Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Szybkie pytanko

Czy styling 514 4x ET29 6855527 8.0"x17" podejdą bez problemu do e91preLCI ? Jeżeli ktoś ma podobne ET to jakie rozmiary dystansów polecacie przód/tył ?

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Szybkie pytanko

Czy styling 514 4x ET29 6855527 8.0"x17" podejdą bez problemu do e91preLCI ? Jeżeli ktoś ma podobne ET to jakie rozmiary dystansów polecacie przód/tył ?

bez dystansów też zamontujesz

Jasne, jak podejdą bez dystansów to tył będzie "strasznie" cofnięty do środka więc od razu zakładam że przydadzą się dystanse. Leżą u mnie eibachy 2x10mm więc tylko pozostaje dokupić na tył.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, odzywam się jeszcze raz, bo już jakiś czas temu pytałem o rozmiary felg. Ma ktoś może zdjęcia jak siedzi e91 lci na JR11?

Jako że nie ma tam rozmiaru 8 cali, to kupuje większe i mam dylemat.

Do wyboru na przód 18x8,5" et 30 lub 35

a na tył 18x9,5" et 22 lub 30

Opony wkładam jak do 8 i 8,5 cali, czyli przód 225/40/18, tył 255/35/18 będą z lekkim naciągiem.

Kwestia teraz et, przy niższym et felga ładnie jest wciągnięta do środka, pytałem już czy wejdzie, ludzie pisali, że śmiało brać przód 30, tył 22. Nie mierzyłem, ale chyba i tak jakiś dystans będzie trzeba dać, żeby to wyszło na zewnątrz do błotnika, to się zastanawiam czy nie brać większego et? Czy jest różnica w bezpieczeństwie z et i dystansie to wymyślam? :P Doradźcie jakie brać i czy nie będzie to szorować, zawieszenie standard, felgi biorę ze strony producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

przy niższym et felga ładnie jest wciągnięta do środka

Bzdura, jest dokładnie odwrotnie. Niższy offset to felga idzie na zew. pojazdu.

Przód weź 30 - spokojnie wejdzie. Tył 22 to już wysuwasz felgę blisko 3 cm na zew - może być różnie. Bezpieczniej weź 30 również na tył. Najwyżej dasz dystans 5 mm.

Rozważ opony 235/40 oraz 265/30, bo 255 na 9,5 to jest naciąg niemały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na necie te auta na JR11, generalnie według mnie nigdy to jakoś super nie wyglądało a w średnicy 18 to już w ogóle. Ten model felg dobrze pasuje do vagów.

Hmm to poleć coś ładnego :) z chęcią zerknę co by siadło do e91 lci. Może w dwóch oryginalnych szerokościach 8 i 8,5 żeby naciągu nie robić :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na necie te auta na JR11, generalnie według mnie nigdy to jakoś super nie wyglądało a w średnicy 18 to już w ogóle. Ten model felg dobrze pasuje do vagów.

Hmm to poleć coś ładnego :) z chęcią zerknę co by siadło do e91 lci. Może w dwóch oryginalnych szerokościach 8 i 8,5 żeby naciągu nie robić :)?

Ja proponuję JR21 jak chcesz mogę ogarnąć rabat na nie :) w ich sklepie https://bztech.pl/pl/searchquery/jr21+5x120/1/desc/5?url=jr21,5x120

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do e90 /91 itd najlepiej wzorem pasują felgi oryginalne , zresztą jak do prawie wszystkich BMW ( do czego doszedłem po latach kombinacji , oglądania , przymierzania ) . Wystarczy jak sobie wrzucisz w google e91 i nazwe felgi plus ilosc cali i przełączysz na grafikę . Po przemieleniu setek zdjec dojdziesz do tego . Jest kilka wyjątków z nie ori , ktore wygladaja super : BBS CH , BBS LM czy VMR 703 ,ale to wyjątki potwierdzajace regułę . Za to felgi fabryczne wzór np 162 , 216 , 197 beda idealnie pasowały i to 18 calowe. Japan Racing to do aut typu Leon cupra , Evo , Audi rs-y . To nie styl Bmw .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.