie o kliencie czy kupi za 3-5 lat. :D

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, próbowałem znaleźć odpowiedzi, ale stron jest masa, i widzę, że wątek za wątkiem, dlatego postanowiłem poprostu spytać, jeżeli chodzi o

Bmw seria 3 320d lub 318i (2018-2019), wersja 184KM lub 150KM, z przebiegiem nie większym niż 30-40 tyś km, to co byście radzili dla regularnego kierowcy, brać benzynę czy diesla?


Mam jeszcze jedno pytanie, bo widzę, że wątek samochodów z USA rownież jest poruszany. A mianowicie jeżeli chodzi o kupno, to czy naprawdę warto? I jeżeli tak to czym się sugerować? Czy w tym przypadku, wchodzą w grę auta jedynie z rozwalonym tyłem?


Pytanie do uzytkownikow 320 / 318i 150KM/184KM jakie macie spalanie przy normalnej jezdzie?


Czy macie duzo problemow? Czesto cos sie psuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej, próbowałem znaleźć odpowiedzi, ale stron jest masa, i widzę, że wątek za wątkiem, dlatego postanowiłem poprostu spytać, jeżeli chodzi o

Bmw seria 3 320d lub 318i (2018-2019), wersja 184KM lub 150KM, z przebiegiem nie większym niż 30-40 tyś km, to co byście radzili dla regularnego kierowcy, brać benzynę czy diesla?


Mam jeszcze jedno pytanie, bo widzę, że wątek samochodów z USA rownież jest poruszany. A mianowicie jeżeli chodzi o kupno, to czy naprawdę warto? I jeżeli tak to czym się sugerować? Czy w tym przypadku, wchodzą w grę auta jedynie z rozwalonym tyłem?


Pytanie do uzytkownikow 320 / 318i 150KM/184KM jakie macie spalanie przy normalnej jezdzie?


Czy macie duzo problemow? Czesto cos sie psuje?

 

Na podstawie informacji, które podałeś nie sposób Ci odpowiedzieć inaczej jak - ja Ci radzę rób jak chcesz :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pomylił F30 z G20.

Uporządkujmy:

F30 318i - 136KM (3 cylindry)

G20 318i - 150KM (4 cylindry)


Pytałeś się o spalanie. Mogę ci podać dla F30 318i (bez xdrive, automat): średnia z ok. 37000km to 10,26l/100km. W jakiś 80% przebieg zrealizowany po mieście. Reszta to wyjazdy a'la wakacyjne rodzina + bagaże. Poza miastem większość tras autostradą i raczej w trybie sport - jazda dynamiczna. Auto zawsze na homologowanych RFT ze zmianą sezonową na letnie i zimowe.

Nie jest to średnie spalanie z komputera auta tylko notowane każde tankowanie i wklepywane w program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.