Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To są 17" ale z e92/93, nie z e90. Będą pasować oczywiście, ale są dedykowane do coupe/cabrio.

Tak wiem. Pytałem o rozmiar felg kolegi toy85 :)

 

Moje felgi fabrycznie wychodziły do e92 i e93, ale ET pasuje, szerokość pasuje, rozmiar pasuje. Więc o co chodzi z tym dedykowaniem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po prostu BMW inaczej nie sprzedawało, nie ma to żadnego znaczenia.

 

Ja dzisiaj zmieniłem z zimowych 17 RFT na letnie 18 RFT, zawias M. Jest mała różnica - trochę mniej komfortowo ale akceptowalnie, jednocześnie trochę lepsze prowadzenie. Wygląd o wiele lepszy. :)

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mniej więcej napisał, każdy model miał swój wzór felg. Jak patrzę na zdjęcie które wstawiles od razu widzę ze są z coupe. Laik nie będzie wiedział o co chodzi. Oczywiście nikt ci ich nie zdejmie. ET jest takie samo bo przecież e90/92/93 to ta sama płyta podłogowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :) Posiadam E91 2.0d 2008r. Mam to auto od niedawna i przyszedł czas na zmianę opon zimowych na letnie. Aktualnie jeżdżę na Oryginalnych felgach bmw r17 wz-286. Na zimę mogą być, ale na lato chciałbym 19tki... Znalazłem coś takiego - http://dawmac.eu/WebRoot/Namesco/Shops/950018285/5563/066C/573D/86DE/CF64/C0A8/1910/0446/723.d.JPG

MODEL: 1339

19'' 8,5J ET20 5x120 BORE 74,1 i tutaj pojawia się pytanie odnośnie ogumienia.

 

Bmw zaleca 225/35r19 i 255/35r19 - Niestety mieszkam w Polsce i muszę jeździć po tutejszych drogach, więc zacząłem myśleć nad wyższym profilem.

Chciałbym założyć 225/45r19 i 255/40r19 Średnica tych opon wraz z felgą jest większa o 51mm. Zakładał ktoś z was może takie gumy do e91, lub wie, czy to wejdzie i nie będzie nigdzie ocierać ? Dodam jeszcze, że nie mam m-pakietowego zawieszenia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zalecenia producenta to:

przód felga 8" 225/35/R19 = 640,1mm

tył felga 8,5" 255/30/R19 = 635,6mm

 

2. opona 225 na feldze 8,5" będzie miała naciąg.

 

 

 

Czy jest na forum ktoś co zamontował sobie opony za wysokie o 5cm :?: :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak kombinować to może lepiej z obawy o polskie drogi po prostu założyć 18" 225/40 przód i 255/35 tył. Rozmiar opon przy 19" tak jak pisał wyżej kolega aditonie (poza tym nie wiem czy te felgi ze zdjęcia to nie jakieś chińczyki i czy są w ogóle bezpieczne, tego bym się bardziej obawiał na polskich drogach).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Temat walkowany pewno dziesiatki razy ale nie moglem znalezc jaki polecacie rozmiar opon na felge 17"

 

Jesli dobrze pamietam aktualnie mam zalozone 225/40 zarowno na przod jak i tyl. Felgi wszyskie 4x w romiarze 8J - przynajmniej tak mi sie wydaje (wiem ze w M pakietach byly z tylu 8.5J - e46)

 

Czy jest sens/mozliwosc na tyl wsadzenia szerszych opon (255) lub wyzszych (45) czy kupic takie jak mam aktualnie?

 

 

 

[EDIT]

 

Tutaj widze ze na R17 sa tylko 2 sensowne opcje

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WB32-EUR-02-2007-E92-BMW-325i&diagId=85_0051

 

255/40 lub 225/45

 

Wydaje mi sie (nie zdazylem wczoraj sprawdzic) ze aktualnie mam wsadzone 225/45 - czy jest sens zmiany na 255/40?

 

Jesli zdecyduje sie na zamiane to wejda te szersze opony takze na przod bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

Temat walkowany pewno dziesiatki razy ale nie moglem znalezc jaki polecacie rozmiar opon na felge 17"

 

Jesli dobrze pamietam aktualnie mam zalozone 225/40 zarowno na przod jak i tyl. Felgi wszyskie 4x w romiarze 8J - przynajmniej tak mi sie wydaje (wiem ze w M pakietach byly z tylu 8.5J - e46)

 

Czy jest sens/mozliwosc na tyl wsadzenia szerszych opon (255) lub wyzszych (45) czy kupic takie jak mam aktualnie?

 

 

 

[EDIT]

 

Tutaj widze ze na R17 sa tylko 2 sensowne opcje

 

http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=WB32-EUR-02-2007-E92-BMW-325i&diagId=85_0051

 

255/40 lub 225/45

 

Wydaje mi sie (nie zdazylem wczoraj sprawdzic) ze aktualnie mam wsadzone 225/45 - czy jest sens zmiany na 255/40?

 

Jesli zdecyduje sie na zamiane to wejda te szersze opony takze na przod bez problemu?

Nie, nie ma sensu taka zmiana jeśli wszystkie felgi masz tej samej szerokości (8").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Podepnę się...

Kupiłem E91(2009) na felgach 18stkach z oponami Vredestein Ultrac Sessanta rozm. 225/40(przód) + 245/40(tył). Czy może zostać taki układ opon? Ponieważ całkowita wysokość nie jest jednakowa. Czy ma to wpływ na prace opon,hamulców,zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej

Podepnę się...

Kupiłem E91(2009) na felgach 18stkach z oponami Vredestein Ultrac Sessanta rozm. 225/40(przód) + 245/40(tył). Czy może zostać taki układ opon? Ponieważ całkowita wysokość nie jest jednakowa. Czy ma to wpływ na prace opon,hamulców,zawieszenia?

Jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowym kosztom (nie małym) zakupu dwóch opon 255/35R18 to zmień. Nie będziesz miał przekłamań na liczniku i prowadzenie Ci się poprawi. Na hamulce nie ma to wpływu. Na zawieszenie nieznaczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Podepnę się...

Kupiłem E91(2009) na felgach 18stkach z oponami Vredestein Ultrac Sessanta rozm. 225/40(przód) + 245/40(tył). Czy może zostać taki układ opon? Ponieważ całkowita wysokość nie jest jednakowa. Czy ma to wpływ na prace opon,hamulców,zawieszenia?

Jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowym kosztom (nie małym) zakupu dwóch opon 255/35R18 to zmień. Nie będziesz miał przekłamań na liczniku i prowadzenie Ci się poprawi. Na hamulce nie ma to wpływu. Na zawieszenie nieznaczne.

 

A jeżeli chciałbym zostawić tylko te tylne(245/40) ponieważ są w fajnym stanie i trochę jeszcze na nich mogę polatać, to jakie opony musiałbym dać na przód żeby miało to ręce i nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo przy 18"powinieneś mieć 225/40/18 przód i 255/35/18 tył (styling 162).

Przy 17" powinieneś mieć np. 225/45/17 przód i 255/40/17 tył (styling 161).

Wtedy będziesz miał zachowaną wysokość opony przód/tył jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Hej

Podepnę się...

Kupiłem E91(2009) na felgach 18stkach z oponami Vredestein Ultrac Sessanta rozm. 225/40(przód) + 245/40(tył). Czy może zostać taki układ opon? Ponieważ całkowita wysokość nie jest jednakowa. Czy ma to wpływ na prace opon,hamulców,zawieszenia?

Jeśli nie masz nic przeciwko dodatkowym kosztom (nie małym) zakupu dwóch opon 255/35R18 to zmień. Nie będziesz miał przekłamań na liczniku i prowadzenie Ci się poprawi. Na hamulce nie ma to wpływu. Na zawieszenie nieznaczne.

 

A jeżeli chciałbym zostawić tylko te tylne(245/40) ponieważ są w fajnym stanie i trochę jeszcze na nich mogę polatać, to jakie opony musiałbym dać na przód żeby miało to ręce i nogi?

Jeśli chcesz tylko przód zmienić to nie będzie to miało ani rąk ani nóg. ;) Przód kup taki jak fabryka dała (225/40) bo potem będziesz pytać co kupić na tył jeśli masz już zły przód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega podpowiada zmień przód na fabryczny, masz na progu kierowcy naklejkę jakie powinny być rozmiary i ciśnienia, ten tył jest źle dobrany aczkolwiek nie jakoś tragicznie bo ma 2.5 % różnicy na obwodzie a przekłamanie przy 100 km/h = 102.5 km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam , wpisywałem w wyszukiwarce rózne frazy związane z doborem opony do felg, nie znalazło mi podobnego tematu dlatego zakładam nowy, jeżeli jest stary prosze odesłać do starego.

 

Mam problem z doborem opon do felg 19'' 8.5 i 10 JJ ET 8 do BMW e91 Touring 2006r ? Ktoś doświadczony w temacie pomoże? Nie chce kupić opon które będą mi obcierały , zdarzyło mi sie raz kupić złe , nie chce popełnić drugi raz tego samego błedu.

 

Zastanawiam sie nad oponami , przód 225/35 a tył 255/30 , chociaż kusi mnie 225/40 i 255/35?

 

https://zapodaj.net/a7ec54f7c9c9e.jpg.html

https://zapodaj.net/01edaa440ca9a.jpg.html

 

Bardzo prosze o pomoc !

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam , wpisywałem w wyszukiwarce rózne frazy związane z doborem opony do felg, nie znalazło mi podobnego tematu dlatego zakładam nowy, jeżeli jest stary prosze odesłać do starego.

 

Mam problem z doborem opon do felg 19'' 8.5 i 10 JJ ET 8 do BMW e91 Touring 2006r ? Ktoś doświadczony w temacie pomoże? Nie chce kupić opon które będą mi obcierały , zdarzyło mi sie raz kupić złe , nie chce popełnić drugi raz tego samego błedu.

 

Zastanawiam sie nad oponami , przód 225/35 a tył 255/30 , chociaż kusi mnie 225/40 i 255/35?

 

https://zapodaj.net/a7ec54f7c9c9e.jpg.html

https://zapodaj.net/01edaa440ca9a.jpg.html

 

Bardzo prosze o pomoc !

z góry dziękuje

Przede wszystkim to kto Ci wcisnął takie felgi? :) 255 na 10" to będzie tragiczny naciąg co dalej skutkować będzie wątpliwymi walorami wizualnymi. 255 siedzi na 8,5" maks 9". W sumie to dobre pytanie czy w ogóle taka felga wejdzie na tył do zwykłego E91.

Tu masz kalkulator w razie czego.

 

Favryka do 19" mówi tak:

225/35/R19/8"

255/30/R19/9"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zakupu nowych opon na weekendzie i tak mam do wyboru:

 

Pirelli, Contonental, Micheline, Bridgestone, GoodYear, Dunlop wszystkie z bardzo podobnej cenie.

 

Konkretnie mysle o Bridgestone ale jestem ciekaw Waszych opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.