Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dostanie zauważalnie , e9x ma bardzo wytrzymałe zawieszenie i znosi te niskie profile wyjątkowo dobrze. Między 17 a 18 jest róznica oczywiscie wyczuwalna , ale jest nieduża. Te auta są i tak sztywne nawet na seryjnych amorach , a na seryjnym sportowym już dość mocno sztywne , więc tak czy inaczej komfort to nie w tym modelu . Na 9 calach naciąg pewnie już jakiś się mały pojawi , ale 9 x 18 to nie są felgi do tego auta , więc pytanie jakie tam et jest.

 

Arceo Monaco 18" 8J ET33 + 9J ET40 5x120


Ostatnie pytania (mam nadzieje)


majac z tyłu profil 255/35 i z przodu 225/40. Jeżeli na feldze tylniej bedzie lekki naciąg to pewnie profil jeszcze sie obnizy (tak mysle), czy nie bedzie to brzydko wygladac (chodzi o roznice w pomiedzy 35 z tylu a 40 z przodu)?


Dlatego tez zastanawiam sie nad 4x 18" 8J ET33 5x120 (bo felgi sa w tej samej cenie) i do tego opony 4x 225/40, czy taki zabieg jest zalecany przez bmw do e91 ? Na tabliczce na progu mam 225/40/18 front i 255/35/18 rear. Czy to oznacza, ze musze miec przy felgach 18 cali dwie rozne szerokosci, czy moge dac 4 takie same i opony jak na przod (a opis przod i tyl dali, zeby ktos na przod nie zakladam 255 :P)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy

Naciąg będzie taki, jaki ma opona 225/40 na feldze 8.0x18. Także to nawet nie jest naciąg, bo 255/35 na 8,5x18 bok opony jest idealnie pionowy patrząc od tyłu :)

Felgi podejdą, ale jak chcesz 4x to samo nie ma problemu, wszystko pasuje i możesz pominąć homologację opon w tym wariancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąg będzie taki, jaki ma opona 225/40 na feldze 8.0x18. Także to nawet nie jest naciąg, bo 255/35 na 8,5x18 bok opony jest idealnie pionowy patrząc od tyłu :)

Felgi podejdą, ale jak chcesz 4x to samo nie ma problemu, wszystko pasuje i możesz pominąć homologację opon w tym wariancie.

 

Ok, dzieki za pomoc, felgi zamówione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, od nie dawna jestem posiadaczem e90 w xDrive.


Mam na oku komplet ori felg BMW z oponami 225/40/18 (wszystkie takie same), przy czym felgi są 8j i 8,5j. Tu moje pytanie czy nie będzie to negatywnie wpływać na xDrive? Różnica w szerokości felg niewielka, ale pewnie ma to wpływ na wysokość koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

Pacjent e93 335i, zostały mi felgi z oponami nowymi z F30. zawieszenie seria .


Czy opony z oni felgami (od f30) podejdą do e93?


CHCE ZAŁOŻYĆ

tył 255/40 r18

przód 225/45 r18


OBECNIE zimówki w e93 to

tył 255/35 r18

przod 225/40 r18


z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy znacie jakieś felgi z palety BMW 18 cali pasujące do e90 ale wszystkie w jednym rozmiarze, tj. szerokość 8 cali?

Styling 193 i inne felgi z e90 mają rozmiary 8 i 8,5, a nie wydaje mi się żebym potrzebował mieszanego ogumienia i takiego szerokiego tyłu w 320d.

Może styling 135 z e60 podejdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku galeriach możesz znaleźć na E90/1 takie felgi. Nie powinny ocierać, jeżeli masz sprawne zawieszenie. Ja obecnie mam Styling 193:


Przód: 8J ET 34 + 12 mm dystans (opona Michelin PS5 225/40)

Tył: 8.5J ET 37 + 15mm dystans (opona Michelin PS5 255/35)


Nawet jak auto było mocno zapakowane (4 osoby, pełny bagażnik i box na dachu) to nic nie przycierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ktoś jeździ w zimie na 225/45 R17? Chciałem kupić Continental TS870 ale zastanawiam się czy warto wziąć opony wzmaciane XL. Bo naklejka na progu wskazuje 91H lub 94VXL. Obie są dostępne, różnica w cenie niewielka tylko czy jest sens dopłacić?

 

Jeżdżę na tym rozmiarze w zimę , XL może troszkę mniej się ugną w skręcie , bo boczna ścianka wzmocniona i tak samo może i troszkę twardsze będą na dziurach . Ja mam XL , żeby minimalizować pogorszenie prowadzenia przy zmianie z letnich 18 , ale jaki by nie był indeks, to i tak jest taki przeskok na minus w zakrętach na zimówce , że myślę można kupować opony nie XL , zawieszenie odpocznie przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się na nowymi felgami do 335D. Aktualnie jeżdzę na 19 225/35/19 8J ET35 245/35/19 9J ET35. Chce kupić szerokie R18, tak by wchodziły bez zadnych dystansów i obcierania. 8,5J ujdzie na ET30 z przodu i 9,5J ET35 na tyle?

Opony 235/35 przód i 265/35 tył

 

Mam u siebie 9,50x18 ET30,00 i 8,50x18 ET30,00 tylko ze opony 255/35/18 i 225/40/18. Tyl nie ociera. Tylko ze to przedlift sedan. W polifcie sadze, ze będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Rant opony wystaje poza felgę. Nie tak jak w pilot sportach (bo te maja spore ranty), ale jest.

Kumpel ma te same opony na feldze 9". Fota porównawcza:


IMG-1484.jpg


Jak skończę te opony to raczej będę chciał wrzucić na przód 235 a na tył 265, ale boje się ze będzie przycierało przy tym ET.


Piątki miały zawsze wyspecyfikowane lekkie balony, bo to z założenia bardziej komfortowe auto.

Z przodu np. dają 245 na 8", gdzie w trójkach jest 225 na takiej szerokości.


A np. M2 F87? Tam jest seryjnie na tyle 265 przy 10" calach. Normalnie JDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.