Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
Czarne nerki, lusterka, ramki szyb, przyciemniane tylne lampy, skóra z niebieskimi przeszyciami w pakiecie i chyba tyle.

 

Powinny się pokazać w takim razie już trzecie lampy LCI w katalogach (zwykłe, te szaro-srebrne performance i teraz shadow), ale jeszcze nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

nie wiem jak spalanie w 30i ale większość moich znajomych, którzy mają 28i mówią że spalanie jak 35i a osiągi i dźwięk gorszy

Jedną z zasadniczych różnic eksploatacyjnych jest zauważalnie niższe spalanie 30i, w stosunku do 28i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na spalanie w F30 328i nie narzekałem

a jeździłem prawie cztery lata

Średnie miałem na ”20 8,7l.

Teraz w 335i GT mam 10,7l

Różnica w szybkości idzie wyczuć dopiero podczas wyższych prędkości ale jak porównuje filmy to jednak różnica dość duża jest.

Dźwięk i kultura pracy faktycznie o klasę lepiej niż 328i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja na spalanie w F30 328i nie narzekałem

a jeździłem prawie cztery lata

Średnie miałem na ”20 8,7l.

Teraz w 335i GT mam 10,7l

Różnica w szybkości idzie wyczuć dopiero podczas wyższych prędkości ale jak porównuje filmy to jednak różnica dość duża jest.

Dźwięk i kultura pracy faktycznie o klasę lepiej niż 328i.

 

Masz źle skalibrowaną dupohamownie :mrgreen:

Audi A4 2.0Tq /CompSport stage 1/

BMW F20 /CompSport stage 1/ - było

BMW G21 318d - jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Noszę się z zakupem 3 ki dla zony ?

 

Co o tym myślicie ?

 

http://allegro.pl/328i-x-drive-luxury-xenon-navi-led-skora-vat23-i7011042103.html

 

Mam daleko więc pytam czy ktoś już to oglądał. Czy m się rózni pakiet luxry od sportowego ?

Jak myślicie czy ten przebieg na ten silnik to dużo ? Może ktoś to oglądał ?

 

Ewentualnie jeszcze taki ?

 

http://allegro.pl/bmw-f30-328i-xdrive-4x4-m-pakiet-i7001830321.html

 

Dzięki z góry za info.

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli kwotę - poniżej 100 000zł nie widzę szans na benzynę, a już w szczególności 328i. Z dieslem łatwiej bo to pewnie 3/4 rynku albo nawet lepiej. Ty zakładasz (wnioskując po ogłoszeniach) kwoty znacznie niższe, co dodatkowo obniża Twoje szanse. Co do samych samochodów - obydwa są z USA - i to powinno Ci już wystarczyć. Oczywiście może być tak, że nie chcesz kupić samochodu do jazdy a tylko sam znaczek na masce - ale wtedy lepszą opcją jest poszukać jakiegoś golasa 316i, albo diesla,bez kombinacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
xD mam run flaty tragedia... tryb comfort a czuje każdy kamyczek na dupie :( :evil:

Być może ma felgach 19 i z wrzodami na dupie :wink:

Ja na 17 nie mam takiego problemu, za to prowadzi się grzecznie jak po szynach.Wiadomo że zwykłe opony będą lepiej tłumić nierówności,kosztem trakcji. Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
xD mam run flaty tragedia... tryb comfort a czuje każdy kamyczek na dupie :( :evil:

 

Widziałem w innych postach że masz auto z USA. Jakie tam masz założone opony ? Słyszałem teorię że na stany opony mają inna mieszankę (twardszą) ze względu na temperatury. U mnie Bridgestone Potenza 19" RFT + sprężyny Eibach i jest bardzo przyjemnie.

 

Co do trybu to masz regulowaną twardość amorów ? Bo jeśli nie to przełącznikiem regulujesz tylko sztywność kierownicy i reakcję na pedał gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - moja F30 320i jest wystawiona i raczej marne zainteresowanie z tego co widzę :)

 

F30, salon Polska, cena solidnie poniżej 100k ( i to z faktura vat 23), zawsze można coś negocjować , bezwypadkowa , przebieg 43k. Serwisowana w Aso Katowice i tam też kupiona.

 

Wersja może nie jakaś mega bogata ale myślę najpotrzebniejsze rzeczy ma :)

 

Także dalej wydaje mi się żę cena czyni cuda ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
xD mam run flaty tragedia... tryb comfort a czuje każdy kamyczek na dupie :( :evil:

Bez przesady, ja mam M pakiet, seryjne 18" run flat i jest ok. Zostawiam 18 na zimę ( hamulce M). Na lato 19" lub 20" M Performace oba zestawy też w run flat. Kwestia przyzwyczajenia . :wink:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie sprzedawałem żadnego samochodu tak długo i tak zadbanego-dezwypadkowego E61- 6miesięc .

 

Wg mnie jak samochód sprzedaje się dłużej niż 1 miesiąc to coś jest nie tak z ceną lub samochodem. Jak jest dobry samochód w rozsądnej cenie to szybko znika, a nie które ogłoszenia stoją w internecie po 12 miesięcy i nikt nie wpadnie nawet na pomysł obniżki ceny. Oczywiście jak nie masz cienienia to można czekać, pytanie jak pojemny masz garaż i jak pełna jest kieszeń:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.