Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem szpecow co czesto wypowiadaja sie ze felga 18 cali nie nadaje sie do samochodu z moca ok 170km

Mam 18 cali przod 225/40 i tyl 255/40 wmawiali mi ze na takim setupie auto nie bedzie jechac bo za szeroko i zeby zmienic fele na 17. Jezdze tak juz 1,5roku i nie narzekam. Wiadomo ze inny komfort niz na 16 balonie ale cos za cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Napisze z własnego doświadczenia.

 

E92 320i coupe - na zimę mam ori 17" style 157 [8x17 ET 34], na lato 18 style 193 [8x18 ET 34 -przód, 8,5x18 ET 37 - tył] - kompletnie nie widzę różnicy w osiągach, ani komforcie.

We wcześniejszych beemkach miałem 16, 17, 18. Różnica w komforcie - minimalna, różnica w osiągach - żadna, różnica w wyglądzie - ogromna.

 

Nie ma się co zastanawiać tylko brać 18, tylko dobre a nie chińszczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie rozumiem szpecow co czesto wypowiadaja sie ze felga 18 cali nie nadaje sie do samochodu z moca ok 170km

Mam 18 cali przod 225/40 i tyl 255/40 wmawiali mi ze na takim setupie auto nie bedzie jechac bo za szeroko i zeby zmienic fele na 17. Jezdze tak juz 1,5roku i nie narzekam. Wiadomo ze inny komfort niz na 16 balonie ale cos za cos.

 

O ile Twoja przednia opona mieści się w granicach dopuszczalnych (+0,83%), to tylna ma zdecydowanie zbyt dużą średnicę (+3,26% , albo inaczej średnica koła jest o 21,3mm większa od opony wzorcowej dla tego samochodu). Maksymalne dopuszczalne odchylenie to 2%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Siema Panowie i Panie

 

Sprawa jest następująca.

 

Aktualnie mam brzydkie felgi 16 i opony 205/50. - Nie są one urokliwe ale dają dobry konfort jazdy.

 

Czy jak wsadze 18 cala 215/40 R18 przód i 245/35 R18 z tyłu to będzie źle ?

 

- jak z koleinami, i prowadzeniem ?

- jak ze spalaniem ?

 

Pozdor

 

Z kolei Twoje opony (205/50/16) są o 20,5 mm mniejsze od wzorca czyli 205/55/16

 

Koledzy przy zmianie rozmiaru opon sprawdzajcie czy ich wymiar mieści się w granicach dopuszczalnych dla waszych samochodów.

Odpowiedni rozmiar opon ma istotny wpływ na pracę zawieszenia i bezpieczeństwo jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem szpecow co czesto wypowiadaja sie ze felga 18 cali nie nadaje sie do samochodu z moca ok 170km

Mam 18 cali przod 225/40 i tyl 255/40 wmawiali mi ze na takim setupie auto nie bedzie jechac bo za szeroko i zeby zmienic fele na 17. Jezdze tak juz 1,5roku i nie narzekam. Wiadomo ze inny komfort niz na 16 balonie ale cos za cos.

 

O ile Twoja przednia opona mieści się w granicach dopuszczalnych (+0,83%), to tylna ma zdecydowanie zbyt dużą średnicę (+3,26% , albo inaczej średnica koła jest o 21,3mm większa od opony wzorcowej dla tego samochodu). Maksymalne dopuszczalne odchylenie to 2%.

 

z tym dopuszczalnym odchyleniem zastanawialem sie kiedys. Te opony w b.dobrej cenie dostalem i nie wiem czy zmieniac... Zrobilem ok 13tys na tym profilu i niby nie zauwazylem negatywnego wplywu, wiec nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne 18 staki. Z przodu 225/40 a z tyłu 255/35 i w sumie spalanie mam bardzo ładne.

 

To ty masz chyba 330 albo 335 :)

 

bo dla 320i 150KM nie byłoby zdrowe 18" 255 z tyłu..

Ponoć przyspieszenie do 100 przedłuża sie o ponad sekunde z takimi kapciami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem co prawda nie 18, ale 17 i różnica jest kolosalna na plus 17. Zimowki mam 16 Alu i na 17 to inne auto. Dużo lepsze prowadzenie, komfort porównywalny do 16. Tak wiec 16 może byc dobra na zimę, na lato tylko większy rozmiar...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

Kupiłem na allegro felgi 16 ale dzwonią i mówią ze sie sprzedały w sklepie i zapomnieli usunąć aukcji allegro..

 

 

W takim razie może jednak na 17 sie skusze :D

 

Opny mam nówki 16" ale może za niedużą dopłatą zamienie na 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wystawiaj szybko opony na allegro czy innym olx to pewnie pójdą szybko bo właśnie ludzie będą zmieniać na letnie. Jak już wydajesz kasę to nie kupuj żadnych 16" bo na 99% będziesz żałował. Rozejrzyj się albo dołóż trochę i kup minimum 17" - różnicy w komforcie nie odczujesz za to w w wyglądzie i prowadzeniu samochodu już na pewno. Nawet na 18" komfort nie jest zły
http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie 318d 122km czy opony styling 193 (18 cali) z szerokością przod 225/40 oraz 255/35 będą miały duży wpływ na komfort jazdy i spalanie? Opony są typu run flat (6 letnie podobno) także też chciałem zapytać o opinię co do tych opon bo z tego co czytam na internecie to same wady mają te opony, a cena z felgami za jakie mogę kupić jest atrakcyjna jak dla mnie więc mam dylemat :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem i raczej nikt Ci nie powie tego przez internet na 100%. Takie koła na Twoim miejscu kupowałbym tylko osobiście i przed kupnem sprawdził każde na wyważarce.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pozwolę się podpiąć do tematu. Wybaczcie może trywialne pytanie, ale jestem laikiem i czytając kilka wątków już trochę się gubię...

 

Czy na tył, do felgi 8x18 (et30) będzie w porządku opona 245/40/18?

 

Przód byłby 8x18 z opona 225/40/18 - co rozumiem, że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie może trywialne pytanie, ale jestem laikiem i czytając kilka wątków już trochę się gubię...

 

Czy na tył, do felgi 8x18 (et30) będzie w porządku opona 245/40/18?

 

Przód byłby 8x18 z opona 225/40/18 - co rozumiem, że jest ok.

 

Pytanie jest bardzo trywialne skoro przeczytałeś cały wątek i dalej się gubisz :mad2: ale nie ty jeden....

 

skoro rozumiesz że na przedniej feldze 8" opona 225/40/R18 = 637,2mm jest OK,

to zrozum że jego jedynym szerszym zamiennikiem dedykowanym przez producenta jest opona 255/35/R18 = 635,7mm

ale ona musi być zamontowana na 8,5" feldze!

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...

 

Jak masz 4x8" to nie kombinuj tylko zakładaj opony 4x225/40/R18.

 

Bo opona jaką sobie wymyśliłeś 245/40/R18 ma wymiar 653,2mm i jest duuuużo za wysoka!!!

 

Ale wybór należy do ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam sie nad oponami na lato do mojej 320i. Felgi 7,5 Et37 17 cali. W grę wchodzą 4 rozmiary opon:

1. 205/50 17

2. 205/45 17

3. 215/50 17

4. 215/45 17

Wiem, że z oponami o profilu 45 nie bedzie problemu ale nie wiem czy 205 i 215/ 50 zmieści się, nie chce żeby coś obcierało. Szersze opony nie wchodzą w grę ze względu na słabą moc samochodu, nie chce go jeszcze bardziej przymulać ;/ Zależy mi też na komforcie jazdy, teraz na zime mam 205/55 16. Bardzo ładnie wyłapują nierówności na drodze ale w zakretach samochód strasznie pływa;/ szukam jakiegos złotego środka.

 

Tez mam seryjne zawieszenie i obecnie mam założone zimowe 225/50/17 runflat a teraz załozyłem 225/45/17 zwykle opony i moim zadaniem twardość jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe

 

Kupiłem na allegro felgi 16 ale dzwonią i mówią ze sie sprzedały w sklepie i zapomnieli usunąć aukcji allegro..

 

 

W takim razie może jednak na 17 sie skusze :D

 

Opny mam nówki 16" ale może za niedużą dopłatą zamienie na 17"

 

 

Polecam zdecydowanie 17". Jeżdżę od ponad roku na takich i różnica w komforcie niewielka a w wyglądzie ogromna!

Mój zestaw to zima 16"(styling 154), lato 17"(styling 285).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja mam u siebie 18-stki 225 przód i 255 tył, auto wygląda o niebo lepiej niż na zimowych 16-kach.

Jak ostatnio postawiłem obok nowej F30 na seryjnych 16-ach, to również mój samochód mimo wieku wygląda dużo lepiej.

Oczywiście warto poszukać oryginalnych felg, ze względu na wygląd oraz jakoś wykonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to oryginalne BMW ale bardzo podobne jak te z M3'ki

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=5123225769

 

Dobrze ze nie wzialem tych 16stek..

 

Zatem efekt jest taki :D

 

http://s1.fotowrzut.pl/XATON8A5LM/1.jpg

 

I powiem ze zmienił się harakter prowadzenia auta.

Kierownica chodzi trochę ciężej i to jest plus !! (zmiana z 205/55 na 225/45)

W zakręt wchodzi pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.